Latest Results

Sunday, May 31
Tamworth: Railway Hotel Gunnedah Hcp-C1, 1400m
9 of 10: Inkjet (ex: Yeahdad)
Tnr: Ms K Buchanan Rdr: J Penza
Tamworth: Mpc Earthmoving Lightning Hcp, 1000m
4 of 14: Our Dasha (ex: Hollywell)
Tnr: Derek Piper Rdr: Ashley Morgan
Tamworth: Mpc Earthmoving Lightning Hcp, 1000m
5 of 14: Tim's Principal (ex: Ya Michelle)
Tnr: J R Gask Rdr: K S Latham
Toowoomba: Audi Centre Toowoomba (C1), 1640m
9 of 9: Compliance (ex: Permission)
Tnr: Marcus Wilson Rdr: M Hellyer
Saturday, May 30
Belmont Park: Glenroy Chaff (Bm66+), 1200m
4 of 14: Lido Beach (ex: Sarasota Sunshine)
Tnr: L Smith Rdr: Lucy Warwick
Doomben: Ascot Green (Bm90), 1600m
8 of 9: Manias (ex: Parias)
Tnr: L J Hatch Rdr: Justin Huxtable
Longreach: Open Hcp, 1200m
2 of 11: Media Vita (ex: Notker)
Tnr: Todd Austin Rdr: Ms B Richardson
Morphettville Parks: Winning Edge Presentation-Bm72, 1400m
2 of 7: Simply Dreaming (ex: As Simple As That)
Tnr: D R Jolly Rdr: Kayla Crowther
Morphettville Parks: South Beef (Bm58), 1000m
2 of 12: Devonte (ex: Belolly)
Tnr: Steven Schrader Rdr: Anna Jordsjo
Pioneer Park: Get Racy Hcp (64), 1200m
1 of 8: Regal Eagle (ex: Assertive Eagle)
Tnr: Ms L Lefoe Rdr: Lorelle Crow
Rosehill: Exceedance @ Vinery (Bm78), 1300m
9 of 12: Dalmatia Prince (ex: Pagan Princess)
Tnr: T S Howlett Rdr: Rachel King
Rosehill: Iron Jack (Bm78), 1100m
6 of 7: Ragged Rascal (ex: M'lady Pedrille)
Tnr: P M Perry Rdr: R Dolan
Thursday, May 28
Ballarat Synthetic: Sportsbet-Money Men Pod.-Bm70, 1000m
4 of 7: Licko'paint (ex: Ijaaza)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: L Nolen
Wednesday, May 27
Sale: Ladbrokes Cash In (Bm70), 1400m
1 of 12: Muswellbrook (ex: She's Cherryrype)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: J Mott
Sale: Ladbrokes Cash In (Bm70), 1400m
4 of 12: Trigger Point (ex: Heavenly Insight)
Tnr: Ms L Tolson & Ms L Proctor Rdr: M J Walker
Sha Tin: Shearwater Hcp (C4), 1200m
12 of 12: King's Trooper (ex: Alluring Belle)
Tnr: P Yiu Rdr: N Callan
Sha Tin: Shearwater Hcp (C4), 1200m
6 of 12: Handsome Rebel (ex: London Rebel)
Tnr: Y S Tsui Rdr: Z Purton
Strathalbyn: Finniss General Store Mdn, 1350m
3 of 7: Bad Habits (ex: Leica Savant)
Tnr: John Hyam Rdr: D Tourneur
Warwick: Southern Downs Ag (Bm60), 800m
8 of 11: Denman Quality (ex: Quest For Quality)
Tnr: B P Park Rdr: W D O'Connell
Warwick: Grove Juice (Bm60), 800m
7 of 12: Viceman (ex: Vicereine)
Tnr: Steven Thomas Rdr: P Hamblin
Sunday, May 24
Ballarat Synthetic: Sportsbet-Money Men Podcast-58, 1200m
12 of 12: Serena On Court (ex: Scandal At Court)
Tnr: P A Jones Rdr: Jarrod Fry
Sha Tin: The Sha Tin Vase, 1200m Gr3
2 of 8: Hot King Prawn (ex: De Chorus)
Tnr: J J Size Rdr: J Moreira
Sha Tin: Blazing Speed Hcp (C3), 1800m
4 of 12: Champion Supreme (ex: Future Choice)
Tnr: J Moore Rdr: V Borges
Sha Tin: California Memory Hcp (C3), 1400m
0 of 13: Regency Bo Bo (ex: Tsukioka)
Tnr: C S Shum Rdr: Z Purton
Saturday, May 23
Eagle Farm: Ascot Green Plate (C6), 1400m
7 of 8: Manias (ex: Parias)
Tnr: L J Hatch Rdr: B N Stewart
Mudgee: Lawson Park Hotel Mdn Hcp, 1200m
8 of 11: Manadria (ex: Adria)
Tnr: Ms J Galea Rdr: James Rogers
Mudgee: Tik Tik Memorial Hcp (C3), 1100m
2 of 9: Risk And Reward (ex: Bella Arena)
Tnr: Ms S Jeffries Rdr: J Ford
Mudgee: Gooree Park Pastoral Wagyu-C2, 1400m
7 of 8: Palace Street (ex: Edgeton)
Tnr: John Bannister Rdr: Julia Presits
Newcastle: Australian Bloodstock Mdn, 2360m
2 of 11: Mick An' Nicks (ex: Choicical)
Tnr: Peter Robl Rdr: R Hutchings
Friday, May 22
Canberra: John McGrath Auto Group-Bm60, 1400m
8 of 10: Saturation (ex: Luminous Harmony)
Tnr: G D'Altorio Rdr: N Souquet
Canberra: Tab Long May We Play (Bm65), 1000m
1 of 12: Prince Jacko (ex: De Prima Ballerina)
Tnr: K R Dryden Rdr: Madison Waters
Stawell: Cks Engineering (Bm58), 1300m
1 of 10: Sunday Night Tea (ex: Temair)
Tnr: Clint Marshall Rdr: Jarrod Fry
Thursday, May 21
Hawkesbury: Aus Farriers Conference Mdn, 1300m
12 of 14: Reinman (ex: Vicereine)
Tnr: Kevin May Rdr: Q Krogh
Seymour: Fowles Wine (Bm58), 1411m
8 of 9: Southern Bolt (ex: Miss Motown)
Tnr: Patrick Keane Rdr: M J Allen
Wednesday, May 20
Ballarat: Polytrack (Bm64), 1000m
5 of 10: Starden Lass (ex: Search The Stars)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Matthew Cartwright
Happy Valley: Ho Chung River Hcp (C2), 1200m
5 of 12: Tornado Twist (ex: More Glory)
Tnr: F C Lor Rdr: K C Leung
Randwick-Kensington: Heineken 3 (Bm70), 1300m
5 of 10: Lancaster Bomber (ex: Christmas Lily)
Tnr: Richard Litt Rdr: Tim Clark
Sunshine Coast: Yalumba (Bm62), 1000m
7 of 11: Mort Doyle (ex: In My Sights)
Tnr: Lauren Abbott Rdr: A Mallyon
Monday, May 18
Ballarat Synthetic: Evergreen Turf Mdn Plate, 1500m
3 of 12: Lansdowne (ex: Melrose Gardens)
Tnr: Thomas Carberry Rdr: Will Price
Ballarat Synthetic: Hygain Winners Choice (Bm58), 2100m
8 of 12: Syd's Coin (ex: All About The Coin)
Tnr: K M Keys Rdr: C Newitt
Sunday, May 17
Ipswich: Carpet Court Ipswich Hcp, 1350m
6 of 8: Iconista (ex: Belcentra)
Tnr: Chris Munce Rdr: Justin Huxtable
Sha Tin: Lai Chi Chong Hcp (C3), 1000m
9 of 14: Whiskey Neat (ex: Ouija)
Tnr: C Fownes Rdr: M L Yeung
Strathalbyn: Aap Valves And Fittings Hcp-60, 2053m
4 of 12: Comfort Man (ex: Flute Of Bubbly)
Tnr: Shayne Cahill Rdr: S Cahill
Saturday, May 16
Ascot: Crown Perth (Bm66+), 1400m
7 of 15: Mankind (ex: Avenida Madero)
Tnr: Hayden Ballantyne Rdr: W Pike
Barcaldine: Plate, 1100m
2 of 12: Media Vita (ex: Notker)
Tnr: Todd Austin Rdr: Ms B Richardson
Flemington: Furphy Dash, 1000m
1 of 10: Prezado (ex: Nerrin Twister)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: Jamie Kah
Gatton: Tfb Hire (Bm68), 860m
10 of 10: Viceman (ex: Vicereine)
Tnr: Steven Thomas Rdr: P Hamblin
Morphettville: Holdfast Insurance (Bm72), 1050m
8 of 12: Devonte (ex: Belolly)
Tnr: Steven Schrader Rdr: Sairyn Fawke
Morphettville: Tab Proud Miss Stakes, 1200m Gr3
1 of 16: Humma Humma (ex: Humma Mumma)
Tnr: John McArdle Rdr: Zac Spain
Morphettville: Tab Proud Miss Stakes, 1200m Gr3
15 of 16: Simply Dreaming (ex: As Simple As That)
Tnr: D R Jolly Rdr: Ms G Cartwright
Rosehill: Vinery Stud (Bm78), 1100m
4 of 10: Ragged Rascal (ex: M'lady Pedrille)
Tnr: P M Perry Rdr: R Dolan
Tuncurry: Tuncurry Beach B.C. (Bm58), 1300m
11 of 12: Bring Me Some (ex: Shebrings Diamonds)
Tnr: Grant Marshall Rdr: L Cumberland
Warracknabeal: Bet365 Protest Promise Hcp-58, 1200m
7 of 12: Serena On Court (ex: Scandal At Court)
Tnr: P A Jones Rdr: Alana Kelly
Friday, May 15
Mt Gambier: South East Spraying Mdn Plate, 2058m
7 of 7: Provocative Man (ex: Miss Provocative)
Tnr: R J Wilson Rdr: D Caboche
Scone: Kia Ora Stud Country Magic Mdn, 1300m
10 of 16: Entreat (ex: Beg)
Tnr: Cameron Crockett Rdr: Mitchell Bell
Thursday, May 14
Hamilton: Bet365 (Bm64), 1200m
7 of 9: Sunday Night Tea (ex: Temair)
Tnr: Clint Marshall Rdr: Jack Hill
Pakenham Park Synthetic: Iron Jack Aust Lagers (Bm64), 1400m
4 of 12: Malevolent (ex: Sworn Revenge)
Tnr: Luke Oliver Rdr: Dylan Dunn
Wyong: Sky Racing Hcp (C1), 1600m
10 of 10: Inkjet (ex: Yeahdad)
Tnr: Ms K Buchanan Rdr: G Buckley
Wednesday, May 13
Doomben: Moet & Chandon R'day 23/5 Mdn, 1350m
9 of 12: Compliance (ex: Permission)
Tnr: Marcus Wilson Rdr: Ms S Thornton
Happy Valley: Mount Collinson Hcp (C4), 1000m
12 of 12: Dr Proactive (ex: Batroun)
Tnr: K H Ting Rdr: C Schofield
Tuesday, May 12
Sale: Wayne's Group One Walk (Bm70), 1112m
4 of 9: Trigger Point (ex: Heavenly Insight)
Tnr: Ms L Tolson & Ms L Proctor Rdr: M J Walker
Monday, May 11
Quirindi: Browning Motors (Bm58), 1100m
9 of 11: Palace Street (ex: Edgeton)
Tnr: John Bannister Rdr: S Lisnyy
Sunday, May 10
Toowoomba: Living Turf Hcp (55), 1625m
5 of 12: Coach (ex: Patina)
Tnr: Chris Anderson Rdr: James Orman
Wagga: Renovators Warehouse (Bm58), 1400m
6 of 12: Saturation (ex: Luminous Harmony)
Tnr: G D'Altorio Rdr: M Heagney
Saturday, May 9
Ascot: Schweppes (Bm68+), 1200m
7 of 11: Lido Beach (ex: Sarasota Sunshine)
Tnr: L Smith Rdr: Jade Mc Naught
Cobar: (Bm58), 1000m
4 of 9: Maria Elisa (ex: Via)
Tnr: Ms S Jeffries Rdr: K J Cowan
Dalby: D&Ndjc (Bm50), 1100m
10 of 10: Denman Quality (ex: Quest For Quality)
Tnr: B P Park Rdr: Natalie Morton
Donald: Leonie Clarke Mdn Plate, 1620m
4 of 11: Lansdowne (ex: Melrose Gardens)
Tnr: Thomas Carberry Rdr: Will Price
Doomben: XXXX Dry (Bm72), 1200m
1 of 10: Depths Below (ex: Starfish)
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: L R Dittman
Randwick: Debortoli Takeover Target, 1200m LR
5 of 10: Deprive (ex: Defrock)
Tnr: James Cummings Rdr: J B Mc Donald
Friday, May 8
Cranbourne: Peter&Lavella Darose-Afc-Bm64, 1200m
8 of 12: Southern Bolt (ex: Miss Motown)
Tnr: Patrick Keane Rdr: M J Allen
Gold Coast: In Memory Of Charles Clout Mdn, 1100m
10 of 12: Miss Bulitz (ex: Beesem)
Tnr: Troy Pascoe Rdr: A Mallyon
Gold Coast: Stronger Hcp, 900m
7 of 11: Mishani Fortune (ex: Gina Ballerina)
Tnr: L G Ross Rdr: Adin Thompson
Gold Coast: Tycoon Ace Hcp (C6), 1400m
2 of 9: Manias (ex: Parias)
Tnr: L J Hatch Rdr: Justin Huxtable
Goulburn: Tab.Com.Au Mdn Hcp, 1600m
3 of 12: Mick An' Nicks (ex: Choicical)
Tnr: Peter Robl Rdr: A Layt
Port Augusta: Westside Vegie Patch Mdn Plate, 1200m
1 of 8: Olive Grove (ex: Isle Royale)
Tnr: D E Magro Rdr: Sairyn Fawke
Thursday, May 7
Kembla Grange: Canadian Club Mdn Hcp, 1400m
6 of 10: Spin That Wheel (ex: Reiby Roulette)
Tnr: J G Sargent Rdr: Ms J Taylor
Wednesday, May 6
Happy Valley: Carnation Hcp (C3), 1000m
7 of 12: Handsome Rebel (ex: London Rebel)
Tnr: Y S Tsui Rdr: Alex Lai
Happy Valley: Celosia Hcp (C3), 1200m
7 of 12: Whiskey Neat (ex: Ouija)
Tnr: C Fownes Rdr: J Moreira
Murray Bridge Gh: Thank You M. Br. Racing (Bm60), 2000m
6 of 10: Comfort Man (ex: Flute Of Bubbly)
Tnr: Shayne Cahill Rdr: S Cahill
Sunshine Coast: Tab Hcp (C1), 1000m
4 of 12: Mort Doyle (ex: In My Sights)
Tnr: Lauren Abbott Rdr: James Orman
Tuesday, May 5
Hawkesbury: Hawkebsury Sport & Spine (C1), 1400m
3 of 13: Buzz (ex: Siren)
Tnr: Craig Carmody Rdr: Ms W Costin
Sunday, May 3
Bairnsdale: Lord Thompson Lindenow Cup-58, 1600m
3 of 12: Syd's Coin (ex: All About The Coin)
Tnr: K M Keys Rdr: C Newitt
Bordertown: Wickham Flower Plate (C1), 2000m
6 of 12: Provocative Man (ex: Miss Provocative)
Tnr: R J Wilson Rdr: J Potter
Longreach: Hcp, 1000m
1 of 11: Media Vita (ex: Notker)
Tnr: Todd Austin Rdr: Ms B Richardson
Pioneer Park: Gillen Club Hcp (58), 1600m
9 of 10: Regal Eagle (ex: Assertive Eagle)
Tnr: Ms L Lefoe Rdr: P Denton
Sha Tin: Insular Hcp (C3), 2000m
1 of 9: Champion Supreme (ex: Future Choice)
Tnr: J Moore Rdr: V Borges
Sha Tin: Monaveen Hcp (C4), 1400m
3 of 14: Golden Four (ex: Gingerbread)
Tnr: C W Chang Rdr: N Callan
Saturday, May 2
Ascot: Northam Mazda Zoom Zoom-Bm66+, 1000m
3 of 11: Mankind (ex: Avenida Madero)
Tnr: Hayden Ballantyne Rdr: W Pike
Doomben: Millers Swim School Mdn Plate, 1600m
1 of 11: Iconista (ex: Belcentra)
Tnr: Chris Munce Rdr: Justin Huxtable
Morphettville: Tab Classic - Robert Sangster, 1200m Gr1
10 of 16: Humma Humma (ex: Humma Mumma)
Tnr: John McArdle Rdr: Zac Spain
Newcastle: Prosperity Advisers (Bm64), 1200m
1 of 9: Lancaster Bomber (ex: Christmas Lily)
Tnr: Richard Litt Rdr: L Magorrian
Friday, May 1
Gold Coast: Tab Plate, 1200m
4 of 4: Lamarche (ex: Divine Faith)
Tnr: B V Crowley Rdr: Matthew Palmer
Muswellbrook: Monteath And Powys Hcp (C2), 1000m
9 of 9: Palace Street (ex: Edgeton)
Tnr: John Bannister Rdr: Ms B Hodder
Pioneer Park: Lasseters Hdp (58), 1200m
5 of 12: Regal Eagle (ex: Assertive Eagle)
Tnr: Ms L Lefoe Rdr: P Shiers
Sunshine Coast: Drysdale Funerals (Bm55), 1800m
9 of 12: Coach (ex: Patina)
Tnr: Chris Anderson Rdr: Sheriden Tomlinson

© 2020 - breednet.com.au