REDENTE (AUS)
2006 Redoute's Choice (Danehill) x Stella Cadente (Centaine)
Latest Results
SUNDAY, MARCH 24
Sunshine Coast Poly: BOSS Building Maintenance (Bm58), 1600m
2 of 8: Redente Choice (ex: Bindon)
Tnr: P Duff Rdr: Yvette Lewis
SATURDAY, MARCH 23
Benalla: bet365 Hcp (58), 1106m
2 of 12: Posh I'm Not (ex: I'm Posh)
Tnr: Peter Smith Rdr: Milos Bunjevac
Benalla: McDonald's Euroa Mdn Plate, 1606m
2 of 10: Sheza Snake (ex: She's Just Ace)
Tnr: C J Davis Rdr: Neil Farley
THURSDAY, MARCH 21
Albury: Mlm Electrical Contractors (Bm58), 1600m
3 of 9: Euphemia (ex: Phemie)
Tnr: G W Egan Rdr: Brittany Button
SATURDAY, MARCH 16
Alexandra: Trophy Race, 1300m
1 of 8: Epsom Magic (ex: Marnies Magic)
Tnr: Daniel Williams Rdr: Shaun Cooper
Ardlethan: Mdn Plate, 1200m
1 of 4: Red Paree (ex: Fun In Paree)
Tnr: G D'Altorio Rdr: Leandro Ribeiro
Berrigan: Mdn Plate, 1400m
2 of 6: Sheza Snake (ex: She's Just Ace)
Tnr: C J Davis Rdr: B Vale
Berrigan: Mdn Plate, 1200m
3 of 8: Silver Dancer (ex: Silver Pathfinder)
Tnr: Robert Kirkpatrick Rdr: J Lyon
SUNDAY, MARCH 10
Balnarring: Rst Trophy (3), 1008m
2 of 6: Epsom Magic (ex: Marnies Magic)
Tnr: Daniel Williams Rdr: Dylan Dean
SATURDAY, MARCH 9
Towong: Costello Rural / Life Plan Strategic Solutions Towong Cup, 1600m
1 of 6: Euphemia (ex: Phemie)
Tnr: G W Egan Rdr: Lachlan King
Towong: bet 365, T J Waters Memorial Mdn Plate, 950m
3 of 9: Cheeky Crab (ex: Souhait)
Tnr: Olivia Osborne Rdr: Lachlan King
SATURDAY, MARCH 2
Wangaratta: Tim McCurdy MP Ovens Valley (Bm64), 2000m
3 of 11: Mischinka (ex: Anglayse)
Tnr: Ben Brisbourne Rdr: Alysha Warren
TUESDAY, FEBRUARY 27
Bendigo: cluBarham Mdn Plate, 1000m
1 of 12: Loving Mandy (ex: Another Bender)
Tnr: Dwayne Reid Rdr: Jamie Gibbons
SATURDAY, FEBRUARY 24
Yarra Glen: Shades Of Pink Hcp (58), 1000m
3 of 10: Redneck Princess (ex: Tuscan Princess)
Tnr: Ben Brisbourne Rdr: Alysha Warren
TUESDAY, FEBRUARY 20
Benalla: bet365 (Bm64), 1206m
2 of 9: Euphemia (ex: Phemie)
Tnr: G W Egan Rdr: Lachlan King
Benalla: Mulwala Water Ski Club (Bm64), 1606m
3 of 6: Mischinka (ex: Anglayse)
Tnr: Ben Brisbourne Rdr: Alysha Warren
SATURDAY, FEBRUARY 17
Bendigo: Thank You Greg Sheehan Hcp (58), 1100m
1 of 14: Villianaire (ex: Dubian Gold)
Tnr: C J Davis Rdr: Alysha Warren
Condobolin: Inland Petroleum Condobolin Picnic Cup, 1400m
3 of 6: Red Impulse (ex: Fast Impulse)
Tnr: R C Robb Rdr: Anthony Williams
WEDNESDAY, FEBRUARY 14
Ballarat: Sportsbet Loves Ballarat (Bm58), 1400m
1 of 9: Boho Miss (ex: Kicha)
Tnr: Toby Lake Rdr: R Mc Leod
SATURDAY, FEBRUARY 10
Bedgerabong: Bedgerabong Picnic Cup, 1400m
3 of 8: Red Impulse (ex: Fast Impulse)
Tnr: R C Robb Rdr: Maddison Wright
Yarra Glen: Marto's Bucks Party Hcp (58), 1000m
2 of 9: Redneck Princess (ex: Tuscan Princess)
Tnr: Ben Brisbourne Rdr: Alysha Warren
THURSDAY, FEBRUARY 8
Wodonga: Baxters Concrete (Bm58), 1100m
1 of 12: Barn Zee (ex: Elunor Rigby)
Tnr: Sylvia Thompson Rdr: N Souquet
TUESDAY, JANUARY 30
Benalla: Riverbank Farm Mdn Plate, 1612m
3 of 7: Sheza Snake (ex: She's Just Ace)
Tnr: C J Davis Rdr: Teodore Nugent
SATURDAY, JANUARY 27
Deepwater: Deepwater Cup, 1350m
3 of 6: Red Impulse (ex: Fast Impulse)
Tnr: R P Northam Rdr: Sarah McDonough
Tumbarumba: (Bm50), 1200m
2 of 5: Sly Samba Deer (ex: Slyanna)
Tnr: S G Noble Rdr: Samantha Noble
FRIDAY, JANUARY 26
Hanging Rock: Sign Obsession Mdn Plate, 1600m
3 of 8: Sheza Snake (ex: She's Just Ace)
Tnr: C J Davis Rdr: Connor Murtagh
THURSDAY, JANUARY 25
Wangaratta: Sportsbet Take A Sec Before You Bet (Bm64), 1590m
1 of 6: Mischinka (ex: Anglayse)
Tnr: Ben Brisbourne Rdr: Alysha Warren
MONDAY, JANUARY 22
Albury: Carlton Draught (Bm58), 1000m
1 of 9: Pretty Panda (ex: Pretty Possum)
Tnr: Olivia Osborne Rdr: Laura Lafferty
SUNDAY, JANUARY 21
Benalla: Sam Miranda Wines Hcp (58), 1406m
2 of 14: Boho Miss (ex: Kicha)
Tnr: Toby Lake Rdr: H Coffey
SATURDAY, JANUARY 20
Flemington: Vrc Life Member John Dale Mile (Bm70), 1600m
3 of 11: Podente (ex: Podsnap)
Tnr: Brett Scott Rdr: Ben Allen
King Island: Hcp (CL B), 1200m
3 of 5: Tyson's Reef (ex: Get Jazz)
Tnr: Tamara Muir Rdr: C Atkinson
Yea: Rst Trophy (1), 1200m
1 of 5: Epsom Magic (ex: Marnies Magic)
Tnr: Daniel Williams Rdr: Dylan Dean
SUNDAY, JANUARY 14
Wodonga: Da Signs Hcp (58), 1100m
2 of 11: Pretty Panda (ex: Pretty Possum)
Tnr: Olivia Osborne Rdr: Laura Lafferty
Wodonga: Ryan And McNulty Sawmills Mdn, 1100m
2 of 12: Setlin Charlie (ex: Lujaway)
Tnr: Sylvia Thompson Rdr: N Souquet
SATURDAY, JANUARY 13
King Island: Class B Hcp, 1200m
3 of 6: Tyson's Reef (ex: Get Jazz)
Tnr: Tamara Muir Rdr: Codi Jordan
Tumut: (Bm50), 1200m
3 of 10: Sly Samba Deer (ex: Slyanna)
Tnr: S G Noble Rdr: Samantha Noble
FRIDAY, JANUARY 5
Wagga: The Victoria Hotel (Bm58), 1800m
2 of 10: Mischinka (ex: Anglayse)
Tnr: Ben Brisbourne Rdr: Alysha Warren
MONDAY, JANUARY 1
Burrumbeet: Mt Misery Sand & Soil (Bm52), 1350m
3 of 8: Epsom Magic (ex: Marnies Magic)
Tnr: Daniel Williams Rdr: Caitlin Hollowood
Gundagai: (Bm50), 1000m
1 of 12: Pretty Panda (ex: Pretty Possum)
Tnr: Olivia Osborne Rdr: Holly Durnan
SATURDAY, DECEMBER 30
Gilgandra: It's Amazing He Made It Happy 50th Birthday Grant Zell (Bm50), 1600m
2 of 8: Red Impulse (ex: Fast Impulse)
Tnr: J P Drake Rdr: Braith Nock