Latest Results

Monday, May 25
Taree: Kennards Hire Tree (Bm58), 1250m
6 of 14: Sparkling Rose (ex: Night Light)
Tnr: M J Robinson Rdr: B Looker
Sunday, May 24
Goulburn: Mu-X Ready When You Are (C1), 1400m
3 of 8: River Charge (ex: River Thames)
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Ms J Taylor
Muswellbrook: Norm Turner Electrical Hcp-C1, 1000m
4 of 11: Light Charge (ex: Lightly Dusted)
Tnr: C E Conners Rdr: Cejay Graham
Friday, May 22
Cranbourne: Procon Developments Hcp (C1), 1300m
4 of 10: Smart Charge (ex: Clarabellejoel)
Tnr: Ms L Bonella Rdr: Jye McNeil
Wednesday, May 20
Balaklava: Coopers Hcp (62), 1600m
6 of 10: Charmist (ex: Eternal Optimist)
Tnr: J F Macmillan Rdr: Eran Boyd
Balaklava: Adelaide Galvanising Ind.-Bm54, 1300m
11 of 13: Zume Forward (ex: Zumanity)
Tnr: Cody Reardon Rdr: D Caboche
Tuesday, May 19
Kembla Grange: I98fm Hcp (C2), 1000m
1 of 7: Advance Party (ex: Luanne)
Tnr: Bryce Heys Rdr: A B Collett
Rockhampton: Elders Financial Planning Hcp, 1300m
2 of 10: The Baker (ex: Real Allure)
Tnr: Ms G Bell Rdr: Elyce Smith
Monday, May 18
Tamworth: Advanced Inland Security-Bm58, 1200m
11 of 11: Future Road (ex: Cinquante Cinq)
Tnr: Ms J Clement Rdr: G Buckley
Sunday, May 17
Sha Tin: Lai Chi Chong Hcp (C3), 1000m
8 of 14: Baltic Whisper (ex: Le Sillage)
Tnr: C S Shum Rdr: N Callan
Saturday, May 16
Barcaldine: (Bm65), 1300m
10 of 11: Accountant (ex: Zafaaf)
Tnr: K McGovern Rdr: S Mc Govern
Morphettville: Tab Proud Miss Stakes, 1200m Gr3
5 of 16: Everyday Lady (ex: Any Other Day)
Tnr: Will Clarken Rdr: Ethan Brown
Friday, May 15
Mt Gambier: Carlton Draught (Bm58), 1550m
4 of 12: Cavalry Gold (ex: Golden Order)
Tnr: Ms S Jaensch Rdr: Margaret Collett
Scone: Horsepower Hcp (C1), 1600m
4 of 10: River Charge (ex: River Thames)
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Jenny Duggan
Wednesday, May 13
Sandown-Hillside: Ladbrokes Back Yourself (Bm70), 1300m
6 of 13: Smart Charge (ex: Clarabellejoel)
Tnr: Ms L Bonella Rdr: D Dunn
Tuesday, May 12
Mackay: Smartstate Rentals Mdn Hcp, 1200m
8 of 9: Grand Trick (ex: Gingerbread)
Tnr: Jade Doolan Rdr: Ms T Bannon
Mackay: Jetson Salvage&Scrap Metal Mdn, 1300m
2 of 14: Raw Instinct (ex: Raweesha)
Tnr: J H Manzelmann Rdr: Elyce Smith
Mackay: Jetson Salvage&Scrap Metal Mdn, 1300m
12 of 14: Notoriety (ex: Raweesha)
Tnr: J H Manzelmann Rdr: N Seymour
Taree: Winning Post F.C. Hcp (C1), 1250m
3 of 12: Sparkling Rose (ex: Night Light)
Tnr: M J Robinson Rdr: A Gibbons
Monday, May 11
Murwillumbah: Soko Constructions Mdn Plate, 1010m
6 of 6: Hollymede (ex: Cornersoff)
Tnr: K J Randall Rdr: Olivia Pickering
Sunday, May 10
Ballarat: Porter Plant (Bm64), 1400m
8 of 11: La Volt (ex: La Ferrand)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: Alana Kelly
Saturday, May 9
Charleville: (Bm45), 1100m
5 of 9: Accountant (ex: Zafaaf)
Tnr: K McGovern Rdr: S Mc Govern
Geraldton: Tabtouch Supp. Industry-Bm53+, 1618m
7 of 8: Charged Flame (ex: Femme Liberte)
Tnr: W R Parker Rdr: Ms R Forrest
Morphettville: Adelaide Galvanising (Bm75), 1800m
13 of 16: Cavalry Gold (ex: Golden Order)
Tnr: Ms S Jaensch Rdr: Dean Holland
Sha Tin: Amethyst Hcp (C2), 1000m
6 of 14: Saul's Special (ex: Cortina Gal)
Tnr: C W Chang Rdr: B Shinn
Friday, May 8
Coffs Harbour: Tide Seeker Plate (C1), 1600m
3 of 16: Chargement (ex: Accomplishment)
Tnr: T S Howlett Rdr: Ms M Weir
Cranbourne: Peter&Lavella Darose-Afc-Bm64, 1200m
3 of 12: Smart Charge (ex: Clarabellejoel)
Tnr: Ms L Bonella Rdr: D Dunn
Thursday, May 7
Werribee: Tab (Bm78), 1105m
7 of 11: Roddandtodd (ex: Flying Flanders)
Tnr: Daniel Bowman Rdr: D Moor
Wednesday, May 6
Murray Bridge Gh: Fibretrack (Bm58), 1200m
11 of 14: Zume Forward (ex: Zumanity)
Tnr: Cody Reardon Rdr: K H Zechner
Tuesday, May 5
Hawkesbury: Jr Corporate Accountants Mdn, 1100m
8 of 10: Songsheet (ex: Semitone)
Tnr: J C Coyle Rdr: Ms K O'Hara
Rockhampton: Qldisracing Mdn Plate, 1400m
6 of 14: Raw Instinct (ex: Raweesha)
Tnr: J H Manzelmann Rdr: Dakota Graham
Rockhampton: Kele Property Group Hcp, 1200m
2 of 10: The Baker (ex: Real Allure)
Tnr: Ms G Bell Rdr: Ms S Wiseman
Monday, May 4
Tamworth: Thank You Health Workers-Bm58, 1400m
8 of 11: Future Road (ex: Cinquante Cinq)
Tnr: Ms J Clement Rdr: Ms M Weir
Sunday, May 3
Bordertown: McCarthy Transport (Bm58), 1550m
10 of 12: Charmist (ex: Eternal Optimist)
Tnr: J F Macmillan Rdr: Eran Boyd
Bunbury: Tabtouch - Better Your Bet Mdn, 1200m
9 of 10: Forward Thinker (ex: Blume)
Tnr: J J Enright Rdr: Ms S Altieri
Sha Tin: Brandy Snap Hcp (C3), 1200m
4 of 14: Baltic Whisper (ex: Le Sillage)
Tnr: C S Shum Rdr: N Callan
Saturday, May 2
Morphettville: Tab Classic - Robert Sangster, 1200m Gr1
13 of 16: Everyday Lady (ex: Any Other Day)
Tnr: Will Clarken Rdr: Ms G Cartwright
Friday, May 1
Wagga: Kooringal Stud Mtc Gneas-Bm74, 1600m
3 of 9: River Charge (ex: River Thames)
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Ms J Taylor
Thursday, April 30
Geraldton: Congrat. Jade McNaught (Bm58+), 1900m
10 of 10: Charged Flame (ex: Femme Liberte)
Tnr: W R Parker Rdr: Laqdar Ramoly
Wednesday, April 29
Sunshine Coast: Sommer Petroleum (Bm62), 1300m
9 of 10: Broken Windows (ex: Wald)
Tnr: Peter G Sinclair Rdr: James Orman
Tuesday, April 28
Mackay: Smartstate Rentals Hcp, 1200m
7 of 8: Grand Trick (ex: Gingerbread)
Tnr: Jade Doolan Rdr: Emma Bell
Sunday, April 26
Gawler: Specsavers Gawler (Bm58), 1200m
7 of 9: Zume Forward (ex: Zumanity)
Tnr: Cody Reardon Rdr: K H Zechner
Gawler: Coopers (Bm68), 1722m
10 of 10: Cavalry Gold (ex: Golden Order)
Tnr: Ms S Jaensch Rdr: Ms E Finnegan
Sha Tin: Able One Hcp (C4), 1400m
11 of 14: Yichun Blitz (ex: Midnight Reigns)
Tnr: K H Ting Rdr: C Schofield
Sha Tin: Silent Witness Hcp (C2), 1200m
10 of 14: Saul's Special (ex: Cortina Gal)
Tnr: C W Chang Rdr: A K Chan

© 2020 - breednet.com.au