Find A Sire: 

DREAM AHEAD (USA)

Latest Results

Tuesday, March 31
Mackay: Barcam Electrical (Bm55), 1300m
3 of 8: Strawberry Blonde (ex: Peace Alliance)
Tnr: J Wehlow Rdr: N Seymour
Mackay: Enlightened Fin. Services-Bm55, 1300m
4 of 9: Grand De Lago (ex: Just One Time)
Tnr: W N Pomfrett Rdr: M J Barnham
Mornington: Neds Same Race Multi (Bm58), 1200m
1 of 11: Oneira (ex: Herewegoagain)
Tnr: Ms Allison Sheehan Rdr: Chelsea Hall
Monday, March 30
Swan Hill: Busbiz Mdn Plate, 1300m
8 of 14: Darlene Dream (ex: Taraneem)
Tnr: Ms H White Rdr: Juana Andreou
Swan Hill: The Bottle O Swan Hill (Bm58), 1300m
6 of 14: South Detroit (ex: Tango Dancer)
Tnr: Heath Chalmers Rdr: Jarrod Fry
Swan Hill: Pooles Accountants (Bm58), 975m
8 of 11: Wasabi (ex: Fujisawa)
Tnr: Ms J Duncan Rdr: Emily Brown
Sunday, March 29
Armidale: Tony Williams Machinery Mdn, 1100m
3 of 13: Dolladream (ex: Undolla)
Tnr: S I Singleton Rdr: Qin Yong
Nowra: My Travel Expert (Bm58), 1100m
5 of 11: Hothands Liz (ex: Ruby Love)
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Ms J Taylor
Nowra: Great Northern Mdn Hcp, 1400m
4 of 14: Big Lion (ex: Silver Tiara)
Tnr: Clare Cunningham Rdr: B Mc Dougall
Saturday, March 28
Ascot: Belmont's Bunuru (Rs1mw), 1400m
1 of 14: Yadreamin' (ex: Awtaar)
Tnr: C R Green Rdr: S Parnham
Ascot: Schweppes (Bm66+), 1200m
3 of 16: Sweet Dreamin' (ex: Danish Moon)
Tnr: Holly Locke Rdr: W Pike
Bendigo: Smartline Bendigo Gold Rush, 1000m
11 of 13: Strad (ex: Miss Octopussy)
Tnr: T J Hughes Jnr Rdr: J Winks
Doomben: Lexus (Bm70), 1600m
4 of 11: La Pulga (ex: Barcelona Girl)
Tnr: Michael Costa Rdr: R Fradd
Dubbo: Mdn Plate, 1000m
12 of 14: Tellhimhesdreaming (ex: Dawndane)
Tnr: Bryan Dixon Rdr: Ms W Costin
Gold Coast: Tab Mdn Hcp, 900m
5 of 11: Mahoe Gold (ex: Fastnet Academy)
Tnr: R L Lyford Rdr: Anthony Allen
Gold Coast: Makita Power Tools Hcp (C1), 1200m
3 of 12: Dreamtime Magic (ex: Mieko's Diamond)
Tnr: M J Dunn Rdr: L R Dittman
Wyong: Northlakes Toukley Club (Bm70), 1100m
13 of 14: Nature (ex: Cavalry Rose)
Tnr: Joseph Pride Rdr: A Gibbons
Friday, March 27
Muswellbrook: Viatek Muswellbrook Gold Cup, 1500m
8 of 14: Ken's Dream (ex: La Bella Rose)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Ms L Day
Pakenham Park: Racing.Com Mdn Plate, 1000m
2 of 10: Quesadilla (ex: Atlantic Gold)
Tnr: T J Hughes Jnr Rdr: Ben Thompson
Pakenham Park: Kentucky Equine Research Mdn, 1000m
3 of 10: Chap's Dream (ex: Strum Cha)
Tnr: K M Keys Rdr: Ben Thompson
Sapphire Coast: Mitre 10 Sapphire Coast (Bm58), 1608m
6 of 10: Future Dreams (ex: Doojah)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: Simon Miller
Wednesday, March 25
Eagle Farm: Eva Air Mdn Plate, 1300m
1 of 7: Papaya (ex: Hela Dubai)
Tnr: Chris Munce Rdr: Justin Huxtable
Happy Valley: Sha Wan Hcp (C4), 1000m
6 of 12: Look Eras (ex: Arabian Art)
Tnr: Y S Tsui Rdr: H N Wong
Sunday, March 22
Bairnsdale: Tambo Waste (Bm58), 1200m
3 of 11: Oneira (ex: Herewegoagain)
Tnr: Ms Allison Sheehan Rdr: Chelsea Hall
Muswellbrook: Power Fm Ctry Mdn Plate, 1000m
11 of 14: Que Sera (ex: Katellie)
Tnr: S I Singleton Rdr: Billy Cray
Muswellbrook: Allweld Services (Bm58), 1500m
6 of 13: Longchamp Lass (ex: Wejdaan)
Tnr: D I Atkins Rdr: Ms L Day
Orange: John Davis Motors Mdn Hcp, 1300m
1 of 13: Wicked Willy (ex: Diamantina Dior)
Tnr: Richard Litt Rdr: Ms W Costin
Saturday, March 21
Ascot: D'Orsogna (Rs1mw), 1100m
5 of 11: Sweet Dreamin' (ex: Danish Moon)
Tnr: Holly Locke Rdr: Chloe Azzopardi
Ascot: Seacorp-Grandstand Cup, 1500m LR
4 of 9: Western Temple (ex: Western Jewel)
Tnr: A G Durrant Rdr: P Carbery
Avoca: Unearth Pyrenees Region Mdn, 1100m
8 of 10: Darlene Dream (ex: Taraneem)
Tnr: Ms H White Rdr: Juana Andreou
Avoca: Colin Brown Memorial Hcp (58), 1100m
6 of 10: Queen's Authority (ex: Amy's Glen)
Tnr: Levi Kavanagh Rdr: Will Price
Casino: Brett Harley Kyogle Cup-Bm58, 1000m
7 of 11: Shiver Me Timbers (ex: Shivering)
Tnr: Luke Berger Rdr: Adam Sewell
Eagle Farm: Memberships @ Brc Plate (C3), 1500m
3 of 11: Dreaming Of Biscay (ex: Chirurgo Dame)
Tnr: M J Dunn Rdr: R Fradd
Kembla Grange: Flinders Mdn Hcp, 1200m
6 of 10: Miss Anticipation (ex: Film Star)
Tnr: R T Leemon Rdr: Tom Sherry
Kembla Grange: Jack Grant 18th Birthday-Bm64, 1200m
11 of 13: Hothands Liz (ex: Ruby Love)
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Ms R Freeman-Key
Riccarton Park: R Redpath Ltd (Bm65&Jmp), 1800m
1 of 13: Coup Dreamwood (ex: Trick Shot)
Tnr: M & M Pitman Rdr: K Chowdhoory
Friday, March 20
Port Macquarie: Kennards Hire (Bm66), 1006m
6 of 10: Oakfield Gettem (ex: Oakfield Princess)
Tnr: D Lane Rdr: A Gibbons
Sunshine Coast: Secure Access Benchmark 62 Han, 1000m
15 of 16: Dreamalina (ex: Al Hanoof)
Tnr: Des Trindall Rdr: Vishan Venkaya
Swan Hill: Hygain (Bm58), 975m
2 of 12: Wasabi (ex: Fujisawa)
Tnr: Ms J Duncan Rdr: Emily Brown
Swan Hill: Hygain (Bm58), 975m
7 of 12: South Detroit (ex: Tango Dancer)
Tnr: Heath Chalmers Rdr: Samuel Payne
Thursday, March 19
Naracoorte: Elders (Bm54), 1200m
10 of 10: Miss Forbidden (ex: Bidden)
Tnr: Scott Whittle Rdr: Ms C Lions
Newcastle: Yarraman Park Hcp (C2), 1200m
5 of 11: Micheal Oscar (ex: Rabia)
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Ms J Taylor
Pinjarra: Gwn 7 Mdn, 1200m
5 of 11: Spookwood (ex: Bryce Canyon)
Tnr: C R Green Rdr: Emma Stent
Terang: Peterborough Plate (Bm64), 1200m
5 of 9: Ship Of Dreams (ex: Yantar)
Tnr: Logan McGill Rdr: Campbell Rawiller
Wednesday, March 18
Ascot: Heineken 3 Hcp (C1), 1000m
3 of 10: Excellent Dream (ex: Pure Excellence)
Tnr: L Smith Rdr: B Parnham
Tuesday, March 17
Mackay: Girl Anzac Day Raceday 25/4-C3, 1300m
1 of 8: Grand De Lago (ex: Just One Time)
Tnr: W N Pomfrett Rdr: B Pengelly
Monday, March 16
Scone: Horse Festival 8-17 May Mdn, 1100m
6 of 12: Dolladream (ex: Undolla)
Tnr: S I Singleton Rdr: Billy Cray
Scone: Darley Scone Cup 15&16/5-Bm58, 1100m
8 of 12: Alchera (ex: Donnahro)
Tnr: Justin Bowen Rdr: A Layt
Sunday, March 15
Grafton: Blues Music Westlawn Hcp (C1), 1200m
2 of 13: Dreamtime Magic (ex: Mieko's Diamond)
Tnr: M J Dunn Rdr: M Mc Guren
Saturday, March 14
Ascot: D'Orsogna (Rs1mw), 1600m
5 of 10: Yadreamin' (ex: Awtaar)
Tnr: C R Green Rdr: S Parnham
Ballina: Slipway Hotel (Bm50), 1005m
1 of 12: Pipe Dream Lass (ex: Zuhoor)
Tnr: David Fletcher Rdr: Anthony Allen
Ballina: Slipway Hotel (Bm50), 1005m
8 of 12: Lord Of The Dreamz (ex: Royal Conspiracy)
Tnr: Angela Plumb Rdr: Ms L G Cheshire
Gold Coast: Mount Franklin Plate (C4), 1300m
3 of 11: Strawberry Blonde (ex: Peace Alliance)
Tnr: J Wehlow Rdr: Jake Bayliss
Sha Tin: Fung Mo Hcp (C4), 1000m
8 of 13: Fabulous Eight (ex: Coco Kerringle)
Tnr: P Yiu Rdr: C Y Ho
Trentham: Te Akau Racing Lightning Hcp, 1200m LR
5 of 9: Sensei (ex: Schiaparelli)
Tnr: M & M Pitman Rdr: C W Johnson
Friday, March 13
Kembla Grange: Bobs Platinum Hcp (C2), 1400m
7 of 14: Dream Circle (ex: Courtyard Circle)
Tnr: David Payne Rdr: S Lisnyy
Taree: Apex Solar&Electrical Hcp (C1), 1000m
3 of 8: Pinnacle Power (ex: Shadedah)
Tnr: M R Stitt Rdr: D Mc Lellan
Taree: Apex Solar&Electrical Hcp (C1), 1000m
5 of 8: Peachies Dream (ex: Desert Pegasus)
Tnr: R R Milligan Rdr: Ms B Hodder
Taree: Apex Solar&Electrical Hcp (C1), 1000m
7 of 8: Lynn's Dream (ex: Fleecing)
Tnr: B J Ratcliff Rdr: B Looker
Thursday, March 12
Ashburton: Ecolab (Bm65), 1600m
5 of 10: Coup Dreamwood (ex: Trick Shot)
Tnr: M & M Pitman Rdr: K Chowdhoory
Goulburn: Bc Training Hcp (C2), 1000m
3 of 5: Nature (ex: Cavalry Rose)
Tnr: Joseph Pride Rdr: R Dolan
Gunnedah: Roberts Racing (Bm58), 1300m
12 of 13: Pretext's Dream (ex: Battle Line)
Tnr: Nathan Sinclair Rdr: Ashley Morgan
Wednesday, March 11
Doomben: Paddyfest 14 March Mdn, 1200m
2 of 7: Papaya (ex: Hela Dubai)
Tnr: Chris Munce Rdr: Justin Huxtable
Doomben: Memberships @ Brc Hcp (C4), 1350m
5 of 8: La Pulga (ex: Barcelona Girl)
Tnr: Michael Costa Rdr: B N Stewart
Happy Valley: Tai Yuen Hcp (C4), 1200m
6 of 12: Wayfoong Charmer (ex: Salamander Bay)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: H N Wong
Tuesday, March 10
Wagga: Iron Jack Town Plate 30/4-Bm58, 1400m
5 of 9: Future Dreams (ex: Doojah)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: Simon Miller
Wyong: Turfculture Thumper Mdn Plate, 1350m
5 of 6: Wicked Willy (ex: Diamantina Dior)
Tnr: Richard Litt Rdr: Ms L Day
Monday, March 9
Canberra: Opc It Hcp (C1), 1400m
6 of 7: Aroha Diamond (ex: Aroha Cat)
Tnr: T J McIlrick Rdr: R Bensley
Sunday, March 8
Canberra: Geocon National Sprint, 1400m LR
3 of 10: Ken's Dream (ex: La Bella Rose)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: G Schofield
Clare: Tab (Bm58), 1200m
6 of 8: Miss Forbidden (ex: Bidden)
Tnr: Scott Whittle Rdr: Sophie Logan
Sunshine Coast: Happy Birthday Rolly (Bm62), 1000m
3 of 11: She's A Mitzy (ex: Listeners)
Tnr: Ms C Hickey Rdr: Minonette Kennedy
Sunshine Coast: Happy Birthday Rolly (Bm62), 1000m
10 of 11: Dreamalina (ex: Al Hanoof)
Tnr: Des Trindall Rdr: Vishan Venkaya
Sunshine Coast: Foodworks Agnes Water Plate-C1, 1400m
8 of 12: Raay Of Dreams (ex: Hilldale)
Tnr: K A Lees Rdr: James Orman
Tamworth: J T Fossey Tamworth Bmw (C2), 1200m
13 of 14: Shiver Me Timbers (ex: Shivering)
Tnr: Luke Berger Rdr: Brooke Stower
Tamworth: J T Fossey Tamworth (Bm66), 1200m
6 of 10: Jamaican Dream (ex: Jamaican Dancer)
Tnr: P M Perry Rdr: R Hutchings
Saturday, March 7
Ascot: Ride Like A Girl Movie (Rs1mw), 1400m
2 of 13: Yadreamin' (ex: Awtaar)
Tnr: C R Green Rdr: S Parnham
Eagle Farm: Anzac Day Races 25 April-Bm70, 1300m
7 of 11: Dreaming Of Biscay (ex: Chirurgo Dame)
Tnr: M J Dunn Rdr: James Orman
Flemington: The Nova100 Trophy, 1400m
3 of 11: Scottish Dancer (ex: Strathspey)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: M J Dee
Gold Coast: Cohoe Roosters Inc Plate (C1), 1100m
7 of 9: Lord Of The Dreamz (ex: Royal Conspiracy)
Tnr: Angela Plumb Rdr: Ms T Gray
Friday, March 6
Singapore: Hcp (C4), 1200m
6 of 12: Catch The Tiger (ex: Tillakea)
Tnr: S Baertschiger Rdr: M Kellady
Thursday, March 5
Pakenham Park: Sportsbet Elite Avg Games-Bm64, 1200m
5 of 10: Ship Of Dreams (ex: Yantar)
Tnr: Logan McGill Rdr: Campbell Rawiller
Port Macquarie: John Oxley Motors Hcp (C1), 1000m
7 of 10: Peachies Dream (ex: Desert Pegasus)
Tnr: R R Milligan Rdr: Cejay Graham
Port Macquarie: John Oxley Motors Hcp (C1), 1000m
8 of 10: Lynn's Dream (ex: Fleecing)
Tnr: B J Ratcliff Rdr: Paul Payne
Port Macquarie: De Bortoli Wines Hcp (C3), 1800m
4 of 12: Longchamp Lass (ex: Wejdaan)
Tnr: D I Atkins Rdr: Ms L Day
Riccarton Park: Racecourse Hotel (Bm65), 1400m
5 of 13: Coup Dreamwood (ex: Trick Shot)
Tnr: M & M Pitman Rdr: K Chowdhoory
Rockhampton: Capricorn Rewind&Electrical-65, 1300m
4 of 6: Strawberry Blonde (ex: Peace Alliance)
Tnr: J Wehlow Rdr: R Wiggins
Wednesday, March 4
Flemington: Saltwater River Trophy (Bm64), 1600m
11 of 15: Firstclass Dreamer (ex: Luloah)
Tnr: Matthew Brown Rdr: D Dunn
Happy Valley: Kowloon Tong Hcp (C4), 1800m
2 of 12: Dionysus Collin (ex: Charlety Star)
Tnr: K W Lui Rdr: J Moreira
Happy Valley: To Kwa Wan Hcp (C4), 1200m
8 of 12: Look Eras (ex: Arabian Art)
Tnr: Y S Tsui Rdr: H T Mo
Tuesday, March 3
Mackay: Isabella Photography Hcp (60), 1100m
6 of 10: Grand De Lago (ex: Just One Time)
Tnr: W N Pomfrett Rdr: S Sheargold