Latest Results
Mackay: Cheryl Green Spray Tanning (Bm65), 1200m
Tnr: Joao Campeao Rdr: Gabrielle Semmens
Moruya: 2EC - Wake Up With Kimmy For Breakfast (Bm58), 1650m
Tnr: Matthew J Stephens Rdr: Ruby Scott
Moruya: R & G Electrical And Data (Bm58), 1200m
Tnr: Matthew J Stephens Rdr: Hannah Williams
Tamworth: McDonald's Tamworth Super Mdn Plate, 1000m
Tnr: T S Howlett Rdr: Dylan Gibbons
Cunnamulla: Hcp (45), 1400m
Tnr: Nicole Shields Rdr: P Randall
Fannie Bay: Anzac Day (Bm72), 1200m
Tnr: G Clarke Rdr: J R Todd
Fannie Bay: Anzac Day (Bm72), 1200m
Tnr: Chris Pollard Rdr: W R Davis
Gosford: Lest We Forget Mdn Plate, 1200m
4 of 8:
Star Act (ex: Look To The Stars)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: K S Latham
Nyngan: (Bm45), 1200m
Tnr: W Collison Rdr: Shannen Llewellyn
Randwick-Kensington: The Home Front (Bm68), 1400m
Tnr: C Maher Rdr: Dylan Gibbons
Randwick-Kensington: Battle of Amiens (Bm72), 1400m
Tnr: G Portelli Rdr: Tom Sherry
Sunshine Coast: Young Veterans Sunshine Coast Hcp (C3), 1800m
Tnr: K A Lees Rdr: A Mallyon
Geelong: Racing 4 Change (Bm64), 1212m
Tnr: Archie Alexander Rdr: Declan Bates
Mt Gambier: Sportsbet Hcp (56), 1205m
Tnr: D C Saxon Rdr: Alana Livesey
Pinjarra: TABtouch Same Race Multi Mdn, 1200m
Tnr: D L Morton Rdr: B Parnham
Townsville: Ladbrokes Bet Ticker Hcp, 1200m
Tnr: Chelsea Jokic Rdr: Ms C Jokic
Townsville: Mitavite (Bm55), 1000m
Tnr: Graham R Hughes Rdr: Ms L Morrison
Mildura: Mildura & District Real Estate Mdn Plate, 1000m
Tnr: L Kennewell & L Yeomans Rdr: H Coffey
Mildura: Sunraysia Daily (Bm58), 1000m
Tnr: Ms H J Smith Rdr: Jessica Eaton
Bendigo: Budget Car & Truck Rental Mdn Plate, 1100m
Tnr: A & S Freedman Rdr: L Currie
Bendigo: Drake International (Bm64), 1100m
Tnr: P G Moody & Katherine Coleman Rdr: Luke Cartwright
Bendigo: Drake International (Bm64), 1100m
Tnr: Andrew Noblet Rdr: Neil Farley
Muswellbrook: Lone Pine Charge (Bm82), 1000m
11 of 12:
Omar (ex: Ichihara)
Tnr: Patrick Cleave Rdr: B Looker
Singapore: Hcp (C5), 1100m
Singapore: Hcp (C5), 1200m
Tnr: R Lim Rdr: B Pinheiro
Singapore: EW Barker Trophy, 1400m Gr2
Tnr: R Lim Rdr: B Pinheiro
Eagle Farm: Youth Empowerment By The Cage (Bm85), 1600m
Tnr: M J Dunn Rdr: Martin Harley
Eagle Farm: Jones & Co IGA Daybreak Lover, 1400m LR
Tnr: T J Gollan Rdr: James Orman
Ellerslie: Auckland Co-Op Taxis (Bm75), 1500m
Tnr: Andrew Forsman Rdr: Joe Doyle
Ellerslie: TAB Star Way Stakes, 1200m LR
Tnr: S B Marsh Rdr: S C Spratt
Gold Coast Poly: Commercial Kitchen Company (Bm55), 1540m
Tnr: Jack Bruce Rdr: Cody Collis
Horsham: Andrew Crosgrove Memorial Hcp (58), 1800m
Tnr: Dane Smith Rdr: M Michel
Kembla Grange: Peter Poulton Memorial Conditional (Bm68), 1300m
Tnr: Richard & Will Freedman Rdr: K S Latham
Leeton: Leeton Toyota / Leeton Floors Mdn Plate, 1150m
Tnr: D J McCarthy Rdr: Nick Heywood
Mornington: Polvin Fencing (Bm78), 1200m
Tnr: Julius Sandhu Rdr: J Mott
Mornington: Sportsbet Hareeba Stakes, 1200m LR
Tnr: P & P Snowden Rdr: Ms W Costin
Morphettville Parks: Sportsbet Adelaide Racing Carnival April 27th-May 11th (Bm68), 1400m
Tnr: Chris Bieg Rdr: J Holder
Randwick: Midway (Bm72), 1400m
Tnr: Michael Freedman Rdr: Tommy Berry
Albany: Advanced Feeds Hcp (C2), 1600m
Tnr: Alan L Smith Rdr: Ms K Yuill
Gatton: Thank You To Everyone That Donated To Our World's Greatest Shave Event (Bm58), 860m
3 of 10:
Xerri (ex: Sempre Libera)
Tnr: Debra Corbett Rdr: Ms S Willis
Orange: Orange Motor Group Super Mdn Hcp, 1010m
Tnr: Ms A Smith Rdr: William Stanley
Canterbury: Hyland Race Colours Mdn Hcp, 1550m
Tnr: C Maher Rdr: Dylan Gibbons
Canterbury: James Squire Mdn Hcp, 1250m
Tnr: C J Waller Rdr: N Rawiller
Canterbury: James Squire Mdn Hcp, 1250m
Tnr: R & L Price Rdr: A Hyeronimus
Canterbury: James Squire Mdn Hcp, 1250m
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tommy Berry
Canterbury: Cylinder @ Darley (Bm72), 1900m
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: A Hyeronimus
Caulfield Heath: Whisky, Wine & Fire (Bm64), 1000m
1 of 8:
Excess (ex: Overreach)
Tnr: Julius Sandhu Rdr: Beau Mertens
Doomben: Busy At Work National Apprentice Race Series Plate (C1), 1200m
Tnr: M J Dunn Rdr: Rochelle Milnes
Doomben: Stradbroke Calcutta On Sale Now (Bm70), 1200m
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: Jake Bayliss
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm58), 1000m
Tnr: T & C McEvoy Rdr: Luke Cartwright
Albury: Vale Chops Stratton Hcp (C2), 1175m
Tnr: S G Noble Rdr: Samantha Noble
Armidale: Anzac Day Races At Armidale Mdn Plate, 1100m
Tnr: S C Jones Rdr: Braith Nock
Grafton: Sunline Fencing Super Mdn Plate, 1410m
Tnr: Peter Graham Rdr: P Graham
Grafton: Brushgrove Hotel & Patrons Brushgrove Cup (Bm82), 1181m
Tnr: Stirling Osland Rdr: B Looker
Terang: Terang Co-op Mdn Plate, 1856m
Tnr: D T O'Brien Rdr: D Moor
Doomben: Ladbrokes Bet Ticker Qlty Hcp, 1350m
Tnr: S W Kendrick Rdr: Bailey Wheeler
Goondiwindi: (Bm50), 1200m
Tnr: Nicole Shields Rdr: Jacob Golden
Newcastle: Insight Building Services Mdn Plate, 1200m
Tnr: Matthew Smith Rdr: K S Latham
Randwick: Polytrack Provincial-Midway Championships Final, 1400m
Tnr: K A Lees Rdr: Tim Clark
Randwick: Grainshaker Vodka Queen Of The Turf, 1600m Gr1
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tyler Schiller
Randwick: Cincotta Chemist Sapphire Stakes, 1200m Gr2
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Jamie Kah
Canberra: Duffeyco Projects (Bm65), 1600m
Tnr: Annabel Neasham Rdr: A B Collett
Fannie Bay: Vale John Russell Hcp, 1100m
Tnr: Chris Pollard Rdr: W R Davis
Mackay: Clunk Lodge Punting Syndicate (Bm58), 1050m
Tnr: Joao Campeao Rdr: Ashley Butler
Sunshine Coast: Bakers Delight Kawana & Myde Hcp (58), 1400m
Tnr: S W Kendrick Rdr: Cody Collis
Sunshine Coast: 91.9 SEA FM's Big Breakfast Plate (C3), 1200m
Tnr: J G Symons & S Laxon Rdr: S T Collett
Wellington: Wellington Soldiers Memorial Calcutta Saturday Night (Bm58), 1400m
Tnr: C Lundholm Rdr: Shayleigh Ingelse
Gawler: LJ Hooker Property Specialists | Gawler & Barossa Hcp (56), 1200m
Tnr: D C Saxon Rdr: D Caboche
Happy Valley: Oncidium Hcp (C3), 1200m
Tnr: J J Size Rdr: K Teetan
Pinjarra: Electrical Consultancy WA (Rs0ly), 1200m
Tnr: D L Morton Rdr: B Parnham
Grafton: TAB Hcp (C1), 1030m
Tnr: M J Dunn Rdr: A Mallyon
Echuca: Bet365 Mdn Plate, 1200m
Tnr: P G Moody & Katherine Coleman Rdr: W Egan
Echuca: The Echuca Hotel Mdn Plate, 1000m
Tnr: L Kennewell & L Yeomans Rdr: W Egan
Dubbo: Arrowfield Queen Of The West & Mercedes Benz Dubbo Ladies Day Sat 25 May Hcp (C3), 1400m
Tnr: Stephen Edwards Rdr: Wendy Peel
Sha Tin: Plantation Hcp (C4), 1600m
Tnr: W Y So Rdr: Keagan De Melo
Sunshine Coast Poly: Pitchers Hospitality Supplies (Bm60), 1600m
Tnr: Jack Bruce Rdr: Emily Lang
Ascot: Mouritz Air Conditioning & Solar (Bm72+), 1000m
Tnr: S J Wolfe Rdr: S Mc Gruddy
Avoca: Celebrating Our Communities Hcp (58), 1300m
Tnr: Dane Smith Rdr: M Michel
Caulfield: Marshall White Geoff Murphy (Bm78), 1600m
Tnr: R Griffiths & M De Kock Rdr: John Allen
Eagle Farm: Ladbrokes Odds Surge Hcp (C6), 1600m
12 of 13:
Holstein (ex: Affairoftheheart)
Tnr: M J Dunn Rdr: Martin Harley
Eagle Farm: Ladbrokes Odds Surge Hcp (C6), 1600m
13 of 13:
Hyde (ex: Helix Park)
Tnr: Annabel Neasham Rdr: Ryan Maloney
Gold Coast Poly: Members & Mates GCTC 29 June (Bm65), 1540m
Tnr: K A Lees Rdr: Matthew Palmer
Gold Coast Poly: Lifeflight Lotteries Mdn Plate, 1200m
Tnr: S W Kendrick Rdr: M Cahill
Newcastle: Jeannie & Danny's 50th Birthday Mdn Plate, 1300m
2 of 5:
Star Act (ex: Look To The Stars)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Anna Roper
Newcastle: Clarendon Tavern (Bm64), 1600m
Tnr: James Ponsonby Rdr: K Jennings
Randwick: James Squire T J Smith Stakes, 1200m Gr1
Tnr: K A Lees Rdr: Dylan Gibbons
Randwick: HKJC World Pool Carbine Club Stakes, 1600m Gr3
8 of 17:
Zondee (ex: Dee Nine Elle)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: M J Dee
Randwick: Inglis Sires', 1400m Gr1
5 of 9:
Prost (ex: Samarmeteors)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: A Hyeronimus
Randwick: ATC Australian Derby, 2400m Gr1
Tnr: C J Waller Rdr: N Rawiller
Singapore: Tiger Roar 2021 Stakes Hcp (C5), 1200m
Tnr: R Lim Rdr: B Queiroz
Singapore: Kiwi Karma 2015 Stakes Hcp (C3), 1000m
Tnr: D Meagher Rdr: I Saifudin
Trentham: Higgins Concrete Manawatu Classic , 2100m Gr3
Tnr: L O'sullivan & A Scott Rdr: M Hashizume
Trentham: Courtesy Ford Manawatu Sires Produce Stakes , 1400m Gr1
Tnr: Mark Walker & Sam Bergerson Rdr: J K Riddell
Sapphire Coast: Middy's (Bm58), 1608m
Tnr: Matthew J Stephens Rdr: Olivia Chambers
Ashburton: Greg Jones Memorial Hcp, 1300m
Tnr: Ms T Rae Rdr: L T Hemi
Townsville: Ladbroke It! Hcp, 1200m
Tnr: Chelsea Jokic Rdr: Ashley Butler
Doomben: Ladbrokes Yard Comments Hcp, 1650m
Tnr: T J Gollan Rdr: Angela Jones
Doomben: Souths Sports Club (Bm65), 1200m
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: Jake Bayliss
Newcastle: Nzb Finance Maiden Plate, 1850m
Tnr: C Maher Rdr: J R Collett
Sha Tin: The HK Chinese Importers' & Exporters' Association 70th Anniversary Cup (C2), 1200m
Tnr: T P Yung Rdr: Z Purton
Taree: Kasey Brown (Bm58), 1400m
9 of 14:
Napoli (ex: City Of Song)
Tnr: Joseph Burges Rdr: J Penza
Grafton: Team Aidan Supporters Mdn Hcp, 1200m
Tnr: Peter Graham Rdr: P Graham
Ipswich: Happy Easter From The ITC Mdn Plate, 2150m
Tnr: Louise White Rdr: Boris Thornton
Warwick Farm: Tab Mdn Hcp, 1300m
Tnr: C Maher Rdr: J R Collett
Warwick Farm: Schweppes (Bm72), 1600m
Tnr: Cameron Crockett Rdr: J R Collett
Warwick Farm: Kia Ora Prague (Bm72), 1200m
Tnr: C Maher Rdr: Tyler Schiller
Warwick Farm: Kia Ora Prague (Bm72), 1200m
Tnr: J C Coyle Rdr: Tom Sherry
Warwick Farm: Kia Ora Prague (Bm72), 1200m
Tnr: Richard & Will Freedman Rdr: N Rawiller
Warwick Farm: Darley Stallions (Bm100), 1000m
Tnr: Joseph Pride Rdr: C Schofield
Albany: Thank You To All Sponsors Of ARC 23/24 Season Hcp (C2), 1600m
Tnr: Alan L Smith Rdr: Ms K Yuill
Albany: Thank You To All Sponsors Of ARC 23/24 Season Hcp (C2), 1600m
Tnr: B P Fitzgerald Rdr: Michael Poy
Penola: Omnizar (Bm66), 1400m
Tnr: Chris Bieg Rdr: Felicity Atkinson
Penola: Edward & Glenda Dobie Memorial Hcp (56), 1300m
Tnr: D C Saxon Rdr: Alana Livesey
Balnarring: Trophy Race, 1008m
Tnr: Ms N Shelton Rdr: Sophie Clayfield
Clare: Sc Heinrich And Co (Bm54), 1100m
Tnr: Ms H J Smith Rdr: Alan Lai
Ellerslie: Barfoot & Thompson 3yo, 1400m
Tnr: K & B Kelso Rdr: K R Hercock
Flemington: Vale John Russell (Bm78), 1100m
Tnr: Julius Sandhu Rdr: J Mott
Flemington: Sunlight Classic, 1100m LR
14 of 15:
Excess (ex: Overreach)
Tnr: Julius Sandhu Rdr: Beau Mertens
Rosehill: Canadian Club Emancipation Stakes, 1500m Gr2
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tim Clark
Rosehill: Canadian Club Emancipation Stakes, 1500m Gr2
Tnr: C J Waller Rdr: Regan Bayliss
Rosehill: EGroup Security Star Kingdom Stakes, 1200m Gr3
4 of 15:
Shinzo (ex: Samaready)
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Rosehill: Racing and Sports Doncaster Prelude, 1500m Gr3
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: Tyler Schiller
Singapore: Hcp (C2), 1600m
Wyong: The Ary Super Mdn Plate, 1000m
6 of 9:
Du Cap (ex: World Joy)
Tnr: C E Conners Rdr: Deanne Panya
Wyong: Lakes Podiatry (Bm68), 1200m
Tnr: Michael Freedman Rdr: R Hutchings
Wyong: Lakes Podiatry (Bm68), 1200m
Tnr: Nathan Doyle Rdr: Ashley Morgan
Canberra: John McGrath Auto Group Hcp (C2), 1400m
Tnr: J M Cleary Rdr: J Penza
Cranbourne: Hertz (Bm64), 1000m
Tnr: A & S Freedman Rdr: Ethan Brown
Hawkesbury: HRC Motel Mdn Hcp, 1100m
Tnr: Matthew Smith Rdr: Mitchell Bell
Hawkesbury: Clarendon Tavern (Bm64), 1400m
Tnr: James Ponsonby Rdr: Braith Nock