Find A Sire: 

DREAM AHEAD (USA)

Latest Results

Wednesday, February 26
Gosford: Bishop Collins Hcp (C1), 1000m
5 of 7: Nature (ex: Cavalry Rose)
Tnr: Joseph Pride Rdr: R Dolan
Penola: Med Electrical (Bm56), 1100m
4 of 9: Azzuro Bianco (ex: General Chloe)
Tnr: Ms K Byrnes Rdr: J Potter
Monday, February 24
Queanbeyan: Queanbeyan Leagues Club (Bm50), 1460m
4 of 11: Future Dreams (ex: Doojah)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: R Bensley
Sunday, February 23
Pinjarra: Tully Collins Memorial Hcp-C3, 1300m
1 of 14: Yadreamin' (ex: Awtaar)
Tnr: C R Green Rdr: S Parnham
Sha Tin: Wo Che Hcp (C5), 1200m
12 of 14: Captain Boss (ex: Candy Ride)
Tnr: D Ferraris Rdr: Lyle Hewitson
Taree: Tinonee Soccer Club Mdn, 1250m
1 of 13: Peachies Dream (ex: Desert Pegasus)
Tnr: R R Milligan Rdr: Ms B Hodder
Taree: Mavin Truck Centre Hcp (C1), 1000m
14 of 14: Lynn's Dream (ex: Fleecing)
Tnr: B J Ratcliff Rdr: Paul Payne
Saturday, February 22
Goondiwindi: Hcp (55), 1200m
2 of 9: Shiver Me Timbers (ex: Shivering)
Tnr: Luke Berger Rdr: S Sweedman
Mackay: Triple M (Bm65), 1300m
5 of 10: Grand De Lago (ex: Just One Time)
Tnr: W N Pomfrett Rdr: W D'Avila
Rosehill: Advanced Readymix (Bm100), 1400m
4 of 9: Ken's Dream (ex: La Bella Rose)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Ms L Day
Friday, February 21
Moonee Valley: Msc Signs (Bm64), 1600m
5 of 11: Firstclass Dreamer (ex: Luloah)
Tnr: Matthew Brown Rdr: B Melham
Scone: Harrison's Tyre & Battery (C2), 1250m
10 of 10: Alchera (ex: Donnahro)
Tnr: Justin Bowen Rdr: J Pracey-Holmes
Sunshine Coast: Sky Racing Hcp (C2), 1000m
9 of 12: She's A Mitzy (ex: Listeners)
Tnr: Ms C Hickey Rdr: Adin Thompson
Warwick: Tab (Bm55), 800m
6 of 9: Mahoe Gold (ex: Fastnet Academy)
Tnr: R L Lyford Rdr: James Orman
Thursday, February 20
Grafton: Coffee & Cookie Mdn Plate, 1015m
12 of 12: Good To Dream (ex: Al Nakhla)
Tnr: L J Clapham Rdr: M Paget
Grafton: Nrra Ctry C'ships Qualifer-C5, 1420m
3 of 14: Dreaming Of Biscay (ex: Chirurgo Dame)
Tnr: M J Dunn Rdr: Ms B Hodder
Wednesday, February 19
Ascot: Penfolds Hcp (C3), 1000m
3 of 11: Excellent Dream (ex: Pure Excellence)
Tnr: L Smith Rdr: Jarrad Noske
Stawell: Eventide Homes Inc. Mdn Plate, 1300m
1 of 6: Vapid (ex: One Funny Honey)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Will Price
Strathalbyn: Mighty Farm Equine Hcp (58), 1200m
4 of 11: Predicts (ex: Laiba)
Tnr: G V Richards Rdr: J Holder
Tuesday, February 18
Muswellbrook: Magic Millions (Bm58), 900m
1 of 12: Oakfield Gettem (ex: Oakfield Princess)
Tnr: D Lane Rdr: G Buckley
Monday, February 17
Ballina: Roofing Craftsmen Hcp (C1), 1000m
3 of 10: Pipe Dream Lass (ex: Zuhoor)
Tnr: David Fletcher Rdr: N Tomizawa
Beaumont: Sharp Electronics Group (Bm66), 1350m
7 of 8: Longchamp Lass (ex: Wejdaan)
Tnr: D I Atkins Rdr: Ms L Day
Beaumont: East Cessnock B.C. (Bm58), 1150m
5 of 10: Micheal Oscar (ex: Rabia)
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Ms J Taylor
Gatton: Laidley Cup Sat 21st March Mdn, 1100m
10 of 10: More Fierce (ex: Lara's Glitter)
Tnr: R Drysdale Rdr: Ms C Eaton
Sunday, February 16
Dubbo: Wayne Mallison's Painting-Bm58, 1310m
9 of 13: Pretext's Dream (ex: Battle Line)
Tnr: Nathan Sinclair Rdr: Ms B Hodder
Saturday, February 15
Gold Coast: Nxt Level Syndication (Bm65), 1200m
5 of 9: Lord Of The Dreamz (ex: Royal Conspiracy)
Tnr: Angela Plumb Rdr: Ms L G Cheshire
Gosford: Plant It Mow It (Bm64), 1200m
11 of 12: Raay Of Dreams (ex: Hilldale)
Tnr: K A Lees Rdr: Ms L Day
Morphettville: Furphy (Bm72), 1600m
8 of 8: Dreamed (ex: Abazan)
Tnr: Ryan Balfour Rdr: D Tourneur
Nanango: (Bm65), 1000m
2 of 11: Shiver Me Timbers (ex: Shivering)
Tnr: Luke Berger Rdr: Minonette Kennedy
Nanango: (Bm65), 1000m
4 of 11: Dreamalina (ex: Al Hanoof)
Tnr: Des Trindall Rdr: Vishan Venkaya
Singapore: Hcp (C5), 1000m
9 of 11: Gangnam Classic (ex: Bora Blues)
Tnr: J Saimee Rdr: M Nizar
Singapore: Hcp (C4), 1400m
9 of 13: Catch The Tiger (ex: Tillakea)
Tnr: S Baertschiger Rdr: Patrick Moloney
Friday, February 14
Canterbury: Sky Racing Active Mdn Hcp, 1550m
9 of 10: Wicked Willy (ex: Diamantina Dior)
Tnr: Richard Litt Rdr: George Wood
Donald: Bet365 Odds Protector (Bm58), 1000m
1 of 9: Wasabi (ex: Fujisawa)
Tnr: Ms J Duncan Rdr: Madison Lloyd
Fannie Bay: Great Northern Brewing Co-Bm54, 1300m
8 of 9: Restless (ex: Damzelle Pedrille)
Tnr: Philip Cole Rdr: W R Davis
Thursday, February 13
Kyneton: Destination Peninsula (Bm58), 1100m
3 of 10: Queen's Authority (ex: Amy's Glen)
Tnr: Levi Kavanagh Rdr: Matthew Cartwright
Riccarton Park: Racecourse Hotel (Bm65), 1400m
4 of 16: Coup Dreamwood (ex: Trick Shot)
Tnr: M & M Pitman Rdr: K Chowdhoory
Wednesday, February 12
Ascot: Devil's Lair (Rs0ly), 1200m
7 of 12: Yadreamin' (ex: Awtaar)
Tnr: C R Green Rdr: S Parnham
Happy Valley: Tsuen Wan Hcp (C4), 1800m
3 of 12: Dionysus Collin (ex: Charlety Star)
Tnr: K W Lui Rdr: A Badel
Sandown-Lakeside: Le Pine Funerals (Bm64), 1600m
7 of 10: Firstclass Dreamer (ex: Luloah)
Tnr: Matthew Brown Rdr: B Melham
Sandown-Lakeside: Ladbrokes Odds Boost (Bm64), 1300m
1 of 10: Scottish Dancer (ex: Strathspey)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: D Oliver
Tuesday, February 11
Warrnambool: J&P Advanced Plastering (Bm58), 1200m
1 of 10: Ship Of Dreams (ex: Yantar)
Tnr: Logan McGill Rdr: Campbell Rawiller
Sunday, February 9
Rockhampton: Hygain Capricornia Sales (C3), 1400m
1 of 12: Strawberry Blonde (ex: Peace Alliance)
Tnr: J Wehlow Rdr: R Wiggins
Singapore: Hcp (C3), 1000m
1 of 11: My Dreamliner (ex: Fly To The Moon)
Tnr: K Y Young Rdr: R Iskandar
Saturday, February 8
Eagle Farm: Mount Franklin Hcp, 1600m
6 of 11: Eiger (ex: Jungfrau)
Tnr: B F Cavanough Rdr: Ryan Maloney
Eagle Farm: Roku Gin Hcp (C6), 1200m
3 of 10: Dream Master (ex: Excellent Lady)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: Ms S Thornton
Pinjarra: Tabtouch Pinj. Cup 5/4 (Rs1mw), 1200m
2 of 11: Sweet Dreamin' (ex: Danish Moon)
Tnr: Holly Locke Rdr: W Pike
Riccarton Park: Nzb South Island Sale 17/4 Hcp, 1000m
5 of 9: Sensei (ex: Schiaparelli)
Tnr: M & M Pitman Rdr: K Chowdhoory
Sha Tin: Ngau Tau Kok Hcp (C4), 1200m
4 of 12: Wayfoong Charmer (ex: Salamander Bay)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: K Teetan
Friday, February 7
Canberra: Canberra Toyota Mdn Plate, 1300m
6 of 13: Wicked Willy (ex: Diamantina Dior)
Tnr: Richard Litt Rdr: George Wood
Canberra: Marymead Plate (C1), 1600m
4 of 7: Aroha Diamond (ex: Aroha Cat)
Tnr: T J McIlrick Rdr: R Bensley
Walcha: Woodie Wonder & Ron Martin Mdn, 1000m
3 of 14: Peachies Dream (ex: Desert Pegasus)
Tnr: R R Milligan Rdr: Ms B Hodder
Walcha: Graziers Cup Hcp (C2), 1000m
5 of 8: Alchera (ex: Donnahro)
Tnr: Justin Bowen Rdr: Qin Yong
Wednesday, February 5
Happy Valley: Canal Hcp (C4), 1000m
6 of 12: Look Eras (ex: Arabian Art)
Tnr: Y S Tsui Rdr: A K Chan
Murray Bridge Gh: Terry Critchley Accountant-C2, 1400m
3 of 8: Dreamed (ex: Abazan)
Tnr: Ryan Balfour Rdr: Lachlan Neindorf
Monday, February 3
Muswellbrook: Tab.Com.Au Mdn Plate, 1000m
4 of 9: Advise Me (ex: Consulting)
Tnr: Mark Schmetzer Rdr: Ashley Morgan
Werribee: Hard Yakka (Bm58), 1100m
10 of 10: Once Upon A Dream (ex: Saltator)
Tnr: Matthew Cumani Rdr: Logan McNeil
Sunday, February 2
Sapphire Coast: Bega Bobcats Ctry Magic (Bm58), 1400m
6 of 10: Future Dreams (ex: Doojah)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: R Bensley
Sapphire Coast: Bega Cheese Bega Cup, 1600m
11 of 11: Intueri (ex: Ilhaam)
Tnr: Doug Gorrel Rdr: R Bensley
Sha Tin: Rose Hcp (C5), 1400m
12 of 14: Captain Boss (ex: Candy Ride)
Tnr: D Ferraris Rdr: M Chadwick
Strathalbyn: Festival Hire (Bm58), 1350m
4 of 8: Predicts (ex: Laiba)
Tnr: G V Richards Rdr: D Tourneur
Sunshine Coast: Garrards Horse And Hound-Bm70, 1000m
6 of 7: Dreamalina (ex: Al Hanoof)
Tnr: Des Trindall Rdr: Adam Spinks
Saturday, February 1
Caulfield: Catanach's Jewellers (Bm84), 1400m
2 of 7: Ken's Dream (ex: La Bella Rose)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Teodore Nugent
Dalby: Eat @ The Leaguesy Hcp (60), 1200m
7 of 10: Shiver Me Timbers (ex: Shivering)
Tnr: Luke Berger Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Geurie: Mdn Plate, 1400m
5 of 7: Exquisite Dreamer (ex: Fine)
Tnr: G A McCarney Rdr: Michael Gray
Sapphire Coast: Bega Concrete Tanks (Bm58), 1200m
2 of 7: Micheal Oscar (ex: Rabia)
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Ms J Taylor
Tumbarumba: Tumbarumba Htl/B Cabot (Bm45), 1020m
7 of 8: March Ahead (ex: Supamach)
Tnr: T G Sutherland Rdr: B Fliedner
Yeppoon: (Bm60), 1400m
2 of 5: Strawberry Blonde (ex: Peace Alliance)
Tnr: J Wehlow Rdr: L Dillon
Friday, January 31
Bowen: Abbot Point Operations Hcp-55, 1100m
1 of 12: Grand De Lago (ex: Just One Time)
Tnr: W N Pomfrett Rdr: S Sheargold
Taree: Country Championships (C1), 1412m
5 of 12: Pinnacle Power (ex: Shadedah)
Tnr: M R Stitt Rdr: R Thompson
Wednesday, January 29
Ascot: Salinger Hcp (C1), 1200m
2 of 8: Excellent Dream (ex: Pure Excellence)
Tnr: L Smith Rdr: Jarrad Noske
Happy Valley: Kennedy Hcp (C4), 1200m
9 of 11: Look Eras (ex: Arabian Art)
Tnr: Y S Tsui Rdr: H T Mo
Happy Valley: Oi Kwan Hcp (C4), 1800m
2 of 12: Dionysus Collin (ex: Charlety Star)
Tnr: K W Lui Rdr: J Moreira
Tuesday, January 28
Tamworth: Jamieson Earthmoving (Bm58), 1000m
10 of 12: Pretext's Dream (ex: Battle Line)
Tnr: Nathan Sinclair Rdr: Ashley Morgan
Monday, January 27
Bordertown: Murch Plumbing (Bm62), 1200m
6 of 8: Azzuro Bianco (ex: General Chloe)
Tnr: Ms K Byrnes Rdr: Gary Lo
Bunbury: Alex Brown Memorial Hcp (C3), 1216m
4 of 9: Yadreamin' (ex: Awtaar)
Tnr: C R Green Rdr: S Parnham
Bunbury: Rangeview Stud Hcp (C5), 1420m
1 of 10: Sweet Dreamin' (ex: Danish Moon)
Tnr: Holly Locke Rdr: W Pike
Hanging Rock: Jack Styring Oam (Bm58), 1000m
4 of 10: Wasabi (ex: Fujisawa)
Tnr: Ms J Duncan Rdr: Logan McNeil