Latest Results
Happy Valley: Daegu Hcp (C4), 1000m
Tnr: P C Ng Rdr: K Teetan
Queanbeyan: Defence Force Cup 19 May (Bm58), 1460m
Tnr: Cindy Pearson Rdr: Amy Mc Lucas
Muswellbrook: Lone Pine Charge (Bm82), 1000m
Tnr: A P Ball Rdr: Mollie Fitzgerald
Singapore: Hcp (C5), 1100m
Tnr: K S Tan Rdr: C Henrique
Singapore: Hcp (C3), 1600m
Tnr: D Kok Rdr: B Pinheiro
Ellerslie: TAB Star Way Stakes, 1200m LR
Tnr: Team Rogerson Rdr: C J Grylls
Morphettville Parks: PFD Food Services Hcp (64), 2250m
Tnr: Jordan Frew Rdr: J Kissick
Riccarton Park: Daphne Bannan Memorial Great Easter Stakes, 1400m LR
Tnr: Robbie Patterson Rdr: C R Barnes
Riccarton Park: New Zealand Bloodstock Warstep Stakes, 2000m LR
3 of 15:
Race Ace (ex: Megan's Tough Love)
Tnr: F J Auret Rdr: L J Allpress
Sha Tin: The Hong Kong Jockey Club Community Trophy (C4), 1000m
Tnr: F C Lor Rdr: K C Leung
Waverley: Natalie's Birthday (Bm65), 1650m
Tnr: Trudy & Vaughan Keegan Rdr: C H Butler
Arawa Park: Campbell Infrastructure (Bm65), 1560m
Tnr: Ben & Ryan Foote Rdr: C R Barnes
Arawa Park: Have Your Function At Arawa Park Mdn, 1400m
Tnr: Ben & Ryan Foote Rdr: C R Barnes
Sha Tin: Chaoyangmen Hcp (C4), 1400m
Tnr: T P Yung Rdr: Jerry Chau
Sha Tin: The Hong Kong Lions Cup (C4), 1200m
Tnr: C W Chang Rdr: K Teetan
Sha Tin: The Hong Kong Lions Cup (C4), 1200m
Tnr: D J Hall Rdr: J Bowman
Sha Tin: Dongcheng District Hcp (C3), 1600m
Tnr: F C Lor Rdr: K C Leung
Ararat: Harvey Norman Ararat Hcp (58), 1106m
9 of 11:
Founex (ex: Sacrista)
Tnr: A M Burns Rdr: Milos Bunjevac
Riccarton Park: Happy Retirement Paul 'Hinz' Hinsley (Bm65), 1200m
Tnr: M & M Pitman Rdr: Ms K Williams
Riccarton Park: Angus Meats Hcp, 1200m
Tnr: Robbie Patterson Rdr: C R Barnes
Riccarton Park: Angus Meats Hcp, 1200m
Tnr: M & M Pitman Rdr: Joe Doyle
Riccarton Park: Angus 'Schawsey' Schaw 30th Fizzer (Bm65), 1600m
Tnr: S Muniandy Rdr: A Subramaniam
Singapore: Hcp (C4), 1200m
Tnr: R Lim Rdr: R Woodworth
Woodville: Oulaghan Racing Mdn, 1400m
Tnr: K Gray Rdr: K L Chung
Ellerslie: TAB Mdn, 1100m
Tnr: T J Miller Rdr: Gareth Lahoud
Ellerslie: TAB Mdn, 1100m
Tnr: G Merkulov Rdr: T C Moodley
Happy Valley: Freesia Hcp (C4), 1200m
Tnr: P F Yiu Rdr: K C Leung
Swan Hill: In Memory Of Peter Coady (Bm58), 1600m
Tnr: A R Coffey Rdr: W Gordon
Longreach: Kent Constructions (Bm60), 1400m
Tnr: P W O'Toole Rdr: Tyler Leslight
Ascot Park: The Ave Sports Bar Mdn, 1200m
Tnr: Ms G Robinson Rdr: Ruvanesh Muniandy
Pioneer Park: Yubu Napa Art Gallery & Studio (Bm65), 1400m
Tnr: N J Dyer Rdr: Aaron Sweeney
Sha Tin: The Sprint Cup, 1200m Gr2
Tnr: D J Hall Rdr: Z Purton
Singapore: Singapore Sprint, 1200m Gr3
Tnr: R Le Grange Rdr: B Queiroz
Trentham: Resonant (Bm75), 1200m
Tnr: Peter Didham Rdr: M Hashizume
Trentham: Higgins Concrete Manawatu Classic , 2100m Gr3
Tnr: Team Rogerson Rdr: R T Elliot
Sapphire Coast: Clark Equipment (Bm58), 1208m
Tnr: Cindy Pearson Rdr: Amy Mc Lucas
Wanganui: Lisa Latta Racing Stables (Bm65), 1600m
Tnr: Trudy & Vaughan Keegan Rdr: C H Butler
Ashburton: Agraforum Growing Innovation (Bm75), 1600m
13 of 14:
In Awe (ex: Maravilla)
Tnr: L M Robinson Rdr: A C Goindasamy
Newcastle: Polytrack Provincial-Midway Championship Wildcard Plate (C5), 1400m
Tnr: K A Lees Rdr: Dylan Gibbons
Ruakaka: Roofing Specialists Northland Mdn, 1200m
Tnr: G Merkulov Rdr: U A Holmquist
Ruakaka: Entain - NZB Insurance Pearl Series Race Mdn, 1200m
Tnr: G Merkulov Rdr: T C Moodley
Ruakaka: Truweld Engineering (Bm65), 1400m
Tnr: S Ritchie & C Murray Rdr: M J Mc Nab
Sha Tin: Ting Kau Hcp (C4), 1200m
Tnr: C W Chang Rdr: M L Yeung
Otaki: Vets on Riverbank Mdn, 1600m
Tnr: Ben & Ryan Foote Rdr: C R Barnes
Otaki: Harcourts Otaki Mdn, 1200m
Tnr: Ben & Ryan Foote Rdr: C R Barnes
Otaki: Farmlands Otaki Mdn, 1200m
Tnr: Team Rogerson Rdr: C J Grylls
Riverton: Speights / Ewan Allan Honda Thornbury Hcp, 1400m
Tnr: M & M Pitman Rdr: K Chowdhoory
Riverton: King Green Fishing / Fisher Aluminium Mdn, 1200m
Tnr: Ms G Robinson Rdr: S L Wynne
Riverton: Paul Balneaves / Ruahine Dairies (Bm75), 1200m
Tnr: M & M Pitman Rdr: A Comignaghi
Sha Tin: The CUHK Alumni Cup (C4), 1400m
Tnr: F C Lor Rdr: K C Leung
Barcaldine: (Bm65), 1200m
Tnr: P W O'Toole Rdr: Tessa Townsend
Ellerslie: Auckland Co-Op Taxis Mdn, 1200m
Tnr: Ms D Waddell Rdr: D J Danis
Ellerslie: Jamieson Park (Bm65), 1200m
10 of 11:
Swerve (ex: Sweepstaking)
Tnr: Ms D Waddell Rdr: K R Hercock
Ellerslie: Elsdon Park (Bm75), 2200m
7 of 14:
Myla (ex: Augusta National)
Tnr: M & K Murdoch Rdr: A Lawson-Carroll
Flemington: Hkjc X World Pool (Bm84), 1400m
Tnr: Ben, Will & Jd Hayes Rdr: Celine Gaudray
Pioneer Park: BT Daley Painting Contractors WFA, 1200m
Tnr: N J Dyer Rdr: Aaron Sweeney
Riverton: Forde Winders Shearing / Riverton Butchery Fairfax (Bm65), 1200m
Tnr: M & M Pitman Rdr: Abdul Najib
Riverton: The Ap Restaurant & Bar Aparima Hcp, 1200m
Tnr: M & M Pitman Rdr: K Chowdhoory
Singapore: Hcp (C3), 1400m
Tnr: D Meagher Rdr: Marc R Lerner
Yarra Glen: De Bortoli Country Trainers Final (Bm70), 1200m
Tnr: A & J Williams Rdr: Craig Williams
Pakenham: Wood Waste Recycling Mdn Plate, 1200m
6 of 10:
Yorkel (ex: Joie D'amour)
Tnr: Gavin Bedggood Rdr: Beau Mertens
Sandown-Lakeside: Stow Storage Solutions (Bm70), 1200m
1 of 10:
Niance (ex: Cosmetic)
Tnr: G M Begg Rdr: Jordan Childs