Find A Sire: 

DARCI BRAHMA (NZ)

Current Runners Accepted
Thursday, February 27
Pukekohe Park Race 5 - 1400m Maiden
Midsummer (ex: Skysoblue)
Tnr: Debbie Sweeney Rdr: Ryan Elliot
Kilmore Race 5 - 2000m Benchmark 58
Compulsive (ex: Obsession)
Tnr: Bryce Stanaway Rdr: Cory Parish
Friday, February 28
Awapuni Race 1 - 1200m Maiden
Bella Sorella (ex: Beautiful Sister)
Tnr: Lisa Latta Rdr: Robert Hannam
Awapuni Race 6 - 1550m Benchmark 82
Hinepara (ex: Harinui)
Tnr: Joshua J Shaw Rdr: Darryl Bradley
Singapore Race 5 - 1400m Class 4
Axel (ex: Josephines Fortune)
Tnr: Mark W Walker Rdr: Ronald Woodworth
Singapore Race 8 - 1600m Class 4
The Iceman (ex: Danse Sauvage)
Tnr: Donna Logan Rdr: Simon Kok
Saturday, February 29
Doomben Race 8 - 1600m Open LR
New Universe (ex: Shalaka)
Tnr: Chris Waller Rdr: Brad Stewart
Ellerslie Race 1 - 1600m Benchmark 65
The Buzz (ex: Della Lobra)
Tnr: M & K Murdoch Rdr: Jasmine Fawcett
Ellerslie Race 4 - 1200m Benchmark 72
Veine D'Or (ex: Josephines Fortune)
Tnr: K & B Kelso Rdr: Sam Spratt
Ellerslie Race 4 - 1200m Benchmark 72
Shipshape (ex: Shipsterns)
Tnr: Stephen Mckee Rdr: Samantha Collett
Ellerslie Race 5 - 1500m Benchmark 82
Iron Eagle (ex: Flying Firebird)
Tnr: Peter N McKay Rdr: Shaun Mc Kay
Ellerslie Race 6 - 2100m Open Gr3
Annie's Song (ex: Highlight)
Tnr: C & M Gibbs & Bradley Rdr: Cameron Lammas
Ellerslie Race 6 - 2100m Open Gr3
Darcee Que (ex: Quintette)
Tnr: Murray Baker And Andrew Forsman Rdr: Ryan Elliot
Ellerslie Race 6 - 2100m Open Gr3
Octave (ex: Chant)
Tnr: M & P Moroney & Gerard Rdr: Shaun Mc Kay
Ellerslie Race 10 - 2100m Benchmark 72
Hunter Villain (ex: Tattinger)
Tnr: S & E Clotworthy Rdr: Rosie Myers
Flemington Race 7 - 1600m Open Gr1
Catalyst (ex: Evana)
Tnr: Clayton Chipperfield Rdr: Damian Lane
Wingatui Race 1 - 2200m Benchmark 82
The Lustre (ex: The Pearler)
Tnr: Robert Dennis Rdr: Terry Moseley
Wingatui Race 7 - 1200m Open
The Precious One (ex: The Jewel)
Tnr: Claire Anderton Rdr: Brett Murray
Randwick Race 9 - 1200m Benchmark 88
Trumbull (ex: Pride And Passion)
Tnr: Kim Waugh Rdr: James Mc Donald
Saturday, February 15
Coffs Harbour Race 3 - 1400m Benchmark 58
Annalysium (ex: Princess Annaliese)
Tnr: Jay Hopkins
Coffs Harbour Race 5 - 1600m Class 2
Annalysium (ex: Princess Annaliese)
Tnr: Jay Hopkins
Saturday, February 29
Gold Coast Race 1 - 1800m Benchmark 65
Rocbolt (ex: Upstaged)
Tnr: Bevan Laming
Tuncurry Race 1 - 1400m Benchmark 58
Annalysium (ex: Princess Annaliese)
Tnr: Jay Hopkins
Sunday, March 1
Sha Tin Race 4 - 1400m Class 3
Beauty Loyal (ex: Singapore Sling)
Tnr: A S Cruz
Sha Tin Race 8 - 1400m Class 4
Perfect Pair (ex: Minori Express)
Tnr: W Y So
Forever Sharp (ex: Alabama Rose)
Tnr: C S Shum
Sha Tin Race 10 - 1600m Class 5
Hurricane Hunter (ex: Leigh Valley)
Tnr: C H Yip
Saturday, March 7
Randwick Race 1 - 1600m Open Gr1
Harlech (ex: Obsession)
Tnr: Michael Moroney
Saturday, March 14
Caulfield Race 8 - 1600m Open
Catalyst (ex: Evana)
Tnr: C M Chipperfield
Saturday, March 21
Rosehill Race 5 - 2000m Open Gr1
Harlech (ex: Obsession)
Tnr: Michael Moroney
Saturday, April 4
Randwick Race 1 - 1600m Open Gr1
Harlech (ex: Obsession)
Tnr: Michael Moroney
Randwick Race 3 - 2400m Open Gr1
Harlech (ex: Obsession)
Tnr: Michael Moroney
Saturday, April 11
Randwick Race 1 - 2000m Open Gr1
Harlech (ex: Obsession)
Tnr: Michael Moroney
Randwick Race 3 - 2400m Open Gr1
Sierra Sue (ex: Centree)
Tnr: T Busuttin and N Young