Latest Results

Sunday, May 31
Sha Tin: Sha Tin Heights Hcp (C4), 1200m
8 of 14: United We Stand (ex: Register)
Tnr: C S Shum Rdr: Alex Lai
Tamworth: Kelaher Instrumentation Hcp, 1000m
13 of 14: Mook's Sister (ex: Bounding Along)
Tnr: Troy O'Neile Rdr: Reece Jones
Saturday, May 30
Caulfield: Super Box Race Day Hamper-Bm78, 1100m
9 of 9: Hint Of Mint (ex: Cinnamon Bells)
Tnr: Andrew Noblet Rdr: Jamie Kah
Kembla Grange: Peakfoam (Bm64), 2000m
9 of 13: Take To Heart (ex: Toscasun)
Tnr: Adam Duggan Rdr: Travis Wolfgram
Pioneer Park: Ladbrokes Odds Boost Mdn Plate, 1200m
7 of 8: Ausbred Waawor (ex: Ausbred Blue)
Tnr: Ms L Gillett Rdr: Ms V Arnott
Friday, May 29
Goulburn: David Alt Electrical Hco (C3), 1000m
10 of 10: Onsettling Down (ex: Kariz)
Tnr: M Petrovic Rdr: Ms K Nisbet
Thursday, May 28
Ballarat Synthetic: Porter Plant (Bm64), 1400m
4 of 12: Ronay (ex: Lovable)
Tnr: P G Payne Rdr: Samuel Payne
Monday, May 25
Albury: Laser Electrical Mdn Hcp, 1400m
4 of 7: Dux On The Pond (ex: Chic Gal)
Tnr: G P Vella Rdr: Ms K Nisbet
Taree: Stacks Law Firm Mdn Hcp, 1400m
8 of 9: Buckin' Rippa (ex: Lucky Beauty)
Tnr: D Lane Rdr: D Mc Lellan
Sunday, May 24
Ballarat Synthetic: Sportsbet-Money Men Podcast-58, 1200m
1 of 12: Ronay (ex: Lovable)
Tnr: P G Payne Rdr: Samuel Payne
Goulburn: Dmax Built From History (C2), 1200m
5 of 6: Delude (ex: Society Barber)
Tnr: Tash Burleigh Rdr: S Guymer
Ipswich: Whittington @ Grandview Mdn, 1200m
6 of 10: Wots Wong (ex: Jardaa)
Tnr: A J Cowell Rdr: Jake Bayliss
Saturday, May 23
Eagle Farm: Lexus Gunsynd Classic, 1800m Gr3
7 of 14: Bold Delago (ex: She's A Pretender)
Tnr: G M Hay Rdr: Ms S Thornton
Murray Bridge Gh: Fibretrack Mdn Plate, 1200m
7 of 11: Miss Con Delago (ex: Conceive)
Tnr: J R Croucher Rdr: Jake Toeroek
Wodonga: Vince Tobin Mdn Plate, 1200m
8 of 8: Luva Deluxe (ex: Ponder)
Tnr: Tony Meade Rdr: M Aitken
Friday, May 22
Coffs Harbour: Mid North Coast Surveying Mdn, 1405m
6 of 11: In For A Dollar (ex: Kerzaz)
Tnr: B D Bellamy Rdr: R Spokes
Geraldton: Rod Ford Contractor Hcp (C3), 1220m
8 of 10: Hemingways (ex: Forever The Chill)
Tnr: G W Hammarquist Rdr: Ms K Yuill
Thursday, May 21
Townsville: Hy-Tech Hcp (65), 1000m
10 of 10: Howyalikemenow (ex: Shadow Memory)
Tnr: Andrew Cameron Rdr: Ms C Jokic
Wagga Riverside: Kp Carmody Mdn Plate, 1200m
4 of 12: Supalux (ex: Level)
Tnr: G J Colvin Rdr: Tyler Schiller
Wednesday, May 20
Happy Valley: Shan Pui River Hcp (C4), 1200m
11 of 12: United We Stand (ex: Register)
Tnr: C S Shum Rdr: M F Poon
Sunshine Coast: Tab (Bm62), 1400m
9 of 12: Hell On Turf (ex: Zabere)
Tnr: Natalie McCall Rdr: Daniel Griffin
Tuesday, May 19
Port Macquarie: Settlers Inn Mdn Hcp, 1208m
6 of 10: Lucky One (ex: Aemilee)
Tnr: Nathan Doyle Rdr: G Buckley
Monday, May 18
Dubbo: The Commercial Hotel Dubbo Mdn, 1600m
3 of 14: Sweet April Love (ex: Lounge)
Tnr: G D Lunn Rdr: Billy Cray
Sunday, May 17
Parkes: Hankook Tyres Plate (C2), 1200m
7 of 11: Eillod (ex: Ze Choice)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: J Mallyon
Queanbeyan: Jerra Hotel Mdn Plate, 1000m
5 of 8: Hey Dugee (ex: Take Charge Lady)
Tnr: Anita Walder Rdr: S Pollard
Queanbeyan: Mark Hallam & Sons Hcp (C2), 1000m
3 of 10: Onsettling Down (ex: Kariz)
Tnr: M Petrovic Rdr: Ms K Nisbet
Saturday, May 16
Ascot: Glenroy Chaff (Rs1mw), 1800m
13 of 13: Pomme (ex: Bumptious)
Tnr: D T McAuliffe Rdr: Jordan Turner
Friday, May 15
Albury: Leigh Martin Marine Hcp (C3), 1400m
5 of 7: Fusca (ex: Lady Ice)
Tnr: Joseph Ible Rdr: Brodie Loy
Albury: Southern Asset Services Mdn, 1175m
8 of 14: Dux On The Pond (ex: Chic Gal)
Tnr: G P Vella Rdr: Ms K Nisbet
Geelong: Asahi Lifestyle Beverages-Bm58, 1325m
7 of 10: Miss Geneva (ex: Apart)
Tnr: Logan McGill Rdr: Campbell Rawiller
Wednesday, May 13
Doomben: Tab Stradbroke Day June 6 Hcp, 2070m
3 of 11: Bold Delago (ex: She's A Pretender)
Tnr: G M Hay Rdr: Ms S Thornton
Gawler: Thank You Governments Mdn, 1200m
6 of 11: Miss Con Delago (ex: Conceive)
Tnr: J R Croucher Rdr: B Vorster
Happy Valley: Cheung Lin Shan Hcp (C3), 1200m
1 of 11: Smart Leader (ex: Aemilee)
Tnr: A S Cruz Rdr: J Moreira
Sandown-Hillside: Ladbrokes Same Race Multi-Bm70, 1500m
6 of 11: Revlis (ex: Already)
Tnr: Mark Pegus Rdr: M Zahra
Tuesday, May 12
Mackay: Jai Cor Mdn Hcp, 1100m
4 of 12: Kilkenny Lad (ex: Munbura Flyer)
Tnr: Ms O Cairns Rdr: Girish Goomany
Monday, May 11
Murwillumbah: Lotza Signs Hcp, 1100m
7 of 7: Costa Royale (ex: Princess Royale)
Tnr: D D Schmidt Rdr: L P Rolls
Quirindi: Browning Motors (Bm58), 1100m
4 of 11: Khitaamy (ex: Increase)
Tnr: Ms C Murnane Rdr: C G O'Brien
Sunday, May 10
Toowoomba: Vale Darby McCarthy Mdn Plate, 1100m
10 of 14: Wots Wong (ex: Jardaa)
Tnr: A J Cowell Rdr: M Hellyer
Wagga: Ferndale Distributors Plate-C1, 2000m
1 of 11: Goodradigbee (ex: Elate)
Tnr: Mark Gee Rdr: B P Ward
Wellington: Exceedance At Vinery Mdn Plate, 1400m
6 of 12: Buckin' Rippa (ex: Lucky Beauty)
Tnr: D Lane Rdr: G M Ryan
Saturday, May 9
Caulfield: Darren Gauci Hcp, 1200m
11 of 12: Hint Of Mint (ex: Cinnamon Bells)
Tnr: Andrew Noblet Rdr: Thomas Stockdale
Moree: Can Assist Moree (Bm50), 950m
6 of 9: Let Him Fly (ex: Miss Sarah Jane)
Tnr: Peter G Sinclair Rdr: Liam Blanch
Newcastle: Ryan Ansell Investment (Bm64), 1875m
4 of 14: Take To Heart (ex: Toscasun)
Tnr: Adam Duggan Rdr: Ashley Morgan
Randwick: Tab Highway Hcp (C3), 1200m
9 of 12: Zelago (ex: Ze Choice)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: G Boss
Sha Tin: Peridot Hcp (C4), 1200m
9 of 12: United We Stand (ex: Register)
Tnr: C S Shum Rdr: M F Poon
Friday, May 8
Coffs Harbour: Cooking Is Not An Option Mdn, 1000m
3 of 13: In For A Dollar (ex: Kerzaz)
Tnr: B D Bellamy Rdr: J Grisedale
Goulburn: Semco Country Only Mdn Plate, 1000m
7 of 9: I Call Junee Home (ex: Cutiepie Magpie)
Tnr: B W Fraser Rdr: Ms W Costin
Thursday, May 7
Leeton: Warbah Weighing Services Mdn, 1150m
4 of 8: Supalux (ex: Level)
Tnr: G J Colvin Rdr: Tyler Schiller
Townsville: Carlton United Breweries-Bm58, 1000m
5 of 14: Howyalikemenow (ex: Shadow Memory)
Tnr: Andrew Cameron Rdr: Aidan Holt
Wednesday, May 6
Canberra: Canprint Communications Mdn, 1000m
6 of 7: Dux On The Pond (ex: Chic Gal)
Tnr: G P Vella Rdr: Aaron Sweeney
Canberra: Tab Long May We Play (Bm65), 1200m
9 of 9: Onsettling Down (ex: Kariz)
Tnr: M Petrovic Rdr: Tyler Schiller
Tuesday, May 5
Rockhampton: Qldisracing Mdn Plate, 1400m
12 of 14: Dydee's Girl (ex: Dydeedoe)
Tnr: Vic Heading Rdr: Ms S Wiseman
Sunday, May 3
Bendigo: Bendigo Locksmiths (Bm70), 1400m
2 of 7: Revlis (ex: Already)
Tnr: Mark Pegus Rdr: D Dunn
Dubbo: Chill-Rite Refrig. & Air Mdn, 1300m
11 of 13: Sweet April Love (ex: Lounge)
Tnr: G D Lunn Rdr: Ms W Costin
Dubbo: Dubbo City Toyota (Bm58), 1400m
1 of 13: Dusky Damsel (ex: Maghro)
Tnr: C Lundholm Rdr: J Pracey-Holmes
Pioneer Park: Bt Daley Painting (Bm57), 1200m
5 of 8: Still Justified (ex: Arrived)
Tnr: Ms L Gillett Rdr: T Treichel
Saturday, May 2
Morphettville: Tab Euclase Stakes, 1200m Gr2
8 of 12: Hankstar (ex: Flying Lamborgini)
Tnr: Peter Nolan Rdr: Ms C Jones
Newcastle: Jennings Print Group Mdn Plate, 1200m
6 of 8: Lucky One (ex: Aemilee)
Tnr: Nathan Doyle Rdr: Mitchell Bell
Randwick-Kensington: Tab Highway Hcp (C3), 1400m
4 of 11: Zelago (ex: Ze Choice)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: G Boss
Randwick-Kensington: Tab Highway Hcp (C3), 1400m
10 of 11: Delago Bay (ex: Half Eight)
Tnr: R & L Clarke Rdr: R Dolan
Friday, May 1
Muswellbrook: Magic Millions Mdn Hcp, 900m
11 of 12: Queen Dee (ex: Eyelady)
Tnr: Nathan Doyle Rdr: Ashley Morgan
Pioneer Park: Tab Mdn Plate, 1100m
2 of 10: Ausbred Waawor (ex: Ausbred Blue)
Tnr: Ms L Gillett Rdr: T Treichel
Wagga: Wagga Rsl Club Country Mdn, 1200m
4 of 9: Supalux (ex: Level)
Tnr: G J Colvin Rdr: Brock Ryan

© 2020 - breednet.com.au