Find A Sire:

CHOISIR (AUS)

PROGENY ENTERED
November 21
ASCTR4 No7 The Real Zeel (ex Dance With Zeel)Daniel Morton
CESSR3 No0 Kulnura (ex Fly My Butterfly)David Atkins
CESSR8 No0 The Towers (ex French Elle)Bjorn Baker
H VR8 No9 Telecom Brothers (ex Fairchild)Y S Tsui
IPSWR1 No2 Gotta Run (ex Seeyalater)Greg Cornish
NCLER5 No3 Kulnura (ex Fly My Butterfly)David Atkins
November 22
KENSR4 No2 Natalia (ex Booralee)P & P Snowden
KENSR4 No9 Bobby Dazzler (ex Regally Blonde)Matthew Smith
KENSR7 No2 Ellie's Encore (ex French Fantasy)Paul Perry
MOER2 No11 Atlantic Express (ex Atlantic Gold)Tom Hughes
MOER3 No6 Perpetuity (ex Immortalize)John Salanitri
QBYNR7 No3 Alba Gu Brath (ex See My Baby)Nick Olive
November 23
BONGR1 No0 Tearful Kitty (ex Dodge City Kitty)Trevor Sutherland
BONGR2 No0 Tearful Kitty (ex Dodge City Kitty)Trevor Sutherland
HAWKR2 No0 Choice Harvest (ex Polite)Craig Weeding
HAWKR3 No0 Bobby Dazzler (ex Regally Blonde)Matthew Smith
NGINR1 No6 Chosen Art (ex Sullen Art)Bruce Watkins
ORANR1 No0 Choice Harvest (ex Polite)Craig Weeding
ORANR7 No0 The Towers (ex French Elle)Bjorn Baker
ORANR7 No0 Vivre La Vie (ex Tallulah Bee)Brad Widdup
ORANR8 No0 The Towers (ex French Elle)Bjorn Baker
TERR3 No0 Bonnieux (ex Enjoyment)Jarrod McLean
November 24
BRATR4 No0 Redcore (ex Redouteski)Greg Eurell
BRATR8 No0 Chamois Road (ex Alpine Club)Patrick Payne
CRNSR1 No0 Road Fox (ex Octessa)Stephen Potiris
DOOMR1 No0 Outraged (ex Saigon Moonlight)Kelly Schweida
DOOMR2 No0 Champ Elect (ex Champalou)Chris Munce
DOOMR6 No0 Champ Elect (ex Champalou)Chris Munce
GCSTR1 No0 Clint (ex Dodge City Kitty)Paul Richardson
GOSFR2 No0 Dynamic Bid (ex Surprise Bid)Gabrielle Englebrecht
GOSFR3 No0 Natalia (ex Booralee)Peter and Paul Snowden
INVLR1 No0 Sir Aussie (ex Ausbred Chic)Scott Thompson
INVLR3 No0 Japhite (ex Folk Music)Melissa Dennett
MRPKR1 No0 Ascendance (ex Mountain)Dion Koch
RHILR2 No0 La Biere Choisie (ex Lagerphone)Garry Kirkup
RHILR3 No0 Tip Top (ex Zenith)Les Bridge
November 25
GOULR3 No0 Dynamic Bid (ex Surprise Bid)Gabrielle Englebrecht
GOULR5 No0 Classic Princess (ex Fantastic Angel)G W Moore
KILMR1 No0 Basil (ex Waldorf)D and B Hayes and T Dabernig
KILMR2 No0 Basil (ex Waldorf)D and B Hayes and T Dabernig
QUIRR2 No0 Sir Aussie (ex Ausbred Chic)Scott Thompson
QUIRR4 No0 Japhite (ex Folk Music)Melissa Dennett
QUIRR4 No0 Anchois (ex Princess Nemo)Cody Morgan
QUIRR5 No0 Gotta Minute (ex Seeyalater)Mark Schmetzer

 

LATEST RESULTS
20/11/2018 Rockhampton: Milner Constructions (Bm55)
4th Damn Fine (5G ex Princess Qualo (AUS))
19/11/2018 Grafton: Blues Brews & Bbq's 17/3 (C3)
12th Young Huit (5G ex Quest For Success (AUS))
19/11/2018 Scone: Pryde's Easifeed Hcp (C1)
10th Swift Arrival (4M ex Swift Sands (AUS))
19/11/2018 Scone: Segenhoe Stud Mdn Hcp
6th Artefiori (4M ex Ortensia (AUS))
18/11/2018 Newcastle: Sky Racing Prov. Series (C5)
2nd Plaisir (5G ex Princess Tyla (AUS))
18/11/2018 Sunshine Coast: E Angel Mooloolaba Slsc (Bm75)
7th Skytastic (8G ex Flighty (AUS))
17/11/2018 Doomben: Pullman Brisbane Airport-Bm90
7th Trois Choix (7M ex Al Terzo (AUS))
17/11/2018 Doomben: Ibis Brisbane Airport Hcp
4th My Giuliano (6G ex Calm (GB))
17/11/2018 Esperance: Back To The Trav's (Bm64+)
3rd Galveston Bay (4G ex Golden Act (AUS))
17/11/2018 Julia Creek: (Bm55)
2nd Sirtime (7G ex Shotime (AUS))
17/11/2018 Julia Creek: Open Hcp
4th Good Job Bro (8G ex Umoya (GB))
17/11/2018 Kembla Grange: Ramsay Healthcare Mdn Plate
8th Culbertson (3G ex Malbun (AUS))
17/11/2018 Kembla Grange: Rotary Club Mdn Hcp
8th Choice Chance (4M ex Tata Ma Chance (AUS))
17/11/2018 Rosehill: Rosehill Bowling Club (Bm94)
12th Isorich (8G ex A Little Naughty (AUS))
17/11/2018 Sandown-Hillside: Kevin Heffernan Stakes
4th Chamois Road (6G ex Alpine Club (SAF))
16/11/2018 Gundagai: Swire Shipping Hcp (C1)
3rd Zerchois (3F ex Bezzera (AUS))
16/11/2018 Gundagai: Cleveden Pastoral (Bm58)
4th Tearful Kitty (5M ex Dodge City Kitty (NZ))
16/11/2018 Moonee Valley: Ladbrokes 55 Sec. Chall-Bm64
1st Tbilisi (4G ex Dubai Me Roses (AUS))
15/11/2018 Port Macquarie: Hungry Workers Hcp (C1)
2nd Traumatised (5G ex Tramontana Lass (AUS))
14/11/2018 Bunbury: Tabtouch-Regional C'ship
1st Vermont Lady (5M ex Rareville (USA))
14/11/2018 Happy Valley: Kyoto Hcp (C3)
9th Brave Legend (5G ex Uno Sayuri (JPN))
14/11/2018 Hawkesbury: Hawkesbury R C Members (Bm64)
9th Ivy's Court (5M ex Courtney (NZ))
11/11/2018 Ararat: Programmed China Bowl
1st Choisborder (4G ex Borderline (AUS))
11/11/2018 York: Wa Country Builders Mdn
7th Why Choose Her (3F ex Little Wonder Why (AUS))
10/11/2018 Ascot: Ballpoint Construction-Bm66+
12th Thunderstrut (4M ex Windstruck (CAN))
10/11/2018 Geelong: Bet365 Hcp (58)
7th Atlantic Express (5G ex Atlantic Gold (AUS))
10/11/2018 Gold Coast: Lj Hooker Nerang Mdn Hcp
9th Cold Power (3G ex Annigoni (AUS))
10/11/2018 Morphettville Parks: Terry Howe Printing (Bm86)
4th Ascendance (6G ex Mountain (AUS))
10/11/2018 Newcastle: Newcastle Stevedores (Bm64)
1st Natalia (3F ex Booralee (AUS))
10/11/2018 Rosehill: 2019 Membership (Bm76)
6th Phoneme (3G ex Hidden Message (NZ))
10/11/2018 Rosehill: The Agency Real Estate (Bm88)
4th Tip Top (6G ex Zenith (AUS))
10/11/2018 Rosehill: Rosehill Bowling Club (Bm78)
8th Ellie's Encore (4M ex French Fantasy (AUS))
10/11/2018 Sha Tin: Panasonic 100th Anniv. (C3)
1st Taking Aim (4G ex Girl Hussler (AUS))
10/11/2018 Sunshine Coast: The Render Centre Plate (C3)
11th Ajani (5G ex Africaine (AUS))
10/11/2018 Sunshine Coast: Caloundra Automotive Hcp
11th Frespanol (8G ex Besame Mucho (AUS))
10/11/2018 Sunshine Coast: The James Ackerman Mem Hcp
4th Usmanov (3C ex Mining Tycoon (AUS))
9/11/2018 Orange: The Oriana Orange Mdn Hcp
6th The Towers (4G ex French Elle (AUS))
9/11/2018 Orange: Cwt Happy 50th Jen (Bm66)
3rd Choice Harvest (4G ex Polite (USA))
8/11/2018 Albury: Stuart Gordon Landscaping-Bm66
1st La Biere Choisie (4M ex Lagerphone (AUS))
8/11/2018 Flemington: World Horse Racing Roses Stks
6th Voila (3F ex Milzeel (NZ))
8/11/2018 Hawkesbury: Blake's Marine (Bm64)
3rd Dynamic Bid (5G ex Surprise Bid (AUS))
8/11/2018 Hawkesbury: Sambell Concreting Mdn Plate
8th Bully Rock (3G ex Posta (AUS))
8/11/2018 Ipswich: Whittington @ Grandview (C6)
5th Skytastic (8G ex Flighty (AUS))
8/11/2018 Warrnambool: Landcruiser (Bm58)
5th Bonnieux (4M ex Enjoyment (AUS))
7/11/2018 Happy Valley: Plover Cove Hcp (C4)
6th London City (7G ex La Rumba (NZ))
7/11/2018 Happy Valley: Tai Tam Hcp (C3)
5th Telecom Brothers (4G ex Fairchild (AUS))
7/11/2018 Kyneton: Cams Security Super Mdn Plate
8th Basil (3G ex Waldorf (AUS))
6/11/2018 Albury: (Bm50)
4th Tearful Kitty (5M ex Dodge City Kitty (NZ))
6/11/2018 Ascot: Mumm Champagne Hcp (C3)
5th The Real Zeel (4G ex Dance With Zeel (AUS))
6/11/2018 Ascot: Pimm's (Rs0ly)
4th Vermont Lady (5M ex Rareville (USA))
6/11/2018 Bundaberg: (Bm60)
6th Lease Of Life (5M ex Academy Winner (AUS))
6/11/2018 Canberra: Capital Trophies& S'wear-Bm55
4th Alba Gu Brath (6G ex See My Baby (AUS))
6/11/2018 Ellerslie: Carlton Events (Bm82)
8th Mighty Me (8G ex Clever Me (AUS))
6/11/2018 Flemington: Jim Beam Black Stakes
15th Honeysuckle Choice (3F ex Bee's Honey (AUS))
6/11/2018 Mt Isa: Dunaden Plate (C2)
3rd Sirtime (7G ex Shotime (AUS))
6/11/2018 Muswellbrook: Mayors Cup (Bm74)
2nd Chosen Prince (6G ex Princess Tyla (AUS))
6/11/2018 Muswellbrook: Htba Hcp (C1)
3rd Swift Arrival (4M ex Swift Sands (AUS))
6/11/2018 Muswellbrook: Mangoola Coal Mdn Plate
1st Anchois (4G ex Princess Nemo (AUS))
6/11/2018 Nowra: Mdn Plate
2nd Choice Chance (4M ex Tata Ma Chance (AUS))
6/11/2018 Randwick: Tab.Com.Au (Bm70)
6th Classic Princess (4M ex Fantastic Angel (NZ))
6/11/2018 Tamworth: Allsopp Signs (Bm50)
3rd Sir Aussie (6G ex Ausbred Chic (AUS))
4/11/2018 Goulburn: Jewell Builders Hcp (C1)
4th Bobby Dazzler (3C ex Regally Blonde (AUS))
4/11/2018 Goulburn: Tash Burleigh Racing Mdn Plate
6th Vivre La Vie (3F ex Tallulah Bee (AUS))
4/11/2018 Goulburn: Revolution Print Hcp (C1)
7th Liu Bang (4G ex Rock Me Sweet (AUS))
4/11/2018 Muswellbrook: Godolphin (Bm58)
3rd Traumatised (5G ex Tramontana Lass (AUS))
3/11/2018 Doomben: Orthochick (Bm85)
3rd Trois Choix (7M ex Al Terzo (AUS))
3/11/2018 Doomben: Padua College Hcp
4th My Giuliano (6G ex Calm (GB))
3/11/2018 Home Hill: (Bm65)
5th Road Fox (8G ex Octessa (AUS))
2/11/2018 Moonee Valley: Daemco (Bm70)
7th Barbie's Boy (5G ex So Barbie Says (AUS))
2/11/2018 Wagga: Bush & Campbell Account.-Bm50
11th Tearful Kitty (5M ex Dodge City Kitty (NZ))
2/11/2018 Wagga: Treasury Wine Estates Hcp (C1)
4th Liu Bang (4G ex Rock Me Sweet (AUS))
1/11/2018 Gosford: Modular Building Services-C1
4th Zerchois (3F ex Bezzera (AUS))
31/10/2018 Bendigo: Bet365 (Bm78)
4th Barood (6H ex Gold Anthem (AUS))
31/10/2018 Randwick-Kensington: Australian Turf Club (Bm70)
1st Ellie's Encore (4M ex French Fantasy (AUS))
31/10/2018 Sha Tin: Wa Mei Shan Hcp (C5)
2nd My Honey (5G ex Rich Ransom (AUS))
30/10/2018 Grafton: Jacaranda Prelude
6th She's Choosie (3F ex Loch Leven (AUS))
28/10/2018 Happy Valley: Tsing Lung Tau Hcp (C4)
8th London City (7G ex La Rumba (NZ))
28/10/2018 Port Macquarie: Stephen Cook Mem. (Bm58)
3rd Swift Arrival (4M ex Swift Sands (AUS))
28/10/2018 Queanbeyan: Atm 2go Mdn Plate
3rd Lucky Pick (4G ex Lake Mountain (AUS))
27/10/2018 Albury: Conway Printing (Bm66)
1st La Biere Choisie (4M ex Lagerphone (AUS))
27/10/2018 Armidale: Barbarians R.U.F.C. (Bm50)
8th Young Huit (5G ex Quest For Success (AUS))
27/10/2018 Gympie: Hcp (55)
1st Lease Of Life (5M ex Academy Winner (AUS))
27/10/2018 Harden: Harden Cup
2nd Tearful Kitty (5M ex Dodge City Kitty (NZ))
27/10/2018 Kembla Grange: Sky Racing Spring Hcp (C5)
4th Plaisir (5G ex Princess Tyla (AUS))
27/10/2018 Kembla Grange: Utj Interiors (Bm64)
3rd Ivy's Court (5M ex Courtney (NZ))
27/10/2018 Moonee Valley: Aquis Farm Fillies Classic
9th Music Bay (3F ex Illicitly (AUS))
27/10/2018 Richmond: Open Hcp
1st Good Job Bro (8G ex Umoya (GB))
27/10/2018 Yarra Glen: Sally's Fabulous 50 Bet365 Mdn
1st Phoneme (3G ex Hidden Message (NZ))
27/10/2018 Yarra Glen: Bet365 Price Guarantee Mdn
7th La Balene (4M ex Weaveworld (AUS))
26/10/2018 Bathurst: Bathurst Toyota Hcp (C3)
8th Ribbon Of Choice (5G ex Ribbon (AUS))
26/10/2018 Canterbury: Total Canteen Mdn Hcp
1st Tell Me (3F ex Sweet Little Lies (AUS))
26/10/2018 Canterbury: Jamberoo Action Park Mdn Plate
6th Northern Voyage (3G ex Sacred Voyage (AUS))
26/10/2018 Moonee Valley: Sweeney Estate Agents Hcp
2nd Chamois Road (6G ex Alpine Club (SAF))
26/10/2018 Scone: The Mikki Isle@arrowfield-Bm66
6th Choice Harvest (4G ex Polite (USA))
26/10/2018 Scone: Turangga Farm Hcp (C2)
7th Algeroba (4G ex Doubtful Choice (AUS))
25/10/2018 Hawkesbury: Daily Press Hcp (C1)
6th Show Me The Honey (4G ex Street Sign (USA))
25/10/2018 Hawkesbury: Bsg (Bm64)
5th Natalia (3F ex Booralee (AUS))
24/10/2018 Geelong: Bet365 Official Price (Bm84)
6th Choisborder (4G ex Borderline (AUS))
24/10/2018 Happy Valley: Happilababy Hcp (C3)
4th Brave Legend (5G ex Uno Sayuri (JPN))
24/10/2018 Happy Valley: Perfect Gear Hcp (C3)
3rd Telecom Brothers (4G ex Fairchild (AUS))
24/10/2018 Ipswich: Cliff Pearce Accounting Mdn
1st Usmanov (3C ex Mining Tycoon (AUS))
24/10/2018 Warwick Farm: Anz Bloodstock News (Bm70)
2nd Ellie's Encore (4M ex French Fantasy (AUS))
23/10/2018 Muswellbrook: Horsepower Hcp (C1)
4th Shark Alley (3G ex Morning Light (AUS))
22/10/2018 Coonabarabran: Barron's Tyre/ Mechanical-Bm66
3rd Beale Street (5G ex Nomorewastedeffort (AUS))
21/10/2018 Bunbury: Civilcon Construction Hcp (C5)
4th Vermont Lady (5M ex Rareville (USA))
21/10/2018 Cranbourne: Mypunter.Com Mdn Plate
6th Outrigger (4G ex Anjea (AUS))
21/10/2018 Wyong: Sea Fm 101.3 Hcp (C1)
6th Traumatised (5G ex Tramontana Lass (AUS))