Latest Results

Sunday, May 24
Sandown-Lakeside: Ladbrokes Australian Hrdl, 3900m
5 of 6: Woodsman (ex: Silkwood)
Tnr: P F Ryan Rdr: Ronan Short
Saturday, May 23
Roma: Explorers Inn Hcp, 1200m
5 of 6: Supreme Harmony (ex: Jan Valachi)
Tnr: Pat W Webster Rdr: S Sweedman
Friday, May 22
Canberra: Tab Federal (Bm70), 2000m
5 of 8: She's A Treasure (ex: Penny Whistle)
Tnr: Matthew Dale Rdr: Travis Wolfgram
Coffs Harbour: Elmac Electrical (Bm58), 1405m
10 of 14: Condover Hall (ex: Condover)
Tnr: R N Godbolt Rdr: Leah Kilner
Wednesday, May 20
Happy Valley: Tai Shing Stream Hcp (C4), 1650m
3 of 12: Seize The Spirit (ex: Royal Ambition)
Tnr: Y S Tsui Rdr: C Y Ho
Monday, May 18
Ballarat Synthetic: Pipe Pro Direct. Drilling-Bm58, 1400m
9 of 12: Chapoutier (ex: Coventina)
Tnr: N A Blackiston Rdr: Declan Bates
Sunday, May 17
Casterton: Casterton Foodworks Cup, 2000m
5 of 8: Woodsman (ex: Silkwood)
Tnr: P F Ryan Rdr: Jarrod Fry
Saturday, May 16
Morphettville: Schweppes (Bm64), 1200m
8 of 13: Eugene's Pick (ex: In Essence)
Tnr: Will Clarken Rdr: Todd Pannell
Thursday, May 14
Belmont Park: Amelia Park Lamb Mdn, 1300m
8 of 16: Martarello (ex: Wonderful Mak)
Tnr: Ms J Clements Rdr: S O'Donnell
Wyong: Sky Racing Hcp (C1), 1600m
7 of 10: Cleverley (ex: Turning Point)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: R Thompson
Tuesday, May 12
Sale: E-Cycle Solutions Mdn Hdle, 3200m
3 of 9: Crafty Lion (ex: The Mighty Lions)
Tnr: Ms J Beriman Rdr: Lee Horner
Taree: Iron Jack (Bm58), 1600m
7 of 12: Condover Hall (ex: Condover)
Tnr: R N Godbolt Rdr: Brooke Stower
Saturday, May 9
Charleville: Plate, 1200m
6 of 8: Supreme Harmony (ex: Jan Valachi)
Tnr: Pat W Webster Rdr: S Sweedman
Sha Tin: Emerald Hcp (C3), 1400m
2 of 14: Right Choice (ex: Grand Belt)
Tnr: F C Lor Rdr: Z Purton
Friday, May 8
Coffs Harbour: Cooee Screen Prints (Bm58), 1600m
7 of 10: Condover Hall (ex: Condover)
Tnr: R N Godbolt Rdr: Brooke Stower
Gold Coast: Winning Ways (Bm75), 1800m
4 of 13: Chilly Cha Cha (ex: Queen Cha Cha)
Tnr: K A Lees Rdr: S Galloway
Wednesday, May 6
Warrnambool: Sinclair Wilson (Bm70), 1400m
5 of 11: Takumi (ex: Nebraas)
Tnr: Aaron Purcell Rdr: Declan Bates
Warrnambool: Sungold Milk Warrnambool Cup, 2350m LR
9 of 12: Neufbosc (ex: Nonsuch Way)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: D W Stackhouse
Tuesday, May 5
Warrnambool: George Taylor Mem. Mdn Hrdl, 3200m
4 of 9: Crafty Lion (ex: The Mighty Lions)
Tnr: Ms J Beriman Rdr: S Pateman
Warrnambool: Sovereign Resort Hrdl, 3200m
8 of 8: Woodsman (ex: Silkwood)
Tnr: P F Ryan Rdr: Thomas Sadler
Sunday, May 3
Dubbo: The Milestone Hotel Plate (C1), 1600m
11 of 12: Rotoiti (ex: Otarama)
Tnr: Ms K Simpkins Rdr: Billy Cray
Sha Tin: Inch Arran Hcp (C3), 1400m
6 of 14: Racing Fighter (ex: Comme Tu Veux)
Tnr: C H Yip Rdr: Z Purton
Friday, May 1
Gold Coast: Tab (Bm78), 2200m
4 of 11: Chilly Cha Cha (ex: Queen Cha Cha)
Tnr: K A Lees Rdr: S Galloway
Wagga: Navigate Advisors Wagga Cup, 2000m LR
3 of 13: Master Of Arts (ex: Petit Verdot)
Tnr: John Thompson Rdr: Brock Ryan
Thursday, April 30
Wagga: The Daily Advertiser (Bm66), 2000m
2 of 6: She's A Treasure (ex: Penny Whistle)
Tnr: Matthew Dale Rdr: Travis Wolfgram
Wednesday, April 29
Happy Valley: Tai Hang Hcp (C4), 2200m
11 of 12: You Have My Word (ex: Staryn Glenn)
Tnr: T P Yung Rdr: M Chadwick
Happy Valley: Quarry Bay Hcp (C4), 1650m
4 of 12: Seize The Spirit (ex: Royal Ambition)
Tnr: Y S Tsui Rdr: C Wong

© 2020 - breednet.com.au