Find A Sire: 

UNCLE MO (USA)

Current Runners Accepted
Monday, February 17
Gatton Race 4 - 1100m Maiden
Mozart's Rival (ex: Lanieri)
Tnr: Lindsay Gough Rdr: Michael Murphy
Tuesday, February 18
Coffs Harbour Race 4 - 1600m Class 2
Tiomo (ex: Sunday's Choice)
Tnr: Donna Grisedale Rdr: Jon Grisedale
Coffs Harbour Race 8 - 1000m Benchmark 58
Henson Park Blubag (ex: Red's Moxie)
Tnr: Nathaniel Scott Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Muswellbrook Race 2 - 1500m Maiden
Indian Dancer (ex: Enrika's Gift)
Tnr: Larry Fairhall Rdr:
Muswellbrook Race 3 - 1280m Maiden
Moinda (ex: Babinda)
Tnr: J & L Attard Rdr: Samantha Clenton
Wednesday, February 19
Kensington Race 8 - 1000m Benchmark 70
Moralist (ex: Charlotte's Star)
Tnr: Matthew Smith Rdr: Jay Ford
Sandown Hillside Race 5 - 1000m Benchmark 70
The Mobot (ex: Segments)
Tnr: C & D Maher & Eustace Rdr: Teodore Nugent
Strathalbyn Race 6 - 1350m Class 2
Movandi (ex: Vandehere)
Tnr: Shayne Cahill Rdr: Shayne Cahill
Saturday, February 15
Race 1 - 1400m Open
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Race 5 - 1000m Maiden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Hidden Numbers (ex: Kings Concubine)
Tnr: H W Marsden
Race 1 - 1000m Maiden
Shartay (ex: No Caviar)
Tnr: G Boucher
Shartay (ex: No Caviar)
Tnr: G Boucher
Shartay (ex: No Caviar)
Tnr: G Boucher
Shartay (ex: No Caviar)
Tnr: G Boucher
Shartay (ex: No Caviar)
Tnr: G Boucher
Shartay (ex: No Caviar)
Tnr: G Boucher
Shartay (ex: No Caviar)
Tnr: G Boucher
Shartay (ex: No Caviar)
Tnr: G Boucher
Shartay (ex: No Caviar)
Tnr: G Boucher
Shartay (ex: No Caviar)
Tnr: G Boucher
Coffs Harbour Race 2 - 1000m Benchmark 58
Henson Park Blubag (ex: Red's Moxie)
Tnr: Nathaniel Scott
Coffs Harbour Race 3 - 1400m Benchmark 58
Tiomo (ex: Sunday's Choice)
Tnr: Donna Grisedale
Coffs Harbour Race 5 - 1600m Class 2
Tiomo (ex: Sunday's Choice)
Tnr: Donna Grisedale
Coffs Harbour Race 8 - 1500m Maiden
Indian Dancer (ex: Enrika's Gift)
Tnr: Larry Fairhall
Thursday, February 20
Grafton Race 2 - 2200m Benchmark 58
Rival Mo (ex: Fierce Rival)
Tnr: Terry McCarthy
Grafton Race 5 - 1400m Class 1
Tiomo (ex: Sunday's Choice)
Tnr: Donna Grisedale
Grafton Race 7 - 1400m Maiden
Madame Mo (ex: Red Thriller)
Tnr: Chris Anderson
Pakenham Park Race 1 - 1400m Maiden
Commodus (ex: Recited)
Tnr: Mark Sues
Pakenham Park Race 2 - 1000m Maiden
Hackeress (ex: Encrypted)
Tnr: Mark Sues
Warrnambool Race 1 - 1300m Maiden
Commodus (ex: Recited)
Tnr: Mark Sues
Warrnambool Race 2 - 1100m Maiden
Hackeress (ex: Encrypted)
Tnr: Mark Sues
Friday, February 21
Canberra Race 7 - 2000m Class 1
Snobby Shores (ex: Chula Vista)
Tnr: Brad Widdup
Flying First (ex: Fly Me)
Tnr: Jean Dubois
Canterbury Race 3 - 1250m Benchmark 70
Hit The Target (ex: Points)
Tnr: Stephen Jones
Canterbury Race 6 - 1250m Maiden
Rathvilly Miss (ex: Miss Kate Amelia)
Tnr: Gregory Hickman
Fill Of Fun (ex: Party Hard)
Tnr: Anthony Cummings
Moonee Valley Race 1 - 1000m Benchmark 70
The Mobot (ex: Segments)
Tnr: C Maher and D Eustace
Moonee Valley Race 3 - 1200m Maiden
Hackeress (ex: Encrypted)
Tnr: Mark Sues
Commodus (ex: Recited)
Tnr: Mark Sues
Moonee Valley Race 5 - 955m Benchmark 70
The Mobot (ex: Segments)
Tnr: C Maher and D Eustace
Sale Race 1 - 1106m Maiden
Hackeress (ex: Encrypted)
Tnr: Mark Sues
Saturday, February 22
Albury Race 7 - 1000m Maiden
Demanding Mo (ex: Demanding Miss)
Tnr: Trevor Sutherland
Albury Race 8 - 1175m Maiden
Demanding Mo (ex: Demanding Miss)
Tnr: Trevor Sutherland
Darwin Race 4 - 1200m Restricted 58
Molicious (ex: She's Captivating)
Tnr: Philip Cole
Eagle Farm Race 6 - 2212m Class 4
Rival Mo (ex: Fierce Rival)
Tnr: Terry McCarthy
Gold Coast Race 3 - 1400m Class 1
Tiomo (ex: Sunday's Choice)
Tnr: Donna Grisedale
Newcastle Race 1 - 1200m Benchmark 70
Starismo (ex: Star Acclaimed)
Tnr: David Atkins
Newcastle Race 2 - 900m Benchmark 64
Chewbacca (ex: Calimanco)
Tnr: R and M Freedman
Starismo (ex: Star Acclaimed)
Tnr: David Atkins
Newcastle Race 4 - 1600m Class 1
Tiomo (ex: Sunday's Choice)
Tnr: Donna Grisedale
Newcastle Race 5 - 1200m Maiden
Moinda (ex: Babinda)
Tnr: Jason and Lucy Attard
Newcastle Race 6 - 1400m Maiden
Shadow Girl (ex: Shadow Miss)
Tnr: Anthony Cummings
Rosehill Race 8 - 1400m Benchmark 78
Napoleon Solo (ex: Derelique)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Yarra Valley Race 2 - 1000m Maiden
Foxtrot Mo (ex: Sierra Vista)
Tnr: Ken Keys
Hackeress (ex: Encrypted)
Tnr: Mark Sues
Yarra Valley Race 4 - 1000m Restricted 58
Ping Ping (ex: Chinon)
Tnr: Sally Wynne
Yarra Valley Race 5 - 1200m Restricted 58
Ping Ping (ex: Chinon)
Tnr: Sally Wynne
Saturday, February 29
Flemington Race 3 - 1600m Open Gr1
Paris Pike (ex: Duty Bound)
Tnr: Greg Eurell
Commodus (ex: Recited)
Tnr: Mark Sues
Randwick Race 2 - 1400m Open Gr1
Betcha Flying (ex: We Betcha)
Tnr: Chris Waller
Saturday, March 7
Randwick Race 1 - 1600m Open Gr1
Paris Pike (ex: Duty Bound)
Tnr: Greg Eurell
Saturday, March 21
Rosehill Race 5 - 2000m Open Gr1
Snobby Shores (ex: Chula Vista)
Tnr: Brad Widdup
Paris Pike (ex: Duty Bound)
Tnr: Greg Eurell
Saturday, April 4
Randwick Race 3 - 2400m Open Gr1
Snobby Shores (ex: Chula Vista)
Tnr: Brad Widdup
Paris Pike (ex: Duty Bound)
Tnr: Greg Eurell
Den Bosch (ex: Gone Wild)
Tnr: Peter Didham
Saturday, April 11
Shadow Girl (ex: Shadow Miss)
Tnr: Anthony Cummings
Betcha Flying (ex: We Betcha)
Tnr: Chris Waller
Rathvilly Miss (ex: Miss Kate Amelia)
Tnr: Gregory Hickman
Aunty (ex: Delyara)
Tnr: Anthony Cummings
Randwick Race 4 - 1600m Open Gr1
Betcha Flying (ex: We Betcha)
Tnr: Chris Waller
Randwick Race 5 - 1200m Open Gr2
Darleb (ex: Shamtastic)
Tnr: Kris Lees