Latest Results

Sunday, May 31
Sha Tin: Tate's Cairn Hcp (C4), 2000m
2 of 12: Good Days (ex: Vintage Rock)
Tnr: C S Shum Rdr: Z Purton
Saturday, May 30
Belmont Park: Iron Jack-Belmont Sprint, 1400m Gr3
11 of 15: Flirtini (ex: Ajaweed)
Tnr: Simon Miller Rdr: Joseph Azzopardi
Caulfield: Neds (Bm78), 1200m
1 of 14: Ruban Bleu (ex: Bleue Pepite)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: Lachlan King
Caulfield: Neds Money Back Odds (Bm84), 1600m
12 of 13: Wheal Leisure (ex: Sadiya)
Tnr: L Smith Rdr: Declan Bates
Morphettville Parks: Adelaide Appeals Comm. (Rs2ly), 1000m
4 of 10: Schilldora (ex: Hussidora)
Tnr: R & C Jolly Rdr: Jake Toeroek
Pioneer Park: Red Centre Techno Partners-70, 1400m
4 of 8: Finals Time (ex: In Expectation)
Tnr: M D Nyhan Rdr: R Vigar
Rosehill: Tab Highway Hcp (C2), 1400m
2 of 11: Art Cadeau (ex: Jewelled Gate)
Tnr: T J Robinson Rdr: J R Collett
Wagga Riverside: Kurrajong Volunteers Hcp (C1), 1200m
2 of 10: Skyschiller (ex: Skywonkie)
Tnr: R J Steiner Rdr: K J Cowan
Friday, May 29
Casino: P & K Solicitors Hcp, 1200m
4 of 6: Ramsey's Law (ex: One Dream)
Tnr: M R Stitt Rdr: L P Rolls
Geelong: Bet365 Odds Drift Protect. Mdn, 1140m
7 of 9: Bout (ex: Flying Ruby)
Tnr: J F Moloney Rdr: Patrick Moloney
Sunshine Coast: Original Mattress Factory-Bm58, 1600m
6 of 11: Miss Libertas (ex: Inthenameofliberty)
Tnr: J L Johnston Rdr: M Hellyer
Thursday, May 28
Ballarat Synthetic: Hygain Winners Choice (Bm64), 1200m
4 of 12: Maserartie Bay (ex: Navica)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Will Price
Ballarat Synthetic: Hygain Winners Choice (Bm64), 1200m
6 of 12: Atheleisia (ex: Enduring Spirit)
Tnr: Charlotte Littlefield Rdr: Jamie Kah
Belmont Park: Amelia Park Hcp (C3), 1300m
6 of 11: Artie's Jewels (ex: Mega Jewels)
Tnr: Ms K Kersley Rdr: S Parnham
Wednesday, May 27
Strathalbyn: Fleurieu Milk Hcp (58), 1100m
7 of 10: Hilumiere (ex: Hyami)
Tnr: G L Lesnikowski Rdr: Ms K Bishop
Tuesday, May 26
Mackay: Mojo's Rooftop Bar Plate (C6), 1300m
3 of 7: Absolut Artie (ex: Naseej)
Tnr: Ricky Vale Rdr: Ashley Butler
Monday, May 25
Albury: Star Hotel (Bm58), 1175m
8 of 9: Periartie (ex: Belong To Peri)
Tnr: Ms S McDonald Rdr: Josh Richards
Sunday, May 24
Goulburn: Country Motor Co. Nowra Cup, 1600m
4 of 12: Pelethronius (ex: Enrich)
Tnr: David Pfieffer Rdr: J Ford
Goulburn: Country Motor Co. Nowra Cup, 1600m
10 of 12: Hello China (ex: Beijing Bound)
Tnr: M J Smith Rdr: Ms K O'Hara
Kalgoorlie: Thompson And Redwood Hcp (C1), 1200m
6 of 9: Ejay's Dream (ex: Ejay's Girl)
Tnr: N D Dellar Rdr: Madi Derrick
Sandown-Lakeside: Ladbrokes Cash In (Bm70), 1200m
10 of 11: Artie Dee Two (ex: Star Logie)
Tnr: Adam Trinder Rdr: Thomas Stockdale
Sha Tin: Viva Pataca Hcp (C2), 1400m
6 of 13: Good Standing (ex: Elahi)
Tnr: J Moore Rdr: Jerry Chau
Saturday, May 23
Flemington: Almandin (Bm78), 1100m
4 of 12: Ruban Bleu (ex: Bleue Pepite)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: Lachlan King
Flemington: Apache Cat Hcp, 1600m
1 of 13: Reykjavik (ex: Gibraltar Storm)
Tnr: L Smith Rdr: Lewis German
Friday, May 22
Coffs Harbour: Skh Tippers Hcp (C2), 1005m
9 of 9: Velvet Aeroplane (ex: Swerte Bella)
Tnr: D Chujo Rdr: Noriyuki Masuda
Cranbourne: Peter/Lavella Darose-Afc Mdn, 1600m
1 of 6: Art Heiress (ex: Desert Heiress)
Tnr: Patrick Payne Rdr: W Egan
Stawell: Dml Security (Bm58), 1100m
7 of 12: Garbo (ex: Oak Park Shannon)
Tnr: Ms J Baker Rdr: Declan Bates
Stawell: Eck's Electrics (Bm58), 1600m
4 of 12: Fratello (ex: Apolina)
Tnr: Dane Smith Rdr: Jack Hill
Thursday, May 21
Pakenham Park Synthetic: Bon Hoysted Apprent. Cup-Bm64, 1200m
2 of 12: Vincent Van Go (ex: She's My Baby)
Tnr: P & C Hyland Rdr: Michael Poy
Seymour: Rosemont Sale @mmonline (Bm58), 1200m
10 of 12: Artie Fred (ex: Honourable Freda)
Tnr: Paul Rocke Rdr: Jack Martin
Wednesday, May 20
Balaklava: Adelaide Galvanising Ind.-Bm54, 1300m
13 of 13: Ash Road (ex: Ashlyn)
Tnr: J E Hickmott Rdr: Sairyn Fawke
Ballarat: Cervus Equipment Mdn Plate, 1600m
1 of 10: Vivid Art (ex: Vivid)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: M Zahra
Ballarat: Sportsbet (Bm70), 1400m
11 of 11: Bianco Nuovo (ex: Diamond Life)
Tnr: M D Moroney Rdr: Jordan Childs
Pinjarra: #fortheloveofyourlocal Mdn, 2000m
4 of 12: Special Image (ex: Justine Coup)
Tnr: Ms E Van Merwyk Rdr: Ryan Hill
Tuesday, May 19
Moe: Rmbl Investments (Bm64), 1211m
9 of 12: Lady Marizza (ex: Ritzzbar)
Tnr: Patrick Payne Rdr: Laura Lafferty
Monday, May 18
Dubbo: Sams Waste Management (Bm58), 1100m
11 of 13: Elsie's Magicdance (ex: Sparkling Tango)
Tnr: Ms S Grills Rdr: James Rogers
Sunday, May 17
Queanbeyan: Allbids Mdn Hcp, 1460m
5 of 11: Call Me Artie (ex: Change Channels)
Tnr: N J Osborne Rdr: Ms K Nisbet
Queanbeyan: Aadi - Defence Forces Cup, 1460m
9 of 11: Tag And Release (ex: Enrich)
Tnr: J M Cleary Rdr: Ms K O'Hara
Strathalbyn: Grundfos Hcp (58), 1100m
8 of 10: Hilumiere (ex: Hyami)
Tnr: G L Lesnikowski Rdr: Ms K Bishop
Saturday, May 16
Ascot: Amelia Park-Roma Cup, 1200m Gr3
4 of 12: Flirtini (ex: Ajaweed)
Tnr: Simon Miller Rdr: Joseph Azzopardi
Morphettville: M&J Chickens National Stakes, 1200m Gr3
4 of 9: Diala (ex: Excellent Lady)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Todd Pannell
Morphettville: Robert&Fay Gerard R A Lee Stks, 1600m Gr3
7 of 14: Nipperkin (ex: Pipkin)
Tnr: B D Brook Rdr: Ms E Finnegan
Morphettville: Tab Proud Miss Stakes, 1200m Gr3
6 of 16: Schilldora (ex: Hussidora)
Tnr: R & C Jolly Rdr: Ms C Jones
Friday, May 15
Cranbourne: Kennards Hire Mdn Plate, 2025m
2 of 11: Art Major (ex: Arazi Belle)
Tnr: Robert Kingston Rdr: D Yendall
Thursday, May 14
Pakenham Park Synthetic: Pakenham Mazda (Bm64), 1200m
8 of 12: Atheleisia (ex: Enduring Spirit)
Tnr: Charlotte Littlefield Rdr: J Maskiell
Pakenham Park Synthetic: Momentum Gaming Hcp (C1), 1100m
8 of 10: Schillina (ex: Woodwina)
Tnr: Grant & Peter Dalziel Rdr: Chris Symons
Wyong: Carlton & United Breweries Mdn, 2100m
10 of 14: Get The Cash (ex: Silent Cash)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: C Reith
Wednesday, May 13
Gawler: Thank You Police Hcp (58), 1200m
5 of 10: Ash Road (ex: Ashlyn)
Tnr: J E Hickmott Rdr: K H Zechner
Tuesday, May 12
Mackay: Tab (Bm65), 1300m
1 of 14: Absolut Artie (ex: Naseej)
Tnr: Ricky Vale Rdr: Ashley Butler
Sale: Simmonds Constructions Hcp-C1, 1212m
6 of 11: Mister Yu Shu (ex: Wai Lin)
Tnr: J T Conlan Rdr: Clayton Douglas
Monday, May 11
Quirindi: Tab.Com.Au Hcp (C1), 1450m
2 of 10: Sir Clooney (ex: Delightful Attire)
Tnr: John W Ramsey Rdr: D Mc Lellan
Sunday, May 10
Ballarat: Hertz Ballarat (Bm78), 2000m
4 of 6: Wheal Leisure (ex: Sadiya)
Tnr: L Smith Rdr: D Yendall
Saturday, May 9
Donald: Leonie Clarke Mdn Plate, 1620m
2 of 11: Art Major (ex: Arazi Belle)
Tnr: Robert Kingston Rdr: D Yendall
Sha Tin: Topaz Hcp (C5), 1600m
5 of 14: Red Brick Fighter (ex: Tarlaquena)
Tnr: D J Hall Rdr: Z Purton
Sha Tin: Amber Hcp (C1), 1400m
11 of 13: Good Standing (ex: Elahi)
Tnr: J Moore Rdr: A Hamelin
Friday, May 8
Coffs Harbour: #lastraceray (Bm58), 1200m
14 of 14: Velvet Aeroplane (ex: Swerte Bella)
Tnr: D Chujo Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Cranbourne: Peter&Lavella Darose-Afc-Bm64, 1200m
2 of 12: Vincent Van Go (ex: She's My Baby)
Tnr: P & C Hyland Rdr: J Noonan
Cranbourne: Peter&Lavella Darose-Afc-Bm64, 1200m
11 of 12: Schillina (ex: Woodwina)
Tnr: Grant & Peter Dalziel Rdr: C Newitt
Port Augusta: Port Pirie Bus Service (Bm54), 1100m
7 of 12: Art Music (ex: Street Music)
Tnr: J E Hickmott Rdr: Sairyn Fawke
Thursday, May 7
Kembla Grange: Assett Professional Serv. Mdn, 1400m
2 of 10: Vivid Art (ex: Vivid)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Ms W Costin
Kembla Grange: Carlton Draught Hcp (C1), 1200m
2 of 11: Art Cadeau (ex: Jewelled Gate)
Tnr: T J Robinson Rdr: Brodie Loy
Pinjarra: Mandurah Stockfeeds Mdn, 1500m
5 of 9: Special Image (ex: Justine Coup)
Tnr: Ms E Van Merwyk Rdr: Ryan Hill
Werribee: Spendthrift Australia (Bm64), 1410m
12 of 12: Fratello (ex: Apolina)
Tnr: Dane Smith Rdr: Will Price
Wednesday, May 6
Warrnambool: Midfield Group Wangoom Hcp, 1200m LR
8 of 16: Reykjavik (ex: Gibraltar Storm)
Tnr: L Smith Rdr: D Yendall
Monday, May 4
Ipswich: Cfmeu Mining & Energy Cup Hcp, 1350m
2 of 5: Moonshiner (ex: Wonderful Lass)
Tnr: Chris Munce Rdr: S Galloway
Tamworth: Stay Safe At Home Hcp (C1), 1000m
11 of 13: Elsie's Magicdance (ex: Sparkling Tango)
Tnr: Ms S Grills Rdr: G Snowden
Sunday, May 3
Bendigo: Jayco Mdn Plate, 1400m
2 of 12: Art Heiress (ex: Desert Heiress)
Tnr: Patrick Payne Rdr: W Egan
Saturday, May 2
Ascot: Northam Mazda Northam Stakes, 1100m Gr3
2 of 6: Flirtini (ex: Ajaweed)
Tnr: Simon Miller Rdr: Joseph Azzopardi
Morphettville: Furphy Queen Of The South Stks, 1600m Gr2
6 of 12: Nipperkin (ex: Pipkin)
Tnr: B D Brook Rdr: J Holder
Sandown-Lakeside: Ladbrokes Hcp, 1200m
1 of 6: Diala (ex: Excellent Lady)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: D Dunn
Sandown-Lakeside: Ladbrokes Odds Boost (Bm84), 1200m
4 of 12: Ruban Bleu (ex: Bleue Pepite)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: Jamie Kah
Friday, May 1
Muswellbrook: Viatek (Bm58), 1750m
10 of 12: Two Ducks Artie (ex: Tureen)
Tnr: R J Agnew Rdr: Ms B Hodder
Sunshine Coast: Drysdale Funerals (Bm55), 1800m
6 of 12: Miss Libertas (ex: Inthenameofliberty)
Tnr: J L Johnston Rdr: Ms S Lacy
Wagga: Iron Jack (Bm58), 1300m
11 of 15: Tag And Release (ex: Enrich)
Tnr: J M Cleary Rdr: Brodie Loy

© 2020 - breednet.com.au