Race 7 - Southport Slsc Hcp (C2) - 1200m
Class 2 Handicap. Apprentices Can Claim.
4 of 11
26/10/2019
2.1
Eagle Farm
1200m
Hcp (70)
Good4
Ron Stewart (9) 56.5
1 Macewen 57.5
5 of 9
09/10/2019
1.4
Ipswich
1100m
E&G Hcp (70)
Good4
Ron Stewart (8) 56.5
1 Real Supremacy 56
6 of 9
21/05/2019
3.2
Moe
1114m
3yo+ (Bm64)
Soft6
J Noonan (3) 60
1 Make It Count 59
5 of 9
07/05/2019
2.7
Mornington
1200m
3yo+ (Bm64)
Good4
Jessica Eaton (3) 59
1 Arancini 61
4 of 8
11/04/2019
3.8
Racing.Com Park
1200m
3yo+ E&G (Bm64)
Good4
Jessica Eaton (8) 58.5
1 Camp View 59.5
8 of 10
11/10/2019
7.2
Sunshine Coast
1000m
Hcp (C2)
Soft5
M Cahill (6) 58
1 Chevy Nova 54.5
9 of 14
09/06/2019
4.2
Swan Hill
1300m
(Bm64)
Soft5
W Egan (1) 60
1 Kent Street 59
4 of 11
12/05/2019
4.1
Echuca
1200m
3yo+ (Bm64)
Soft6
W Egan (11) 60
1 Southern Turf 59
6 of 8
04/05/2019
2.3
Horsham
1200m
3yo+ (Bm64)
Soft6
F Alesci (2) 60
1 Jittery Jack 55
2 of 8
08/04/2019
0.2
Mildura
1200m
3yo+ (Bm64)
Good4
W Egan (4) 60
1 Azzuro Bianco 59
3 of 9
26/10/2019
6.3
Gold Coast
1200m
F&M Plate (C2)
Good4
Justin Huxtable (7) 56.5
1 Shooting Love 56.5
4 of 9
12/10/2019
0.9
Eagle Farm
1000m
3yo Hcp
Good4
S Cormack (1) 54
1 Howwonderfullifeis 54
3 of 5
29/09/2019
2.5
Sunshine Coast
1000m
3yo (Bm65)
Good4
M Mc Gillivray (4) 58.5
1 Clever Miss 55
2 of 7
17/09/2019
0.8
Deagon
1000m
Barrier Trl
Good4
R Wiggins (2)
1 Spirit House
8 of 16
12/01/2019
4.6
Gold Coast
1200m
Mm 2yo Classic
Good3
M Mc Gillivray (1) 55
1 Exhilarates 55
9 of 10
29/12/2018
7.8
Doomben
1200m
2yo Open Stake G3
Good4
M Mc Gillivray (4) 55
1 Sun City 57
2 of 8
02/11/2019
0.4
Eagle Farm
1000m
F&M Plate (C3)
Good4
Jake Bayliss (3) 56
1 Enterprise Louise 57.5
1 of 7
28/10/2019
1.5
Gold Coast
1000m
Barrier Trl
Good3
Jake Bayliss (1)
2 Battle Strike
1 of 12
31/08/2019
0.5
Eagle Farm
1000m
3yf Hcp
Good4
Ron Stewart (9) 54
2 Niedorp 57
1 of 5
26/08/2019
0.8
Beaudesert
1050m
Barrier Trl
Good3
James Orman (3)
2 Alignment
6 of 14
10/05/2019
4.3
Scone
1100m
Inglis 2yo
Soft5
K Mc Evoy (14) 54.5
1 Spilt 56.5
1 of 9
29/04/2019
1.0
Grafton
1115m
2yo Hcp
Soft5
L P Rolls (1) 55.5
2 Contalmaison 58
2 of 10
08/04/2019
0.5
Ballina
1000m
Barrier Trl
Soft5
Anthony Allen (2)
1 Scantily Clad
3 of 5
22/01/2019
0.3
Gold Coast
900m
Barrier Trl
Good3
S Galloway (3)
1 Firebox
5 of 6
28/10/2019
2.7
Gold Coast
1000m
Barrier Trl
Good3
Leah Kilner (5)
1 Usmanov
10 of 12
24/07/2019
6.3
Doomben
1350m
(Bm70)
Good4
Anthony Allen (8) 54.5
1 Sky Lake 55.5
6 of 13
15/06/2019
1.7
Gold Coast
1400m
E&G (Bm65)
Good4
Daniel Griffin (1) 57
1 Blue Comet 57
4 of 8
01/06/2019
3.9
Gold Coast
1800m
3yo Hcp
Good4
Daniel Griffin (6) 57.5
1 Grand Bouquet 59
4 of 8
18/05/2019
3.6
Gold Coast
1400m
E&G Hcp (C3)
Heavy8
N Day (6) 56
1 Temujin's Rule 54
4 of 14
08/05/2019
3.5
Gold Coast
1300m
Hcp (70)
Soft5
S Cormack (6) 56
1 Smart As Attack 55.5
5 of 6
30/04/2019
0.0
Gold Coast
1000m
Barrier Trl
Good4
Daniel Griffin (1)
1 Green Reign
5 of 7
05/11/2019
4.9
Gold Coast
1400m
Hcp (C3)
Good4
Leah Kilner (3) 54.5
1 Lola's Diamond 56.5
2 of 9
26/10/2019
5.5
Gold Coast
1200m
F&M Plate (C2)
Good4
Leah Kilner (3) 57
1 Shooting Love 56.5
2 of 5
09/10/2019
1.3
Ipswich
1100m
F&M Hcp (70)
Good4
M R Du Plessis (1) 55.5
1 Hollaback Girl 58
1 of 12
20/09/2019
1.5
Ipswich
1200m
F&M (Bm60)
Good4
M R Du Plessis (10) 58
2 Zilitor 60
5 of 10
31/08/2019
4.3
Gold Coast
1100m
Hcp (C2)
Good4
Anthony Allen (6) 54
1 Fuji Flyer 60
5 of 9
26/10/2019
3.5
Gold Coast
1200m
E&G Plate (C2)
Good4
R Plumb (6) 57.5
1 Love Struck 59
7 of 9
22/06/2019
6.4
Beaudesert
1650m
(Bm58)
Good4
N Fazackerley (9) 56
1 Ritchford 58.5
9 of 14
15/06/2019
7.5
Gold Coast
1800m
(Bm62)
Good4
R Plumb (7) 57.5
1 Dramatic Moments 57.5
4 of 10
01/06/2019
0.5
Gold Coast
1800m
Plate (C1)
Good4
R Plumb (7) 58.5
1 Sir Husson 58.5
13 of 13
11/05/2019
13.5
Doomben
1350m
Queensland Day LR
Good4
C W Brown (12) 57
1 Vega One 57
7 of 8
02/11/2019
4.1
Eagle Farm
1000m
F&M Plate (C3)
Good4
Corey Bayliss (4) 55.5
1 Enterprise Louise 57.5
3 of 10
07/10/2019
4.8
Doomben
1200m
Hcp (65)
Good4
Baylee Nothdurft (9) 54
1 No Refund 58.5
10 of 10
18/09/2019
8.1
Doomben
1200m
Hcp (C2)
Good4
M Cahill (4) 54.5
1 Golden Mean 55.5
1 of 11
06/09/2019
1.0
Sunshine Coast
1200m
F&M Hcp (60)
Good4
M Cahill (1) 58
2 Abb Roy 55
2 of 11
22/08/2019
0.3
Beaudesert
1200m
F&M Hcp-C1
Good3
Corey Bayliss (8) 57.5
1 Hannah's Song 59
1 of 8
05/11/2019
3.3
Kumbia
1200m
Plate (C2)
Firm2
Tessa Townsend (4) 55.5
2 Aklavik 58.5
6 of 9
20/10/2019
3.3
Sunshine Coast
1200m
E&G Hcp (C1)
Good4
M Hellyer (8) 54
1 The Carpenter 55.5
3 of 8
24/09/2019
2.8
Kilcoy
1200m
E&G (Bm58)
Good3
Leslie Tilley (2) 56.5
1 Solid Asset 56
11 of 13
06/09/2019
6.9
Sunshine Coast
1200m
E&G Hcp (60)
Good4
M Cahill (9) 56.5
1 Doom 58.5
2 of 11
20/08/2019
2.5
Warwick
1100m
E&G (Bm55)
Firm2
Leslie Tilley (10) 58.5
1 Dancing On Parade 57.5
6 of 7
02/11/2019
3.3
Gold Coast
1400m
(Bm65)
Good4
Leslie Tilley (5) 55
1 Desert Knight 56
7 of 10
16/10/2019
3.8
Doomben
1200m
Hcp (C1)
Good4
James Orman (9) 56
1 Lashoni 54
6 of 10
02/10/2019
7.1
Ipswich
1100m
Hcp (C1)
Good3
James Orman (1) 56.5
1 Flaming Boss 59
5 of 10
07/09/2019
3.1
Gold Coast
1100m
(Bm62)
Good4
G Colless (6) 57.5
1 Round Mountain Gem 55
8 of 10
21/08/2019
2.9
Ipswich
1200m
Hcp (65)
Good4
James Orman (9) 56.5
1 Chikorita 58
8 of 8
23/07/2019
4.2
Deagon
1000m
Barrier Trl
Good4
M R Du Plessis (4)
1 Mishani Ruler
2 of 10
30/10/2019
0.5
Ipswich
1100m
Hcp (C1)
Good4
James Orman (6) 55
1 The Wild One 54.5
1 of 13
11/10/2019
2.0
Sunshine Coast
1000m
F&M Mdn
Soft5
James Orman (5) 56
2 Pure Indulgence 58.5
2 of 7
30/09/2019
2.5
Gold Coast
1000m
Barrier Trl
Good4
L R Dittman (6)
1 Proper Noun
13 of 16
18/05/2019
12.7
Doomben
1200m
Bill Carter LR
Good4
M Mc Gillivray (16) 56.5
1 Perudo 56.5
4 of 12
27/04/2019
2.4
Eagle Farm
1000m
Dalrello Stakes LR
Good4
M Mc Gillivray (6) 55
1 Jagged Edge 57
6 of 10
13/04/2019
3.5
Eagle Farm
1000m
2yo F Hcp
Good4
M Mc Gillivray (7) 55
1 Longbottom 56.5
1 of 7
25/03/2019
0.2
Gold Coast
1000m
Barrier Trl
Good4
Daniel Griffin (2)
2 Kallie
10 of 11
19/10/2019
10.1
Gold Coast
1300m
Plate (C2)
Good4
Ms L G Cheshire (8) 55.5
1 Elixir 57
2 of 12
28/09/2019
1.5
Gold Coast
1200m
F&M Hcp (C1)
Good4
Ms L G Cheshire (2) 55.5
1 The Black Tide 58.5
4 of 5
17/09/2019
3.0
Deagon
1000m
Barrier Trl
Good4
Jackson Murphy (4)
1 Bonanova's Dream
2 of 9
14/09/2019
0.8
Gold Coast
1200m
(Bm65)
Good4
Ms L G Cheshire (1) 54
1 Mr Storm 58
10 of 12
30/08/2019
9.5
Ipswich
1350m
Hcp (C1)
Good3
Jackson Murphy (8) 54
1 See It Thru 57
9 of 12
11/08/2019
4.0
Sunshine Coast
1000m
Hcp (C1)
Good4
Jackson Murphy (5) 54
1 Epic Piper 55.5
7 of 14
05/09/2019
4.5
Ballina
1250m
(Bm58)
Good3
Anthony Allen (12) 55.5
1 Ashman 60
4 of 9
26/08/2019
2.8
Lismore
1200m
Hcp (C2)
Good3
Ms T Harrison (2) 54
1 King Of The Desert 58
6 of 10
10/06/2019
6.7
Ballina
1300m
(Bm58)
Heavy10
Anthony Allen (6) 56.5
1 Foxy Walk 53.5
8 of 13
31/05/2019
3.9
Coffs Harbour
1400m
(Bm58)
Good4
J Watkins (12) 57
1 The Kroc 60
8 of 8
18/05/2019
9.2
Gold Coast
1400m
E&G Hcp (C3)
Heavy8
Jackson Murphy (5) 54
1 Temujin's Rule 54
7 of 8
02/11/2019
4.1
Dalby
1200m
(Bm50)
Firm2
Ms H E Poland (3) 59
1 Zooming 59
1 of 7
19/10/2019
0.8
Stanthorpe
1000m
(Bm55)
Good4
Ms H E Poland (1) 55
2 Tin's Pocket 55
5 of 10
15/06/2019
8.4
Warwick
1500m
(Bm60)
Good4
Brooke Stower (6) 55
1 Pat's Girl 55.5
8 of 10
01/06/2019
5.4
Goondiwindi
1200m
(Bm55)
Good3
Sally Sweeney (2) 55.5
1 Man Overboard 56.5
5 of 13
19/05/2019
6.0
Sunshine Coast
1400m
Hcp (C1)
Heavy9
R Faehr (9) 54
1 Veni Vidi Vici 54