Latest Results
Happy Valley: Ma Tau Wai Hcp (C4), 2200m
Tnr: T P Yung Rdr: Jerry Chau
Pioneer Park: Nt Cattlemen's Association Hcp, 1900m
3 of 8:
Kippax (ex: Millenium Star)
Tnr: Ms T Halter Rdr: Jade Hampson
Warrnambool: Whalers Hotel Saturday Challenge (Bm58), 2350m
Tnr: Symon Wilde Rdr: W Gordon
Bairnsdale: End Of Season Racing April 15th Mdn Plate, 1200m
Tnr: Peter Gelagotis Rdr: Ben Allen
Moonee Valley: Andy Warr Memorial (Bm84), 2040m
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: O P Bosson
Moonee Valley: Andy Warr Memorial (Bm84), 2040m
Tnr: James Cummings Rdr: Celine Gaudray
Moonee Valley: Caspers Pies & Pastries (Bm84), 1500m
Tnr: C Maher Rdr: Celine Gaudray
Morphettville: Matrice Stakes, 1200m LR
9 of 13:
Pudding (ex: Christmas Day)
Tnr: R & C Jolly Rdr: Jake Toeroek
Riccarton Park: Seaton Family Memorial Hororata Gold Cup, 1800m
Tnr: J C Blackadder Rdr: J J Fawcett
Riccarton Park: Selwyn District Council Tab Sthrn Alps Qualifier (Bm65), 1600m
8 of 17:
Zadane (ex: Prominent)
Tnr: L J Stewart Rdr: U A Holmquist
Riccarton Park: Selwyn Rakaia Vets (Bm75), 1200m
Tnr: Ms S Faulkner Rdr: S Toolooa
Rosehill: Precise Air N E Manion Cup, 2400m Gr3
Tnr: Joseph Pride Rdr: Reece Jones
Rosehill: Sky Racing Rosehill Guineas, 2000m Gr1
Tnr: Joseph Pride Rdr: B Shinn
Singapore: Hcp (C4), 1400m
Tnr: S Burridge Rdr: K Faiz
Singapore: Hcp (C4), 1100m
Tnr: J Ong Rdr: B Queiroz
Singapore: Hcp (C4), 1200m
Streaky Bay: Hcp (54), 1800m
Tnr: Jason Allen Rdr: Caitlyn Munro
Tauranga: Peter Clarke Bayleys Residential (Bm75), 1400m
Tnr: S B Marsh Rdr: C J Grylls
Tauranga: Sharon Hall Bayleys Residential (Bm65), 2100m
Tnr: C K Ormsby Rdr: M J Mc Nab
Tauranga: Ultimate Mazda Japan Trophy , 1600m Gr2
Tnr: S B Marsh Rdr: P Graberg
Horsham: Welcome Baby Edward Hibberd Mdn Plate, 1800m
Tnr: P A Preusker Rdr: Neil Farley
Horsham: West Side Horsham (Bm58), 2100m
Tnr: T D Kelly Rdr: Ms J Kennedy
Ipswich: Precinct Urban Planning (Bm62), 1350m
Tnr: K M Schweida Rdr: James Orman
Newcastle: Nzb Insurance Super Mdn Plate, 1200m
Tnr: J G Sargent Rdr: Rachel King
Pakenham: Liberty Equipment Hire Race Day Mdn Plate, 1600m
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: M J Dee
Happy Valley: Bowrington Hcp (C5), 1800m
Tnr: Y S Tsui Rdr: Y L Chung
Murray Bridge Gh: SA Heat - National Apprentice Race Series - Leg 2 (Bm56), 1200m
9 of 15:
Aikhal (ex: Diamonds Forever)
Tnr: Ms E Hubbard Rdr: H Y Yuen
Pukekohe Park: Stella Artois Mdn , 2100m
Tnr: S & E Clotworthy Rdr: M J Roustoby
Pukekohe Park: Auckland Co-Op Taxis (Bm65&Jmps Hwt), 2100m
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: D M Parker
Pukekohe Park: Auckland Co-Op Taxis (Bm65&Jmps Hwt), 2100m
Tnr: K G Harrison Rdr: K M Joyce
Pukekohe Park: Haunui Farm Mdn, 1400m
Tnr: R James & R Wellwood Rdr: M Hashizume
Pukekohe Park: Ellerslie Events Mdn, 1600m
Tnr: M Van Lierde Rdr: V A Colgan
Sandown-Hillside: Tobin Brothers Celebrating Lives (Bm64), 2400m
Tnr: S V Brown Rdr: Sheridan Clarke
Sandown-Hillside: Tobin Brothers Celebrating Lives (Bm64), 2400m
Tnr: A W Noonan Rdr: J Noonan
Sandown-Hillside: Sportsbet Bet With Mates (Bm78), 1400m
Tnr: Mark & Levi Kavanagh Rdr: Craig Williams
Wyong: Dlf Turf - Front Runners Cup (Bm78), 2100m
Tnr: Edward Cummings Rdr: Zac Lloyd
Wyong: Turf Culture Tribeca Fungicide Mdn Hcp, 1600m
Tnr: J G Sargent Rdr: Tom Sherry
Kyneton: bet365 Protest Promise Hwt (Bm58), 1856m
Tnr: Amy McDonald Rdr: R O'Sullivan
Kempsey: Bellevue Hotel Tuncurry Mdn Hcp, 1450m
Tnr: S Farley Rdr: G Buckley
Gatton: Book Your Laidley Cup Tickets @ Lockyervalleyturfclub.com.au Mdn Hcp, 2000m
Tnr: Greg Wright Rdr: Alisha Donald
Port Lincoln: Agsave Merchandise Hcp (54), 1350m
Tnr: Jason Allen Rdr: Caitlin Tootell
Singapore: Hcp (C5), 1600m
Singapore: Hcp (C4), 1400m
Tnr: Ms D Logan Rdr: V Espindola
Swan Hill: A Grade Sheds Mdn Plate, 1300m
Tnr: P A Preusker Rdr: Ryan Houston
Swan Hill: Elders Swan Hill Mdn Plate, 1600m
Tnr: Wayne Walters Rdr: Ms K Walters
Wingatui: Entain - NZB Insurance Pearl Series (Bm65), 1600m
Tnr: M & M Pitman Rdr: Abdul Najib
Yarra Glen: Jack Hirsch Memorial Yarra Valley Cup, 1968m
Tnr: C J Waller Rdr: Jye McNeil
Yarra Glen: LFT Trucking (Bm64), 1968m
Tnr: A & S Freedman Rdr: Lauren Burke
Broken Hill: Outback Cup, 1600m
Tnr: Stephen Lenehan Rdr: Thomas Doyle
Caulfield: Xtreme Freight Country Mile Series Final (Bm80), 1600m
Tnr: Symon Wilde Rdr: Jordan Childs
Eagle Farm: Senq 693am Pat & Heals For Breakfast (Bm78), 2400m
Tnr: P P Jenkins Rdr: S Cormack
Eagle Farm: Ac Select (Bm68), 1800m
Tnr: S W Kendrick Rdr: Jake Bayliss
Eagle Farm: Ladbrokes Communities (Bm78), 1600m
Tnr: T J Gollan Rdr: Angela Jones
Morphettville Parks: Hahn (Bm66), 1400m
Tnr: Ashton Downing Rdr: Todd Pannell
Rosehill: James Squire Sky High Stakes, 2000m Gr3
Tnr: Joseph Pride Rdr: Reece Jones
Rosehill: Rosehill Bowling Club (Bm88), 1400m
Tnr: K A Lees Rdr: Dylan Gibbons
Sha Tin: Castle Peak Hcp (C5), 1200m
Tnr: C W Chang Rdr: A Atzeni
Sha Tin: Needle Hill Hcp (C4), 1200m
Tnr: T P Yung Rdr: Jerry Chau
Sha Tin: Sai Wan Shan Hcp (C4), 1800m
Tnr: J W Richards Rdr: A Hamelin
Sha Tin: Sai Wan Shan Hcp (C4), 1800m
Tnr: C W Chang Rdr: Keagan De Melo
Sha Tin: Needle Hill Hcp (C4), 1200m
Tnr: F C Lor Rdr: K C Leung
Tauranga: Manco (Bm65), 1600m
Tnr: S Ritchie & C Murray Rdr: Ngakau Hailey
Trentham: Wentwood Grange Cuddle Stakes , 1600m Gr3
Tnr: R James & R Wellwood Rdr: M Hashizume
Kembla Grange: Assett Professional Services Kembla Grange Stayers Cup (Bm68), 2400m
Tnr: J G Sargent Rdr: Molly Bourke
Kembla Grange: Peroni Kembla Grange Classic, 1600m Gr3
Tnr: J A O'Shea Rdr: J R Collett
Townsville: Family Raceday Saturday 13 April (Bm65), 1609m
Tnr: A R Bailey Rdr: J L Taylor
Ashburton: Hygain Mdn , 2200m
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: W B Kennedy
Ashburton: Agraforum Comcat Hcp, 1200m
Tnr: Ms S Faulkner Rdr: S Toolooa
Ashburton: Farm Source (Bm65), 1600m
Tnr: M & M Pitman Rdr: J J Fawcett
Bendigo: Bendigo Locksmiths (Bm58), 2200m
Tnr: Henry Dwyer Rdr: John Allen
Belmont Park: Bisley Workwear Mdn, 1600m
Tnr: G & A Williams Rdr: Chris Parnham
Happy Valley: Lamma Island Hcp (C5), 1650m
Tnr: D A Hayes Rdr: Jerry Chau
Happy Valley: Lamma Island Hcp (C5), 1650m
Tnr: Y S Tsui Rdr: M Chadwick
Matamata: Nevron Farms Hcp (60), 1600m
Tnr: M Van Lierde Rdr: T L Newman
Matamata: Holster Engineering Lally & Symes Waikato Cup (81), 2000m
Tnr: G Richardson & R Norvall Rdr: W B Kennedy
Warrnambool: The Standard Mdn Plate, 2350m
Tnr: Symon Wilde Rdr: D Yendall
Warrnambool: TAB (Bm64), 1700m
7 of 9:
Diwali (ex: Belongs In Lights)
Tnr: L Smith Rdr: Luke Dempsey
Ballarat: The Haymarket (Bm58), 2600m
Tnr: Matthew Cumani Rdr: R J Hurdle
Echuca: Eden Family Reunion Mdn Plate, 1200m
Tnr: B M Cole Rdr: J Keating
Gore: Gore Elite Plumbing & K2 Kontracting (Bm65), 1335m
Tnr: G K Eade Rdr: Brandon May
Gore: Gore Elite Plumbing & K2 Kontracting (Bm65), 1335m
Tnr: Dennis Bros Rdr: Donovan Cooper
Sha Tin: Tak Ku Ling Hcp (C3), 1600m
3 of 14:
Beato (ex: Here We Come)
Tnr: A S Cruz Rdr: Z Purton
Ballina: Makoda Boutique Hcp (C1), 1260m
Tnr: A Newing Rdr: M Bennett
Ellerslie: Westbury Stud Royal Descent Stakes, 1600m
Tnr: S Ritchie & C Murray Rdr: M J Mc Nab
Ellerslie: Go Racing Hcp (85), 1400m
Tnr: S B Marsh Rdr: C J Grylls
Ellerslie: Thank You To The Nzb Kiwi Slot Holders Spec Mdn, 1400m
Tnr: B Wallace & G Cooksley Rdr: Ngakau Hailey
Ellerslie: Barfoot & Thompson Auckland Cup , 3200m Gr2
Tnr: L O'sullivan & A Scott Rdr: L H Satherley
Ellerslie: Skycity Horizon (Bm65), 2100m
Tnr: K G Harrison Rdr: Ngakau Hailey
Flemington: TAB Australian Cup Prelude, 1800m
Tnr: D T O'Brien Rdr: Damian Lane
Flemington: TAB Australian Cup Prelude, 1800m
Tnr: M D Moroney Rdr: Jye McNeil
Flemington: Yulong Newmarket Hcp, 1200m Gr1
Tnr: C Maher Rdr: Damian Lane
Gold Coast: Assured Management Carbine Club Gold Coast Stakes, 1800m
Tnr: Chris Munce Rdr: Jake Bayliss
Hawkesbury: Tab We'Re On (Bm64), 1800m
Tnr: J A Steinmetz Rdr: R Downey
Ipswich: Celebrating Women In Racing Mdn Plate, 2200m
Tnr: Greg Wright Rdr: Alisha Donald
Pioneer Park: HiQA Hcp, 1600m
4 of 6:
Kippax (ex: Millenium Star)
Tnr: Ms T Halter Rdr: Jade Hampson
Randwick: Randwick City Stakes, 2000m LR
Tnr: Joseph Pride Rdr: Reece Jones
Randwick: The Agency Randwick Guineas, 1600m Gr1
Tnr: Joseph Pride Rdr: S Clipperton
Randwick: MostynCopper Aspiration Quality, 1600m Gr3
Tnr: Edward Cummings Rdr: J R Collett
Singapore: Flax 2015 Hcp (C4), 1200m
Trentham: Sam Durrant's Stag Do (Bm75), 2100m
Tnr: Ms L Latta Rdr: L T Hemi
Trentham: Happy Birthday Noeline Berkett (Bm65), 1600m
Tnr: S A Sharrock Rdr: K R Hercock
Ararat: Ararat Concrete (Bm58), 2200m
Tnr: Andrew Bobbin Rdr: W Gordon
Newcastle: Kam-Cool Refrigeration (Bm64), 2300m
Tnr: R D Collett Rdr: A B Collett
Taupo: PPS Industries Limited Mdn, 2000m
Tnr: S & E Clotworthy Rdr: A Lawson-Carroll
Kyneton: Prendergast Earthmoving (Bm58), 1900m
Tnr: C Maher Rdr: Declan Bates
Pakenham: Magic Millions Adelaide Yearling Sale Mdn Plate, 1600m
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: T Ladd
Riccarton Park: Tab Punters Challenge 13 April Mdn, 1400m
Tnr: L R Beckett Rdr: T R Moseley
Riccarton Park: Book A Suite For Autumn Racing Mdn, 1600m
4 of 13:
Tetbury (ex: Dazzling Lady)
Tnr: S Kennedy & A Furlong Rdr: S L Wynne
Riccarton Park: Daphne Bannan Memorial (Bm65), 1600m
Tnr: M & M Pitman Rdr: Abdul Najib
Riccarton Park: Daphne Bannan Memorial (Bm65), 1600m
Tnr: M & M Pitman Rdr: Joe Doyle
Doomben: Ladbrokes Same Race Multi (Bm65), 1350m
Tnr: K M Schweida Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Happy Valley: Trans-island Chinalink Hcp (C4), 1800m
Tnr: T P Yung Rdr: Jerry Chau
Launceston: Thank You For Your Support Tasmania Hcp (C2), 1420m
Tnr: J K Blacker Rdr: C Newitt
Sandown-Hillside: Senet Gambling Law Experts (Bm64), 2400m
Tnr: C Maher Rdr: Ethan Brown
Sandown-Hillside: Senet Gambling Law Experts (Bm64), 2400m
Tnr: A W Noonan Rdr: J Noonan
Sandown-Hillside: Senet Gambling Law Experts (Bm64), 2400m
Tnr: S V Brown Rdr: B Melham
Terang: Terang Co-Op Rural Store Mdn Plate, 1400m
Tnr: Wayne Walters Rdr: Ms K Walters
Terang: Terang Co-Op Mitre 10 (Bm58), 1850m
Tnr: T D Kelly Rdr: D Moor
Cowra: Dennis Wheyway Memorial (Bm58), 1200m
Tnr: R Cole Rdr: Ms C Keatings
Cairns: Ladbrokes Racing Club (Bm70), 1500m
Tnr: A R Bailey Rdr: J L Taylor
Sha Tin: The Kowloon Tong Club Trophy (C3), 1200m
7 of 11:
Floof (ex: Here We Come)
Tnr: K W Lui Rdr: Keagan De Melo
Tauherenikau: Entain - NZB Insurance Pearl Series Mdn , 1600m
Tnr: R J Bergerson Rdr: K L Chung
Ellerslie: Auckland Co-Op Taxis (Bm75), 1300m
Tnr: S B Marsh Rdr: O P Bosson
Ellerslie: Rangitoto Classic, 1500m
Tnr: R J Bergerson Rdr: C J Grylls
Ellerslie: Skycity Horizon (Bm65), 1600m
Tnr: B Wallace & G Cooksley Rdr: K Asano
Flemington: Good Friday Appeal Plate (Bm84), 1600m
Tnr: C Maher Rdr: Ryan Houston
Newcastle: Bell River Thoroughbreds Mdn Hcp, 1300m
Tnr: J G Sargent Rdr: Molly Bourke
Newcastle: Polytrack Provincial-Midway Championship Qualifier (C5), 1400m
Tnr: K A Lees Rdr: A Bullock
Randwick: Yarraman Park (Bm88), 2000m
Tnr: C J Waller Rdr: N Rawiller
Tottenham: Tottenham Picnic Cup, 1400m
6 of 8:
Costas (ex: Keepthechange)
Tnr: T J Fahey Rdr: Emily Harrison
Wangaratta: Winsec Savings & Loans Wangaratta Cup, 2000m
Tnr: M J Enright Rdr: Thomas Stockdale
Wingatui: ODT Southern Mile Final (Bm82), 1600m
Tnr: A T Beckett Rdr: A Comignaghi
Wingatui: Property Brokers - Ray Kean (Bm65), 1600m
8 of 14:
Zadane (ex: Prominent)
Tnr: L J Stewart Rdr: G A Jogoo