Latest Results
Ascot: Schweppes Hcp, 2200m
Tnr: C H Webster Rdr: T Turner
Launceston: The Win News Masters Plate (C1), 1600m
11 of 14:
Emmjay (ex: Emily Monk)
Tnr: T W Evans Rdr: Lizzie Annells
Yarra Glen: bet365 The Country Discovery, 1200m
Tnr: P Stokes Rdr: Thomas Stockdale
Pakenham: Dale Hooper Takes On Sportsbet Mdn Plate, 1600m
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: L Currie
Pakenham: Dale Hooper Takes On Sportsbet Mdn Plate, 1600m
Tnr: E & D Browne Rdr: J Noonan
Wagga: Byrne Trailers Pty Ltd (Bm82), 1400m
Tnr: A D Bourke Rdr: Jack Martin
Matamata: Entain - Nzb Insurance Pearl Series Race Mdn, 1050m
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: W F Pinn
Matamata: Entain - NZB Insurance Pearl Series Race Mdn, 1400m
Tnr: S B Marsh Rdr: C R Barnes
Matamata: NZB Online Yearling Sale 17th April 2024 (Bm65), 1400m
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: W B Kennedy
Randwick-Kensington: Vale Cliff Clare Mdn Plate, 1300m
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Randwick-Kensington: Yarraman Park (Bm78), 1550m
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Tim Clark
Randwick-Kensington: Tab (Bm78), 1800m
3 of 10:
Ravello (ex: Cover Charge)
Tnr: J A O'Shea Rdr: Tommy Berry
Warrnambool: Dwyer Legal Mdn Hrdl, 3200m
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: R O'Sullivan
Warrnambool: Davidson Earthmoving Mdn Hrdl, 3200m
Tnr: Patrick Payne Rdr: Chris Mc Carthy
Bairnsdale: Gbm Contractors Lindenow Cup (Bm64), 2200m
Tnr: R C Manning Rdr: Ms J Da Rose
Hobart: Tasracing National Apprentice Race Series 2024 Hcp (62), 1600m
8 of 12:
Emmjay (ex: Emily Monk)
Tnr: T W Evans Rdr: Zephen Johnston-Porter
Orange: Win Network Central West Orange Cup Prelude, 1610m
Tnr: M R Mulholland Rdr: Ms K Bell-Pitomac
Pinjarra Scarpside: You've Got The Touch With TABtouch Mdn, 1400m
Tnr: G & A Williams Rdr: Jarrad Noske
Sha Tin: Fay Fay Hcp (C4), 1400m
Tnr: J J Size Rdr: R Moore
Tauherenikau: Trust House - Enhancing Community Masterton Cup (Bm75), 2050m
Tnr: Ms L Latta Rdr: K L Chung
Tauherenikau: Liquorland Masterton/matahiwi Estate Mdn, 1600m
Tnr: A M Bull Rdr: L Sutherland
Eagle Farm: Ladbrokes Racing Club Hcp, 1600m
Tnr: C J Waller Rdr: M R Du Plessis
Kembla Grange: Abax F&M Mdn Plate, 1400m
Tnr: C J Waller Rdr: J Penza
Moonee Valley: Andy Warr Memorial (Bm84), 2040m
Tnr: M W Walker Rdr: M J Dee
Moonee Valley: Dynamic Print Group Alexandra Stakes, 1600m Gr3
Tnr: M W Walker Rdr: O P Bosson
Riccarton Park: Petersens Jewellers Ladies Bracelet 3yo, 1400m
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: N S Parmar
Riccarton Park: Cochranes Farm Machinery & Pat Reardon Family (Bm75), 2000m
Tnr: Ms T Rae Rdr: Ms K Williams
Riccarton Park: Cochranes Farm Machinery & Pat Reardon Family (Bm75), 2000m
Tnr: E P Green Rdr: L Sutherland
Riccarton Park: Valachi Downs S.I T'Bred Breeders Stakes, 1600m Gr3
Tnr: S B Marsh Rdr: A Comignaghi
Tauranga: Triton Pacific Owens Plate (Bm82), 1200m
Tnr: L O'sullivan & A Scott Rdr: A Lawson-Carroll
Tauranga: Ultimate Mazda Japan Trophy , 1600m Gr2
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: C J Grylls
Horsham: West Side Horsham (Bm58), 2100m
Tnr: Dane Smith Rdr: Thomas Doyle
Mt Gambier: Plenary Group Hcp (58), 2050m
Tnr: Allan Peterson Rdr: Jessica Eaton
Bendigo: Apiam Animal Health (Bm64), 1300m
Tnr: A & S Freedman Rdr: Declan Bates
Ipswich: Vince Insurance Hcp (C3), 1200m
Tnr: T J Gollan Rdr: Ryan Maloney
Newcastle: I Am Invincible Easter Yearlings Hcp (C1), 1200m
Tnr: Tanya Randell Rdr: D Mc Lellan
Newcastle: The Prince Of Merewether Hcp (C1), 1400m
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Rachel King
Pakenham: Harris Automation Engineering Mdn Plate, 2500m
Tnr: C J Waller Rdr: Damian Lane
Pakenham: Jimmy Brown Takes On Sportsbet Mdn Plate, 1400m
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: D Moor
Pakenham: GG Engineering (Bm58), 1600m
Tnr: D T O'Brien Rdr: J Mott
Pakenham: Obrien Real Estate Pakenham (Bm70), 1600m
Tnr: M W Walker Rdr: Luke Cartwright
Pakenham: Obrien Real Estate Pakenham (Bm70), 1600m
Tnr: Gavin Bedggood Rdr: A Lynch
Canberra: Tab Federal, 1000m
Tnr: A D Bourke Rdr: Jack Martin
Happy Valley: Percival Hcp (C4), 1650m
Tnr: T P Yung Rdr: Jerry Chau
Happy Valley: Percival Hcp (C4), 1650m
Tnr: K L Man Rdr: M Chadwick
Happy Valley: Percival Hcp (C4), 1650m
Tnr: J W Richards Rdr: B Thompson
Murray Bridge Gh: SA Heat - National Apprentice Race Series - Leg 1 Hcp (58), 1800m
Tnr: Garret Lynch Rdr: Caitlyn Munro
Sandown-Hillside: Tobin Brothers Celebrating Lives (Bm64), 2400m
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: J Mott
Grafton: Yamba Caravan & 4wd Centre Mdn Plate, 1100m
Tnr: J D Shelton Rdr: Mollie Fitzgerald
Grafton: Yamba Golf Club SeaFire Restaurant John Kenny Plate (C1), 1700m
Tnr: Ms P Campbell Rdr: Leslie Tilley
Port Lincoln: Agsave Merchandise Hcp (54), 1350m
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: Callan Murray
Port Lincoln: Venning Bros / Venning Auto Electrical Hcp (54), 1350m
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: Ben Price
Singapore: Hcp (C4), 1400m
Tnr: J Peters Rdr: R Woodworth
Swan Hill: CAMR Plumbing Hcp (58), 1600m
Tnr: Henry Dwyer Rdr: Madison Lloyd
Wingatui: Entain - NZB Insurance Pearl Series (Bm65), 1600m
Tnr: Steven Prince Rdr: A Comignaghi
Woolamai: Trophy Race, 2008m
Tnr: R C Manning Rdr: Rowan Cox
Yarra Glen: Jack Hirsch Memorial Yarra Valley Cup, 1968m
8 of 10:
Saving (ex: Spending)
Tnr: Mitchell Leek Rdr: P Gatt
Yarra Glen: LFT Trucking (Bm64), 1968m
Tnr: Peter Gelagotis Rdr: M Michel
Broken Hill: Outback Cup, 1600m
3 of 6:
Run On (ex: Youtoofast)
Tnr: Ms P Trenwith Rdr: L Lam
Caulfield: Sportsbet Victoria Gold Cup, 2000m LR
Tnr: P A Preusker Rdr: Craig Williams
Geelong: Australian Bloodstock Mdn Plate, 1412m
Tnr: D T O'Brien Rdr: Liam Riordan
Gosford: Terrigal Wamberal Sharks Rlfc Mdn Plate, 1100m
Tnr: Michael Freedman Rdr: K S Latham
Gosford: Hip Pocket Workwear & Safety Hcp (C1), 1600m
Tnr: C J Waller Rdr: L Magorrian
Gosford: Polytrack Provincial-Midway Championship Qualifier (C5), 1200m
Tnr: Michael Freedman Rdr: C Reith
Morphettville Parks: Fleurieu Milk Company (Bm68), 2250m
Tnr: C Maher Rdr: Jacob Opperman
Rosehill: Quayclean (Bm78), 1900m
1 of 11:
Wymark (ex: Pasadena)
Tnr: Michael Freedman Rdr: Tommy Berry
Rosehill: Chandon Phar Lap Stakes, 1500m Gr2
10 of 11:
Ravello (ex: Cover Charge)
Tnr: J A O'Shea Rdr: Tommy Berry
Tauranga: Bop Equine Vets Hcp, 1400m
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: K A Myers
Trentham: Jennian Homes Sires Prelude Premier, 1200m
6 of 8:
Altari (ex: Bohemian Lily)
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: O P Bosson
Trentham: New Zealand Bloodstock Premier Spec Mdn, 1400m
4 of 11:
Asahi (ex: Karla Bruni)
Tnr: R J Bergerson Rdr: S R Weatherley
Trentham: Harrison's Flooring Premier (Bm75), 1600m
Tnr: S Ritchie & C Murray Rdr: M J Mc Nab
Trentham: The Bold One & Agraforum New Zealand St Leger, 2600m
Tnr: J R Wheeler Rdr: K R Hercock
Trentham: Life Direct Wellington Guineas , 1400m Gr2
Tnr: A W Pike Rdr: S R Weatherley
Kembla Grange: South Break Media Mdn Hcp, 1500m
Tnr: C Maher Rdr: J R Collett
Kembla Grange: Peroni Kembla Grange Classic, 1600m Gr3
Tnr: Michael Freedman Rdr: Tommy Berry
Launceston: The Art Hotel Launceston Hcp (C1), 1400m
12 of 12:
Emmjay (ex: Emily Monk)
Tnr: T W Evans Rdr: Lizzie Annells
Pakenham: Unified Services Mdn Plate, 1400m
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Ms W Costin
Pakenham: Fulmen Park (Bm64), 1400m
Tnr: Ben, Will & Jd Hayes Rdr: M J Dee
Pakenham: Sportsbet Pakenham Cup, 2500m LR
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Jye McNeil
Townsville: Family Raceday Saturday 13 April (Bm65), 1609m
8 of 9:
Medal (ex: Gold Rocks)
Tnr: Stephen Bush Rdr: F Edwards
Ashburton: Farm Source (Bm65), 1600m
Tnr: J & K Parsons & V Ramhit Rdr: Joe Doyle
Bendigo: Bendigo Mazda Mdn Plate, 1600m
Tnr: E & D Browne Rdr: J Noonan
Bendigo: Bendigo Mazda Mdn Plate, 1600m
Tnr: L Kennewell & L Yeomans Rdr: Zac Spain
Cranbourne: Ladbrokes Blackbook Mdn Plate, 1400m
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: D Moor
Belmont Park: National Pump & Energy Hcp, 2200m
Tnr: C H Webster Rdr: T Turner
Doomben: Opera Qld Regional Tour at EF Mdn Plate, 1660m
Tnr: Tony & Maddysen Sears Rdr: James Orman
Doomben: XXXX Hcp (C2), 1350m
4 of 9:
Quadri (ex: Clevedon Bay)
Tnr: K M Schweida Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Happy Valley: Lamma Island Hcp (C5), 1650m
Tnr: T P Yung Rdr: Z Purton
Happy Valley: Green Island Hcp (C4), 1200m
Tnr: T P Yung Rdr: Jerry Chau
Happy Valley: Peng Chau Hcp (C3), 1800m
Tnr: C Fownes Rdr: Luke Ferraris
Matamata: Nevron Farms Hcp (60), 1600m
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: O P Bosson
Matamata: Akw Farrier Mdn, 1200m
Tnr: L R Noble Rdr: Joe Doyle
Matamata: Holster Engineering Lally & Symes Waikato Cup (81), 2000m
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: Jessica Allen
Randwick-Kensington: Precise Air Mdn Plate, 1400m
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Randwick-Kensington: Yarraman Park (Bm78), 1550m
Tnr: Bjorn Baker Rdr: J Parr
Strathalbyn: Goolwa Hotel (Bm56), 1600m
Tnr: A J Gluyas Rdr: Alan Lai
Warrnambool: Warrnambool Football Club Hrdl, 3200m
3 of 5:
Laybuy (ex: Shopaholic)
Tnr: A Rosolini Rdr: R O'Sullivan
Ballarat: The Haymarket (Bm58), 2600m
Tnr: Patrick Payne Rdr: J Noonan
Morphettville: Croser Hcp (64), 2000m
Tnr: T L Day Rdr: J Maund
Morphettville: TAB Adelaide Cup, 3200m Gr2
Tnr: P A Chow Rdr: Alana Kelly
Orange: The Oriana Orange (Bm66), 2110m
4 of 10:
Capaldi (ex: Concert Girl)
Tnr: M R Mulholland Rdr: J Pracey-Holmes
Balnarring: Mdn Plate, 1008m
Tnr: Clayton Douglas Rdr: Shaun Cooper
Canberra: Tooheys Canberra Guineas, 1400m LR
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Tim Clark
Clare: Sportsbet (Bm56), 1200m
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: Rochelle Milnes
Gore: Entain - NZB Insurance Pearl Series (Bm75), 1335m
10 of 10:
Jibbity (ex: Alpine Julz)
Tnr: J R Dalton Rdr: S L Wynne
Bunbury: Mgib (Bm66+), 2200m
Tnr: G & A Williams Rdr: Jarrad Noske
Ellerslie: Westbury Stud Royal Descent Stakes, 1600m
Tnr: S B Marsh Rdr: S R Weatherley
Ellerslie: Sistema Stakes , 1200m Gr1
Tnr: M Moroney & P Gerard Rdr: C J Grylls
Ellerslie: Bonecrusher New Zealand Stakes , 2000m Gr1
Tnr: Peter Didham Rdr: K Asano
Ellerslie: Sng Media (Bm75), 1400m
Tnr: S B Marsh Rdr: C J Grylls
Ellerslie: Barfoot & Thompson Auckland Cup , 3200m Gr2
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: J K Riddell
Ellerslie: Skycity Horizon (Bm65), 2100m
5 of 13:
Savacat (ex: Donna Cattiva)
Tnr: Team Rogerson Rdr: R T Elliot
Flemington: Yulong Newmarket Hcp, 1200m Gr1
Tnr: M W Walker Rdr: Celine Gaudray
Flemington: Furphy Shaftesbury Avenue Hcp, 1400m Gr3
Tnr: C I Brown Rdr: Craig Williams
Flemington: Furphy Shaftesbury Avenue Hcp, 1400m Gr3
Tnr: P Stokes Rdr: Thomas Stockdale
Gold Coast: Martin Collins Australia Hcp (C6), 1700m
Tnr: C J Waller Rdr: James Orman
Hawkesbury: Hawkesbury Cup Day 4 May Hcp (C1), 1500m
Tnr: Joseph Pride Rdr: R Hutchings
Hinnomunjie: Hinnomunjie Cup, 2100m
Tnr: R C Manning Rdr: Dylan Dean
Murray Bridge Gh: Spry Civil Constructions (Rs0ly), 1600m
Tnr: Garret Lynch Rdr: Kayla Crowther
Randwick: Midway (Bm72), 1600m
17 of 18:
Xcited (ex: Love And Kisses)
Tnr: Robert Quinn Rdr: Tom Sherry
Randwick: Toyota Forklifts Wenona Girl Quality, 1200m Gr3
Tnr: Bryce Heys Rdr: Zac Lloyd
Singapore: Committee's Prize, 1600m Gr3
Trentham: Sam Durrant's Stag Do (Bm75), 2100m
Tnr: Ms L Latta Rdr: A Lawson-Carroll
Ararat: Ararat Ag, Horse & Pet (Bm58), 1100m
Tnr: P A Preusker Rdr: W Gordon
Taupo: NZB Insurance SWP, 1300m
Tnr: A W Pike Rdr: S R Weatherley
Taupo: Entain - NZB Insurance Pearl Series Mdn, 1200m
Tnr: S B Marsh Rdr: C R Barnes
Grafton: Valley Protective Services (Bm58), 2200m
Tnr: Tim McIntosh Rdr: Matthew McGillivray
Riccarton Park: Speight's Summit Ultra On Tap Mdn, 1200m
Tnr: R Mckay & A Harrington Rdr: Donovan Cooper
Riccarton Park: Sam Keenan Tennis Coach Hcp, 1400m
Tnr: Ms T Rae Rdr: Joe Doyle
Riccarton Park: Lindauer (Bm75), 2000m
Tnr: Ms T Rae Rdr: Ms K Williams
Riccarton Park: Lindauer (Bm75), 2000m
Tnr: E P Green Rdr: T R Moseley
Riccarton Park: Daphne Bannan Memorial (Bm65), 1600m
Tnr: J & K Parsons & V Ramhit Rdr: U A Holmquist
Balaklava: Agfert Hcp (56), 1600m
9 of 10:
Run On (ex: Youtoofast)
Tnr: Ms P Trenwith Rdr: H Y Yuen
Doomben: Become A BRC Member (Bm65), 1110m
Tnr: T J Gollan Rdr: Ryan Maloney
Happy Valley: Kwoon Chung Cross Boundary Service Hcp (C5), 1650m
Tnr: J W Richards Rdr: B Thompson
Sandown-Hillside: Thoroughbred Club Australia (Bm64), 1500m
Tnr: D T O'Brien Rdr: J Mott
Kembla Grange: HIM Kembla Grange Classic Day March 15 Midway Mdn Hcp, 1500m
5 of 8:
Himeros (ex: Goddess Of Love)
Tnr: James Ponsonby Rdr: C Reith
Kembla Grange: Join The Warra Club Today (Bm64), 1600m
Tnr: J A O'Shea Rdr: Tyler Schiller
Terang: Terang Co-Op Rural Store Mdn Plate, 1400m
Tnr: Allan Peterson Rdr: Luke Dempsey
Sha Tin: Norfolk Hcp (C4), 1600m
Tnr: D J Hall Rdr: Keagan De Melo
Sha Tin: Somerset Hcp (C3), 2000m
Tnr: C Fownes Rdr: J Bowman
Alexandra: Trophy Race, 1830m
Tnr: R C Manning Rdr: Dylan Dean
Eagle Farm: Become A BRC Member (Bm78), 2206m
Tnr: C J Waller Rdr: M R Du Plessis
Ellerslie: Shane York Memorial (Bm75), 1600m
Tnr: S B Marsh Rdr: S R Weatherley
Ellerslie: Vertical Logistics Nathans Memorial Hcp, 2200m
Tnr: J R Wheeler Rdr: K R Hercock
Ellerslie: Auckland Co-Op Taxis (Bm75), 1300m
Tnr: L O'sullivan & A Scott Rdr: A Lawson-Carroll
Ellerslie: Mainstream Plumbing Mufhasa Stakes , 1400m Gr3
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: O P Bosson
Ellerslie: Mainstream Plumbing Mufhasa Stakes , 1400m Gr3
Tnr: L O'sullivan & A Scott Rdr: M Hashizume
Ellerslie: Trackside NZ Derby, 2400m Gr1
Tnr: R James & R Wellwood Rdr: C J Grylls
Ellerslie: Trackside NZ Derby, 2400m Gr1
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: O P Bosson
Ellerslie: Trackside NZ Derby, 2400m Gr1
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: S R Weatherley
Ellerslie: Skycity Horizon (Bm65), 1600m
Tnr: A J Smith Rdr: Billy Jacobson
Flemington: TAB Blamey Stakes, 1600m Gr2
Tnr: C J Waller Rdr: B Shinn
Flemington: TAB Blamey Stakes, 1600m Gr2
Tnr: P A Preusker Rdr: J Mott
Morphettville Parks: Fleurieu Milk Company Hcp (64), 1950m
Tnr: T L Day Rdr: J Maund
Newcastle: Lovey's Grocers IGA Midway Plate (C1), 1850m
Tnr: Michael Freedman Rdr: Zac Wadick
Newcastle: Cangon Stud Farm Mdn Hcp, 1600m
Tnr: Michael Freedman Rdr: K S Latham
Newcastle: Cangon Stud Farm Mdn Hcp, 1600m
10 of 11:
Ioane (ex: Got It)
Tnr: Annabel Neasham Rdr: A B Collett
Wingatui: Dunedin City Motors (Bm75), 2200m
Tnr: E P Green Rdr: T R Moseley
Wingatui: Nellies Restaurant & Bar (Bm75), 1400m
Tnr: S B Marsh Rdr: Brandon May
Wingatui: NZB Airfreight Stakes, 1400m LR
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: L Sutherland
Wingatui: Property Brokers - Ray Kean (Bm65), 1600m
Tnr: Steven Prince Rdr: A Comignaghi
Port Lincoln: Peter Kittle Toyota Hcp (56), 1750m
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: D Caboche