Latest Results
Canberra: John McGrath Auto Group Hcp (C2), 1400m
Tnr: J M Cleary Rdr: J Penza
Cranbourne: Hertz (Bm64), 1000m
Tnr: A & S Freedman Rdr: Ethan Brown
Hawkesbury: HRC Motel Mdn Hcp, 1100m
Tnr: Matthew Smith Rdr: Mitchell Bell
Hawkesbury: Clarendon Tavern (Bm64), 1400m
Tnr: James Ponsonby Rdr: Braith Nock
Randwick-Kensington: Toyota Forklifts Hcp, 1100m
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Randwick-Kensington: James Squire (Bm72), 1400m
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Tim Clark
Randwick-Kensington: Yarraman Park (Bm78), 1550m
1 of 9:
Zondee (ex: Dee Nine Elle)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tyler Schiller
Sandown-Lakeside: Tile Importer (Bm70), 1200m
Tnr: Archie Alexander Rdr: Declan Bates
Rockhampton: A Days Graze Catering (Bm65), 1600m
6 of 6:
Srini (ex: More Than Real)
Tnr: Sileas Green Rdr: Justin Huxtable
Beaumont: NZB Airfreight (Bm58), 1300m
8 of 11:
Napoli (ex: City Of Song)
Tnr: Joseph Burges Rdr: K Jennings
Ballarat: Pipe Pro Directional Drilling Mdn Plate, 1000m
Tnr: T & C McEvoy Rdr: H Coffey
Ballarat: CVLX Miners Rest Community Cup (Bm64), 1600m
Tnr: B R Mills Rdr: Ms J Kennedy
Goulburn: Emma Murphy Racing (Bm66), 1600m
Tnr: Annabel Neasham Rdr: A B Collett
Orange: Canobolas Caravan & Marine (Bm58), 1290m
Tnr: Bjorn Baker Rdr: H Van Der Hoven
Sha Tin: Rapper Dragon Hcp (C1), 1200m
6 of 11:
Adios (ex: Later Gator)
Tnr: F C Lor Rdr: M F Poon
Sunshine Coast Poly: Coastal Style Constructions Mdn Plate, 1400m
Tnr: S W Kendrick Rdr: Cody Collis
Sunshine Coast Poly: Oceanview Helicopters Mdn Plate, 1000m
Tnr: S W Kendrick Rdr: M Rodd
Eagle Farm: ACE Plate (C3), 1400m
Tnr: J G Symons & S Laxon Rdr: R Dolan
Eagle Farm: GoTransit Media Group (Bm78), 1200m
Tnr: K R Kemp Rdr: Melea Castle
Kembla Grange: Vale Harold Light Super Mdn Hcp, 1200m
2 of 6:
Star Act (ex: Look To The Stars)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Ashley Morgan
Moonee Valley: Xtreme Freight Valley Pearl, 1200m LR
Tnr: L & T Corstens Rdr: Declan Bates
Moonee Valley: PKF Don Casboult Classic, 1200m Gr3
Tnr: Michael Freedman Rdr: D Moor
Moranbah: Hcp, 1000m
4 of 6:
Beppe (ex: Ailalea)
Tnr: W H Trimble Rdr: C Mc Iver
Narrabri: Hcp (C1), 1200m
Tnr: Nicole Shields Rdr: Jacob Golden
Pingrup: TABtouch DGL Transport Katanning (Bm48+), 1660m
Tnr: Alan L Smith Rdr: Ms K Yuill
Rosehill: Midway (Bm72), 1500m
Tnr: G Portelli Rdr: Tyler Schiller
Rosehill: Midway (Bm72), 1500m
Tnr: J G Sargent Rdr: Damian Lane
Rosehill: Sky Racing Rosehill Guineas, 2000m Gr1
Tnr: C J Waller Rdr: Ryan Moore
Rosehill: Tab Golden Slipper, 1200m Gr1
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Rosehill: Tab Golden Slipper, 1200m Gr1
13 of 16:
Prost (ex: Samarmeteors)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: A Hyeronimus
Rosehill: Kia Ora Galaxy, 1100m Gr1
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tommy Berry
Rosehill: Tab Birthday Card Stakes, 1200m Gr3
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Tommy Berry
Sapphire Coast: Bendigo Bank Pambula & Eden Pambula Cup (Bm50), 1408m
Tnr: Matthew J Stephens Rdr: Ruby Scott
Singapore: Hcp (C4), 1100m
Tnr: D Meagher Rdr: Marc R Lerner
Tullibigeal: Tullibigeal Picnic Cup, 1600m
Tnr: W Collison Rdr: Eloise Drews
Horsham: CHS Group (Bm58), 1400m
Tnr: Dane Smith Rdr: Tayla Childs
Mt Gambier: The Mount Plumbing Service / District Council Of Grant Hcp (56), 1200m
Tnr: D C Saxon Rdr: D Caboche
Scone: Buy An Arrowfield Graduate (Bm82), 1000m
12 of 13:
Scarzel (ex: Scarlet Rain)
Tnr: Cameron Crockett Rdr: J Penza
Bendigo: Bet365 Top Totes Plus Mdn Plate, 1300m
Tnr: D T O'Brien Rdr: D Moor
Newcastle: Davali Tbs Easter Yearlings (Bm64), 900m
9 of 9:
Omar (ex: Ichihara)
Tnr: Patrick Cleave Rdr: K S Latham
Pakenham: Obrien Real Estate Pakenham (Bm70), 1600m
10 of 11:
Galano (ex: Star Fashion)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Jordan Childs
Doomben: Sky Racing Plate (C2), 1200m
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: Jake Bayliss
Wyong: Turf Culture Tribeca Fungicide Mdn Hcp, 1600m
Tnr: C Maher Rdr: Dylan Gibbons
Wyong: Turfcare Australia (Bm78), 1000m
Tnr: J C Coyle Rdr: Tom Sherry
Kyneton: bet365 Top Tote Plus Mdn Plate, 1103m
Tnr: P G Moody & Katherine Coleman Rdr: Ms L J Meech
Mackay: Ladbrokes Racing Club (Bm70), 1200m
Tnr: Joao Campeao Rdr: N Thomas
Coonamble: Newhaven Park Wra Country Championships Qualifier (C5), 1400m
Tnr: Stephen Edwards Rdr: Wendy Peel
Gatton: Goodyear Autocare Gatton Mdn Hcp, 1600m
Tnr: Louise White Rdr: Jake Bayliss
Gatton: Ladbrokes Blackbook Hcp (C4), 1100m
6 of 6:
Xerri (ex: Sempre Libera)
Tnr: Debra Corbett Rdr: Melea Castle
Singapore: Hcp (C5), 1200m
Singapore: Hcp (C5), 1400m
Woolamai: Trophy Race, 1008m
Tnr: Ms N Shelton Rdr: Dylan Dean
Yarra Glen: bet365 Top Totes Mdn Plate, 1009m
Tnr: L Kennewell & L Yeomans Rdr: Teodore Nugent
Broken Hill: Outback Sprint, 1100m
Tnr: Ms H J Smith Rdr: Thomas Doyle
Eagle Farm: Airtouch Hcp, 1500m
Tnr: T J Gollan Rdr: Angela Jones
Eagle Farm: Ladbrokes Communities (Bm78), 1600m
13 of 13:
Hyde (ex: Helix Park)
Tnr: Annabel Neasham Rdr: Bailey Wheeler
Gosford: Terrigal Hotel Provincial (Bm68), 1000m
Tnr: Nathan Doyle Rdr: Ashley Morgan
Gosford: Polytrack Provincial-Midway Championship Qualifier (C5), 1200m
Tnr: K A Lees Rdr: D Mc Lellan
Rosehill: TAB Pago Pago Stakes, 1200m Gr3
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Rosehill: City Tattersalls Group Maurice McCarten Stakes, 1100m Gr3
Tnr: Joseph Pride Rdr: M J Dee
Rosehill: City Tattersalls Group Maurice McCarten Stakes, 1100m Gr3
Tnr: M S Minervini Rdr: Tom Sherry
Rosehill: Chandon Phar Lap Stakes, 1500m Gr2
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tim Clark
Rosehill: Coolmore Classic, 1500m Gr1
Tnr: C J Waller Rdr: K Mc Evoy
Sha Tin: Shek Nga Shan Hcp (C4), 1400m
Tnr: W Y So Rdr: Keagan De Melo
Ashburton: Agraforum Comcat Hcp, 1200m
Tnr: Ms T Rae Rdr: L J Allpress
Cranbourne: Good Friday Night at Cranbourne (Bm70), 1000m
2 of 5:
Excess (ex: Overreach)
Tnr: Julius Sandhu Rdr: J Mott
Cranbourne: Ladbrokes Racing Club Hcp (C1), 1000m
Tnr: A & S Freedman Rdr: Ethan Brown
Wagga: Sportsbar Plus Hcp (C2), 1400m
Tnr: J M Cleary Rdr: J Penza
Happy Valley: Soko Islands Hcp (C2), 1200m
Tnr: T P Yung Rdr: Jerry Chau
Randwick-Kensington: Toyota Forklifts Mdn Hcp, 1000m
5 of 11:
Sakima (ex: My Conquestadory)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Tyler Schiller
Randwick-Kensington: Yarraman Park (Bm78), 1550m
1 of 8:
Zondee (ex: Dee Nine Elle)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tyler Schiller
Goulburn: Hibernian Hotel Mdn Plate, 1000m
5 of 9:
Du Cap (ex: World Joy)
Tnr: C E Conners Rdr: A Adkins
Goulburn: Southern Highlands Equine Centre Mdn Plate, 1400m
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: B Lerena
Morphettville: Bone Dry Wines Hcp (C2), 1100m
Tnr: D C Saxon Rdr: Ben Price
Orange: Kennards Hire Orange (Bm58), 1410m
Tnr: W Collison Rdr: K Dunbar
Canberra: Affinity Constructions Australia Hcp (C2), 1300m
Tnr: Annabel Neasham Rdr: T Marquand
Canberra: Polytrack (Bm75), 1600m
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: A Hyeronimus
Tamworth: Kel Penfold Finance (Bm58), 1400m
6 of 14:
Napoli (ex: City Of Song)
Tnr: Joseph Burges Rdr: A Bullock
Tamworth: Newhaven Park H&Nwra Country Championships Qualifier (C5), 1400m
13 of 14:
Unravel (ex: Traceability)
Tnr: P Messara & L Gavranich Rdr: Reece Jones
Ellerslie: Tempur Classic (Bm65), 1200m
Tnr: K & B Kelso Rdr: R T Elliot
Flemington: TAB Kewney Stakes, 1600m Gr2
Tnr: R Griffiths & M De Kock Rdr: John Allen
Murray Bridge Gh: Thomas Farms (Bm72), 1400m
Tnr: W Clarken & N O'Shea Rdr: Ben Price
Randwick: UNSW Todman Stakes, 1200m Gr2
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Randwick: Hyland Race Colours Challenge Stakes, 1000m Gr2
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tommy Berry
Randwick: Toyota Forklifts Wenona Girl Quality, 1200m Gr3
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Tommy Berry
Randwick: Toyota Forklifts Wenona Girl Quality, 1200m Gr3
Tnr: J G Sargent Rdr: Molly Bourke
Singapore: Super Ninetyseven 2013 Hcp (C4), 1600m
Tnr: D Meagher Rdr: V Duric
Singapore: Flying Fulton 2011 Hcp (C3), 1600m
Singapore: Always Certain 2010 Hcp (C4), 1000m
Singapore: Super Gold 2009 Hcp (C3), 1200m
Tnr: D Meagher Rdr: T H Koh
Singapore: Committee's Prize, 1600m Gr3
Tnr: R Lim Rdr: R Iskandar
Dubbo: Dubbo Plasterboard And Building Supplies Hcp (C1), 1200m
Tnr: B F Cavanough Rdr: Braith Nock
Moonee Valley: 2024 Lady Of Racing Award (Bm64), 1600m
4 of 6:
Galano (ex: Star Fashion)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Jye McNeil
Newcastle: Horsepower Newcastle Stakes, 1400m Gr3
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: Zac Lloyd
Newcastle: Surfest Women's Pro Midway (Bm64), 1400m
1 of 7:
Super (ex: Good Weekend)
Tnr: M S Minervini Rdr: A Bullock
Rockhampton: Great Northern (Bm65), 1400m
4 of 6:
Srini (ex: More Than Real)
Tnr: Sileas Green Rdr: R Wiggins
Grafton: Clarence Valley Wholesalers Hcp (C2), 1000m
Tnr: M J Dunn Rdr: B Looker
Grafton: Clarence Valley Office Supplies Hcp (C1), 1175m
Tnr: M J Dunn Rdr: Brodie Loy
Doomben: Souths Sports Club (Bm65), 1110m
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: C Waddell
Happy Valley: Tai Fung Coach Hcp (C4), 1200m
Tnr: K W Lui Rdr: A Hamelin
Warwick Farm: James Squire Mdn Hcp, 1600m
Tnr: C Maher Rdr: T Marquand
Warwick Farm: TAB Handicap, 1100m
Tnr: C Maher Rdr: Tyler Schiller
Kembla Grange: Jansz Ladies Lawn March 15 Hcp (C1), 1000m
Tnr: Nathan Doyle Rdr: K Jennings
Townsville: Lacey Morrison Jockey Of The Year 22/23 (Bm70), 1000m
Tnr: Joao Campeao Rdr: Adam Sewell
Sha Tin: Rutland Hcp (C2), 1000m
8 of 12:
Adios (ex: Later Gator)
Tnr: F C Lor Rdr: Jerry Chau
Carrathool: Mdn Hcp, 1200m
Tnr: Ben Brisbourne Rdr: Sarah McDonough
Dalby: G J Gardner Homes Dalby & Chinchilla Newmarket Hcp, 1200m
Tnr: K R Kemp Rdr: Montanna Savva
Eagle Farm: Stradbroke Season On Sale Now Hcp, 1300m
Tnr: D L Freedman Rdr: Damien Thornton
Eagle Farm: Mount Franklin Hcp, 1835m
Tnr: Louise White Rdr: R Dolan
Eagle Farm: Roku Gin Hcp (C1), 1400m
Tnr: T J Gollan Rdr: James Orman
Ellerslie: Mainstream Plumbing Mufhasa Stakes , 1400m Gr3
Tnr: Andrew Forsman Rdr: M J Mc Nab
Ellerslie: Trackside NZ Derby, 2400m Gr1
Tnr: L O'sullivan & A Scott Rdr: M Hashizume
Flemington: Off The Track Sprint, 1100m
7 of 9:
Excess (ex: Overreach)
Tnr: Julius Sandhu Rdr: Celine Gaudray
Flemington: Howden Australian Guineas, 1600m Gr1
Tnr: C J Waller Rdr: J Parr
Morphettville Parks: Piper-Heidsieck Hcp (C2), 1000m
Tnr: D C Saxon Rdr: Harry Grace
Morphettville Parks: Croser (Bm66), 1550m
Tnr: P Stokes Rdr: Rochelle Milnes
Morphettville Parks: Croser (Bm66), 1550m
Tnr: Chris Bieg Rdr: Teagan Voorham
Newcastle: Dillon & Sons Real Estate Provincial (Bm68), 900m
2 of 10:
Omar (ex: Ichihara)
Tnr: Patrick Cleave Rdr: K S Latham
Newcastle: Polytrack Provincial-Midway Championship Qualifier (C5), 1400m
Tnr: K A Lees Rdr: C Reith
Randwick: James Squire (Bm88), 1200m
4 of 7:
Moravia (ex: Our Crown Mistress)
Tnr: Michael Freedman Rdr: Tommy Berry
Randwick: Catanach's Jewellers Skyline Stakes, 1200m Gr2
2 of 7:
Prost (ex: Samarmeteors)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: A Hyeronimus
Randwick: DrinkWise Surround Stakes, 1400m Gr1
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tim Clark
Tottenham: Tottenham Picnic Cup, 1400m
Tnr: W Collison Rdr: Eloise Drews
Wangaratta: Sportsbet Set A Deposit Limit Mdn Plate, 1100m
Tnr: P G Moody & Katherine Coleman Rdr: Ms L J Meech
Wangaratta: Ovens Kia Wangaratta (Bm70), 1300m
Tnr: B R Mills Rdr: Carleen Hefel
Wingatui: Positive Signs + Print Hcp, 1200m
Tnr: Ms T Rae Rdr: L T Hemi
Wingatui: ODT Southern Mile Final (Bm82), 1600m
Tnr: Andrew Carston Rdr: A C Goindasamy
Geraldton: Country Comfort Perth Hcp (C1), 1400m
Tnr: B P Fitzgerald Rdr: C Nicoll
Goulburn: Worklocker Goulburn Hcp (C3), 1200m
Tnr: Danielle Seib Rdr: Benjamin Osmond