Results for 2011 Season International Beaded 4 wins
1st Doomben 10,000 Gr1 ; Hyderabad Race Club Stakes Gr3 ; 2nd A A M I Stradbroke Hcp Gr1 ; Sky Racing Tattersall's Tiara Gr1 ; Sportingbet Classic Gr1 ; Salinger Stakes Gr2 ; 3rd Lexus Newmarket Hcp Gr1 ; Benfica 3 wins
1st Patinack Farm T.J. Smith Gr1 ; Hardy Brothers Hampden Stakes LR ; Blackwoods Hcp; Pinwheel 7 wins
1st W.J. Healy Stakes Gr3 ; Canterbury BMW Classic LR ; Jellis Craig Pink Ribbon Cup; 2nd Scream Southern Cross Stakes Gr3 ; Shimano Show County Qlty Hcp LR ; 3rd The Distinctive Homes Goodwood Gr1 ; Evright.Com D C McKay Stakes Gr3 ; Parables 3 wins
1st Patinack Farm Surround Stakes Gr2 ; Fernwood Silver Shadow Stakes Gr3 ; 2nd Rydges Parramatta Tea Rose Stk Gr2 ; 3rd Coolmore Flight Stakes Gr1 ; Sharp Furious Stakes Gr2 ; Patinack Farm Light Fingers Gr2 ; Dysphonia 6 wins
1st De Bortoli Wines Festival Stks LR ; Emirates Park Scone Cup LR ; Betfair Hcp (89); 3rd The Darley Crown LR ; Obsequious 3 wins
1st Patinack Farm Light Fingers Gr2 ; Mta San Domenico Stakes Gr3 ; 2nd Urbis Roman Consul Stakes Gr2 ; Typhoon Tracy M.V. F Plate LR ; Sainthood 2 wins
2nd TAB No. 1 Club Hall Mark Stks LR ; Celts 2 wins
1st Sun-Herald Gov. Macquarie Cup LR ; Sadleir Mdn Plate; 2nd Red Rock Deli Fireball Qlty LR ; Sharp Eskimo Prince Stakes LR ; 3rd De Bortoli Wines Gosford Gneas LR ; Jerezana 4 wins
1st Whk Ramornie Hcp LR ; Yarraman Park-Horsepower Hcp; 2nd Crown Promenade Stakes LR ; Launay 6 wins
1st TAB 50th Birthday Stakes LR ; Masterfood Condiments (95); TAB Celebrating 50 Years (89); 2nd Mornington Nissan Hareeba Stks LR ; 3rd Le Pine Funerals Easter Cup Gr3 ; Trim 1 win
1st Apn Outdoor Research Stakes Gr3 ; 3rd TAB Iphone App Wenona Girl Hcp LR ; Tampiko 6 wins
1st Carlton Draught P M's Cup LR ; Bel Esprit @ Eliza Park (78); Betfair King Of The Bush (72); Sportingbet Hcp (82); Black Caviar 25 March Hcp; 3rd American Honey Spear Chief Hcp LR ; Raspberries 5 wins
1st Comfort Inn Hunts (Bm75); Bowermans Supports The Atc Hcp; D'Va Hair Mdn Plate; 2nd Patinack Farm Adrian Knox Stks Gr3 ; Screen 5 wins
1st AJC Corporate Membership-Bm70; Sydney Carnival On Sale (Bm85); Trippas White Group (Bm85); 2nd The Darley Crown LR ; Euryale 2 wins
1st Gibson Carmichael Stakes LR ; New Litho Hcp; Territory 2 wins
1st Westfield Doncaster Stakes LR ; 3rd Hilton Hotels Stakes LR ; Scarf 7 wins
1st Myer Winter Stakes LR ; Asbestos Research Inst. (Bm73); Me Bank Mdn Plate; Plumbers Supply Co-Op (Bm65); Blackwoods (Bm80); Ultimate Security (Bm80); Miss Octopussy 5 wins
1st Haden Hcp (95); Carpet Call Cup (89); Bill Collins Hcp; 2nd Christmas Stakes LR ; 3rd Sportingbet Classic Gr1 ; Demerit 2nd Zaidee's Rainbow Found. Stakes Gr3 ; Aami Bus. Insur. Chatham Stks Gr3 ; 3rd Myer Canterbury Stakes Gr2 ; Quidnunc 4 wins
1st Purple Patch Hcp (Bm70); Ascot Club (Bm73); Heckenberg (Bm75); The Ruffian 3 wins
1st Myer Albury Guineas (Bm70); Skycity NT Derby; 2nd Essendon Nissan McKenzie Stks LR ; Tromso 3 wins
1st Girls Just Wanna Have Fun-Bm90; Johnnydrama 6 wins
1st Heart Of The Murray Mdn Plate; Blue Ribbon Day Hcp (62); D Galvin M Mondays Sprint (72); Premier Signs Hcp (72); Schweppes Hcp (72); Parthian 6 wins
1st Grand Pavilion (Bm80); AJC Corporate Membership-Bm90; Jim Beam Hcp; Schweppes Hcp; Summarise 6 wins
1st Hygain Hcp (68); Club Managers' Assn Aust (C2); Betfair Hcp (82); Adelaide Galvanising Hcp (86); Betfair Hcp (78); Mumslad 5 wins
1st Start Of Summer Raceday (Bm80); Rosehill Event Centre (Bm70); Platamone Castle 5 wins
1st C.P.A. Packers Hcp (72); William John Stevens Hcp (72); Ken Hickey Concreting Mdn; Veewap 5 wins
1st Myer Fashions On The Field Hcp; Balustrade 4 wins
1st Proliquor Solutions Mdn Hcp; Men Of League Raceday 10/5-C1; Hastings Printers Hcp; Morleys Funerals Hcp; Bereft 4 wins
1st Cntrl Coast Retired Police Mdn; Chase Edwards (Bm60); R'wick Betting Auditorium Hcp; Bring Your Alibi 4 wins
1st Oschin Tapware & Fittings-Bm60; Campsie RSL Hcp; Victoria Bitter Mdn Hcp; M C Conners Racing (Bm74); Celero 4 wins
1st Myer Hcp (C2); John Mc Grath Auto Group-Bm65; The Lakes Gungahlin (Bm60); Chaste 4 wins
1st XXXX Men Of League Found. Hcp; Lonaro 4 wins
1st Sids Place Hcp (C1); Vision Accountants Mdn Plate; Onsite Rentals Hcp (C2); Maricopa 4 wins
1st Young Real Estate Mdn Plate; Central Qld Hotel Group Hcp-C2; Hcp (Cl B); Marseillaise 4 wins
1st Australian Air Force Hcp (C3); Pearl Galleria Hcp (C4); XXXX Gold Hcp (C4); Crowne Plaza N T Guineas; Merimbula 4 wins
1st Yellowglen Perle Hcp (64); Liquor Barons Northam Mdn; Playeronline.Com.Au Hcp (68); Racing.Jobs.Com.Au Hcp (72); Rain Melody 4 wins
1st Hyland Race Colours (Bm70); Lynch Flowers (Bm80); Sonro 4 wins
1st (Bm50); Mdn Hcp; TAHITIAN BLACK 4 wins
1st Begonia Festival 12/3-14/3 Mdn; Ahern's Hcp (68); Bass Rock 3 wins
1st Mack Granite Hcp (C2); E. McKay Pty Ltd Mdn Hcp; Black Fix 3 wins
1st Flinders Lane (Bm70); Charing Cross Hcp (Bm70); Cauldron 3 wins
1st Tensens Cleaning Supplies (C1); Go Transit Hcp (C2); Sunshine Coast Daily Hcp (C3); Ceramic 3 wins
1st N. D'Arcy - S. Hamill Mdn Hcp; Form Line Plate (C3); Sos Plumbing Services Ltd (C1); Court Connection 3 wins
1st R Keeley-R Luton Properties-C2; Stephen Hazelton Electrical-C3; Actewagl Hcp (C3); Crunches 3 wins
1st Think Big-Goulburn Diva (Bm70); Richmond Club Hcp (C2); Ellehro 3 wins
1st Professionals Mackay Hcp (C2); Pioneer Lakes Hcp (C3); French Rose 3 wins
1st Hyland Race Colours (Bm65); Manheim Hcp; Rob Woodruff Mdn Plate; Lone Assassin 3 wins
1st Hardy Brothers Jewellers (C4); A & G Sheds Plate (C3); Spatha 3 wins
1st Panasonic Lumix Hcp (75); Tahnee Topaz 3 wins
1st Adelaide Galvanising Hcp-94; Poly-Tech Hcp (75); Affluence 2 wins
1st Centrebet Get On To Get Out-62; Commun Na Feine Hotel Mdn; ASTERIX 2 wins
1st Windermere Hotel Mdn Plate; Barriers 2 wins
1st Ainsworth Game Technology Mdn; Igt Australia Hcp (C2); Beltane 2 wins
1st Newbridge Hcp; Peter Francis Scrap Metal Mdn; BURNOUT 2 wins
1st Shadwell Estate Co (Uk) Cup; Centabeel 2 wins
1st The Federal Hotel Hcp (C1); CHAMANDI 2 wins
1st Betfair Derby Day May 8th Hcp; Clasped 2 wins
1st Paradise Fm Mdn Plate; Fraganza 2 wins
1st Wiseberry Heritage R/E Mdn; Sports Sunday (Bm65); Juggernaut Jack 2 wins
1st Safe And Sound Storage Hcp-62; Denver City Social Club Mdn; Katisam 2 wins
1st Slickpix (Bm50); Commercial Club Cafe Mdn; Lady Lonhro 2 wins
1st Illawarra Toyota Hcp (C1); M.A.C.S. Mdn Hcp; Lohengrin 2 wins
1st Ryan & McDonald Homes Mdn; Lonhrielle 2 wins
1st Floral Pegasus @ Cherokee-68; Jetset Bendigo Hcp (68); Lonhrotothetop 2 wins
1st Centrebet Mdn Plate; K-Rock's Departure Lounge (62); Meredith 2 wins
1st Chifley On The Esplanade Mdn; Ahern's Hcp (72); Novahro 2 wins
1st Jacobs Creek Hcp (68); Quadrant 2 wins
1st Parker Bros. Earthmoving Mdn; Reckons 2 wins
1st Suncorp Community Hcp (C1); Santangelo 2 wins
1st NZ Magnum Industries Hcp (80); NZ Ovation Hcp (80); Schlager 2 wins
1st May Draft Programme Hcp (C2); Shelters 2 wins
1st The Cove Hotel Hcp (68); Highview Bootcamp 4/5 Mdn; Survival 2 wins
1st Ted Mc Cabe Memorial Cup-Bm65; Taransay 2 wins
1st R'wick Betting Auditorium-Bm73; Travel 2 wins
1st Cheryl's Boutique Mdn Plate; Triumphant 2 wins
1st Bullarook Park Stud (Bm50); Feltex Carpets Mdn Plate; What A Treat 2 wins
1st Optus Business Hcp (62); Phoenix Design Hcp (58); ABBOTSLON 1 win
1st Light And Hope Noreen Hay Mdn; Al Fataak 1 win
1st Darby Wood Memorial Hcp (C2); BABEL 1 win
1st Adapt Australia Mdn Plate; BESEECH 1 win
1st Ballarat Come To Life 2yo Mdn; BOKRAH 1 win
1st West Dubbo Bowling Club Mdn; Corduroy 1 win
1st Graeme McKay Earthworks Mdn; Danemark 1 win
1st Talwood Park Aquatrainer Mdn; DIVA DIOR 1 win
1st Eje Architecture Mdn Plate; Doggerel 1 win
1st TAB Iphone App Mdn Plate; Gold Grace 1 win
1st Belmont 16ft Sailing Club Mdn; Gurkha 1 win
1st Goulburn Ford Mdn Plate; Halo Halo 1 win
1st Radio 1143 - 2 H D Mdn Hcp; Hexagon 1 win
1st HK So Uk Hcp (C5); Hung Up 1 win
1st Schweppes Australia Mdn Plate; Jacopo 1 win
1st New England Constr. P/L Mdn; Loudest 1 win
1st Splashaway Pools & Spa's Mdn; Mahjong 1 win
1st T. Daniels The Good Guys Mdn; Matignon 1 win
1st Moore Park 2yo Mdn Plate; Santana 1 win
1st Bennett Elect. Contractors Mdn; Spain 1 win
1st Complete Roofing Warehouse Mdn; Thrillers 1 win
1st Free Entry Today Mdn Plate; Torino 1 win
1st Trio Services Mdn Hcp; Vistasol 1 win
1st Turangga Stud Mdn Plate;
© 2024 - © Copyright Breednet Pty Ltd. All rights reserved.
Terms and Conditions , Privacy Policy