Latest Results

Monday, May 25
Echuca: Bet365 Odds Protector (Bm58), 1400m
4 of 11: The Weald (ex: Mayfield)
Tnr: S S Cunningham Rdr: Ms A Bryan
Sunday, May 24
Muswellbrook: Royal Hotel Muswellbrook-Bm66, 1280m
6 of 12: Brigid Of Kildare (ex: St Kiara)
Tnr: S C Jones Rdr: C Reith
Sha Tin: Viva Pataca Hcp (C2), 1400m
12 of 13: Green Luck (ex: Damah Lady)
Tnr: C Fownes Rdr: M F Poon
Saturday, May 23
Eagle Farm: Tab (Bm78), 1800m
9 of 11: Polemic (ex: Disputes)
Tnr: S B Lee Rdr: R Fradd
Fannie Bay: Sign City Hcp (58), 1300m
2 of 10: Count Of Essex (ex: Lady Paget)
Tnr: G Clarke Rdr: P Shiers
Flemington: Hilton Nicholas Straight Six, 1200m LR
8 of 13: La Tigeresa (ex: Tellora)
Tnr: Jason Warren Rdr: Jamie Kah
Mt Isa: (Bm55), 1000m
6 of 8: Encoronada (ex: Girona)
Tnr: Justin Bawden Rdr: J Esser
Murray Bridge Gh: Irongate (Bm78), 1800m
5 of 13: Lieder (ex: Sung)
Tnr: Michael Hickmott Rdr: S Cahill
Friday, May 22
Coffs Harbour: Coffs Harbour Kwik Kerb Hcp-C1, 1305m
4 of 11: Oakfield Ella (ex: Dariana)
Tnr: D Lane Rdr: D Mc Lellan
Tuesday, May 19
Moe: Rmbl Investments (Bm64), 1211m
8 of 12: Evil Cry (ex: Evilweb)
Tnr: Adele Garraway Rdr: Matthew Cartwright
Port Macquarie: Schweppes Hcp (C1), 1008m
9 of 10: Chief Havoc (ex: Magically)
Tnr: Colt Prosser Rdr: Brooke Stower
Monday, May 18
Ballarat Synthetic: Porter Plant (Bm58), 1200m
4 of 11: Gambeson (ex: Clothing)
Tnr: Ms J Beriman Rdr: J Maskiell
Ballarat Synthetic: Hygain Winners Choice (Bm58), 2100m
7 of 12: Fold (ex: Assertin Miss)
Tnr: A G Pace Rdr: Chris Caserta
Sunday, May 17
Bendigo: Bendigo Mazda (Bm64), 1100m
9 of 10: Buck Bay (ex: Deer Valley)
Tnr: Emma Church Rdr: Jordan Childs
Cloncurry: Plate (C4), 1000m
3 of 8: Encoronada (ex: Girona)
Tnr: Justin Bawden Rdr: S Mossman
Saturday, May 16
Flemington: Kennedy Mile (Bm78), 1600m
7 of 13: Reserve Street (ex: Villa Moura)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Jessica Eaton
Morphettville: Carbine Club (Bm80), 2030m
1 of 8: Busker's Ballad (ex: Verse)
Tnr: Ryan Balfour Rdr: Damien Thornton
Morphettville: Carbine Club (Bm80), 2030m
2 of 8: Lieder (ex: Sung)
Tnr: Michael Hickmott Rdr: S Cahill
Morphettville: Aami Centaurea Stakes, 2030m LR
7 of 14: Girl Tuesday (ex: Tuesday Joy)
Tnr: C J Waller Rdr: B Vorster
Morphettville: The Furphy Goodwood, 1200m Gr1
1 of 14: Trekking (ex: Outdoor)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Friday, May 15
Scone: Noel Leckie Country Cup (Bm84), 1400m
8 of 15: Drachenfels (ex: Rheinfels)
Tnr: J A Sylvester Rdr: R Thompson
Scone: Noel Leckie Country Cup (Bm84), 1400m
14 of 15: Editors (ex: Harpers)
Tnr: M R Stitt Rdr: Brooke Stower
Sunshine Coast: Access Insulation Sun Cst-Bm90, 2200m
6 of 6: Strike Sika (ex: Gayika)
Tnr: T B Thomas Rdr: S Cormack
Sunshine Coast: Radiotab Wayne Wilson Hcp, 1600m LR
2 of 15: Gaulois (ex: Celts)
Tnr: James Cummings Rdr: L V Cassidy
Monday, May 11
Murwillumbah: Riverview Htl Cane Growers Cup, 1550m
3 of 11: Pleased (ex: Lajoie)
Tnr: S B Lee Rdr: Noriyuki Masuda
Murwillumbah: Riverview Htl Cane Growers Cup, 1550m
6 of 11: Polemic (ex: Disputes)
Tnr: S B Lee Rdr: Cejay Graham
Swan Hill: Bet365 Swan Hill Cup 7/6-Bm58, 1200m
7 of 9: The Weald (ex: Mayfield)
Tnr: S S Cunningham Rdr: Lachlan King
Sunday, May 10
Kalgoorlie: Bowden Select (Bm56+), 1400m
6 of 9: Macavity (ex: Brom Felinity)
Tnr: A W Grace Rdr: Keshaw Dhurun
Saturday, May 9
Dalby: D&Ndjc Hcp, 1200m
1 of 10: Cliveden (ex: Camarena)
Tnr: Patrick Sexton Rdr: Tessa Townsend
Mt Isa: (Bm45), 1200m
7 of 9: Encoronada (ex: Girona)
Tnr: Justin Bawden Rdr: S Mossman
Sha Tin: Emerald Hcp (C3), 1400m
10 of 14: Noble Steed (ex: Extension Of Time)
Tnr: K W Lui Rdr: C Y Ho
Friday, May 8
Coffs Harbour: Arendarcikas Bros Hcp (C2), 1400m
9 of 14: Delius (ex: Libretto)
Tnr: L J Clapham Rdr: Cejay Graham
Cranbourne: Peter&Lavella Darose-Afc-Bm64, 1200m
5 of 12: Evil Cry (ex: Evilweb)
Tnr: Adele Garraway Rdr: A Lynch
Port Augusta: Crombies Bulk Haulage (Bm62), 1867m
1 of 9: Fulton Street (ex: Original Choice)
Tnr: D R Jolly Rdr: Margaret Collett
Wednesday, May 6
Happy Valley: Gladiolus Hcp (C4), 1200m
2 of 12: All Best Friends (ex: Ambitious Lady)
Tnr: K L Man Rdr: K Teetan
Happy Valley: Camellia Hcp (C2), 1650m
8 of 12: Green Luck (ex: Damah Lady)
Tnr: C Fownes Rdr: V Borges
Murray Bridge Gh: Thank You M. Br. Racing (Bm60), 2000m
2 of 10: Busker's Ballad (ex: Verse)
Tnr: Ryan Balfour Rdr: D Tourneur
Monday, May 4
Grafton: Clarence Coast Motors Hcp (C1), 1015m
10 of 10: Chief Havoc (ex: Magically)
Tnr: Colt Prosser Rdr: Ms B Hodder
Grafton: Brushgrove Htl Brushgrove Cup, 1215m
3 of 12: Drachenfels (ex: Rheinfels)
Tnr: J A Sylvester Rdr: Brooke Stower
Sunday, May 3
Bairnsdale: Donalda Motors East G'sland-58, 1200m
5 of 12: Gambeson (ex: Clothing)
Tnr: Ms J Beriman Rdr: Michael Poy
Saturday, May 2
Morphettville: Terry Howe Printing (Bm82), 1600m
7 of 12: Lieder (ex: Sung)
Tnr: Michael Hickmott Rdr: Damien Thornton
Morphettville: Tab Classic - Robert Sangster, 1200m Gr1
6 of 16: Savatiano (ex: Retsina)
Tnr: James Cummings Rdr: J Holder
Friday, May 1
Wagga: Navigate Advisors Wagga Cup, 2000m LR
13 of 13: Cryfowl (ex: More Chickens)
Tnr: S Spackman Rdr: J Mallyon
Thursday, April 30
Wagga: Bendigo Bank (Bm66), 1600m
5 of 8: Cryfowl (ex: More Chickens)
Tnr: S Spackman Rdr: Ms K O'Hara
Monday, April 27
Grafton: Edwards Irrigation (Bm66), 1420m
6 of 10: Editors (ex: Harpers)
Tnr: M R Stitt Rdr: Jacob Golden
Sunday, April 26
Sha Tin: Bullish Luck Hcp (C2), 1600m
9 of 14: Green Luck (ex: Damah Lady)
Tnr: C Fownes Rdr: M F Poon
Sha Tin: Bullish Luck Hcp (C2), 1600m
11 of 14: Noble Steed (ex: Extension Of Time)
Tnr: K W Lui Rdr: M L Yeung
Swan Hill: Pooles Accountants Hcp (58), 1600m
12 of 12: Fold (ex: Assertin Miss)
Tnr: A G Pace Rdr: Jessica Eaton

© 2020 - breednet.com.au