Results for 2010 Season International Sacred Kingdom 6 wins
1st HK Cathay Pacific H K Sprint Gr1 ; HK Kent & Curwen Centenary Sprint Gr1 ; HK The Chairman's Sprint Prize Gr1 ; 2nd HK Cathay Pacific Intl Sprint Trl Gr2 ; Road To Rock 4 wins
1st Arrowfield George Main Stakes Gr1 ; Syd City Lexus Queen Elizabeth Gr1 ; 2nd Doncaster Mile Gr1 ; A.D. Hollindale Stakes Gr2 ; Rokk Ebony Carlyon Cup Gr3 ; 3rd Arrowfield Stud Epsom Hcp Gr1 ; Manhattan Rain 2 wins
2nd Tatts Cox Plate Gr1 ; 3rd The Age Caulfield Guineas Gr1 ; The Age Caulfield Guineas Prel Gr3 ; Palacio De Cristal 3 wins
1st Inglis Villiers Stakes Gr2 ; Hall Chadwick Accountants-Bm76; 3rd Coolmore Classic Gr1 ; Winning Edge Presentation Stks Gr2 ; Tagus 8 wins
1st City Of Adelaide Qlty LR ; Golden Slipper Festival (Bm80); Protect The Hunter Valley Hcp; Spring Valley Smart Water-Bm85; 3rd Allan Scott Stakes Gr3 ; Emirates Park Scone Cup LR ; Miss Marielle 2 wins
1st Hill Stakes Gr2 ; Craven Plate Gr3 ; 2nd Chelmsford Stakes Gr2 ; M T A Repairers Toy Show Qlty LR ; Precious Lorraine 2 wins
1st Gibson Carmichael Stakes LR ; Unley Telstra Oaklands Plate LR ; Ultra Fantasy 3 wins
1st HK The Sprint Cup Gr2 ; HK Cheung Shan Hcp (C2); HK Lantau Peak Hcp (C2); 2nd HK Kent & Curwen Centenary Sprint Gr1 ; ALOHA 6 wins
1st Better Draw Hcp (68); 2nd Henry Bucks Best Dressed Stks LR ; Kevin Hayes Stakes LR ; 3rd M V Fillies Classic Gr2 ; Adel. A'port T1 Adelaide Gneas LR ; Strawberry Field 2 wins
1st Herald Sun Stakes LR ; 2nd The Bacardi Nivison LR ; 3rd Emirates Emancipation Stakes Gr2 ; Largo Lad 3 wins
2nd C.B. Cox Stakes Gr2 ; 3rd Perth Cup Gr2 ; Newport 1 win
3rd Guvera Eagle Farm Cup Gr2 ; Encosta Diablo 4 wins
1st NZ Berkley Stud Welcome Stakes LR ; NZ The Paint Lab Hornby Stakes; Count Encosta 3 wins
1st Myer Tulloch Stakes Gr2 ; Rosedale Park Mdn Hcp; Bronte Hcp (Bm66); Hanks 3 wins
1st A A M I Vase Gr2 ; Golden Doubles Hcp (68); Valdemoro 2 wins
1st Tatts Group Hcp; E'coast Plumbtec Sale Mdn; 2nd Crown Oaks Gr1 ; Vinery Stud Stakes Gr1 ; Sirmione 2nd Darley Australian Cup Gr1 ; 3rd Sportingbet C.F. Orr Stakes Gr1 ; Raffaello 5 wins
1st Melb Cup Community Fund Hcp; 75th Anniv. Of Remembrance Hcp; Responsible Gambling Cup; 2nd Guvera Eagle Farm Cup Gr2 ; 3rd Sir Rupert Clarke Stakes Gr1 ; Our Ella Belle 2 wins
1st NZ Sothys Guineas Trial; 3rd NZ N Z Bloodstock 1000 Gneas Gr1 ; NZ Royal Gem Canterbury Stakes LR ; Sasa 1 win
1st Vermont Sands Mdn Hcp; 2nd Moet & Chandon Champagne Stks Gr1 ; Zutara 1 win
1st Autumn Carnival Package Hcp; 3rd Franklins Silver Slipper Stks Gr2 ; Hyland Sweet Embrace Stakes Gr3 ; Boogaloo 2 wins
1st Transpacific Cleanaway Hcp-78; GLOWLAMP 1 win
1st Intergaze Mdn Plate; 3rd Harrolds Tristarc Stakes Gr2 ; Saint Encosta 1 win
2nd U C I Stakes LR ; Schweppes Dulcify Qlty LR ; Irazu 2nd Cathay Pacific Airways Cup Gr2 ; 3rd The Lexus Stakes Gr3 ; Sublime Girl 2nd Tbv T'bred Breeders Stakes Gr3 ; 3rd Triple M's Hot Breakfast Stks LR ; Encosta Tszyu 4 wins
1st Hardy Brothers Hcp (C6); 2nd Hogs Breath Tails Stakes LR ; Eau De Joie 3 wins
1st Joyce De Highden Hcp; 2nd City Of Adelaide Qlty LR ; Encosta Belief 3 wins
1st Elms Hcp; Kenvain Hcp (68); 2nd C S Hayes Stakes Gr3 ; Kiss From A Rose 3 wins
1st Yarraman Park Stud Mdn Plate; Schweppervescence Hcp (Bm68); Shawnee Girl 3 wins
1st Panthers Newcastle Mdn Plate; Freeway's Great Steaks (Bm69); Star Ripper 3 wins
1st Ashcroft Hcp; Sharp Hcp (Bm85); Hawkesbury Gazette Hcp (Bm60); 3rd Christmas Cup LR ; Tribunal 3 wins
1st New Litho Hcp; Cambrai Hostel, Maffra Mdn; Always There Hcp (68); 3rd U C I Stakes LR ; Margham 2 wins
1st Aare Hcp; 3rd Hyderabad R.C. Stakes Gr3 ; Puerto Banus 2 wins
1st Maughan Thiem Ford Hcp (71); N J C Day 6th March Hcp (81); 3rd C S Hayes Memorial Cup LR ; Love And Kisses 1 win
1st Bacardi Breezer Hcp (Bm92); 3rd Ticketek Angst Stakes LR ; Fashion 2nd The Schweppervescence LR ; De Lago Dancer 5 wins
1st NZ Vernon & Vazey Truck Parts-75; NZ Hotel Coachman Hwt (Jmpfl); NZ Liquor King Napier Hwt (80); MIRABEAU 5 wins
1st Ultratune Twba East Race (C3); XXXX Gold Hcp (C5); Chris Morgan Qlty Joinery (C5); Regal Banter 5 wins
1st Mad Milliners Lunch 12/9 Mdn; Freeway Hotel Artarmon (Bm68); Ambarvale Hcp (Bm70); Victory Mascot 5 wins
1st HK Morse Hcp (C4); HK Tsun Yuen Hcp (C4); HK Harcourt Hcp (C4); Algarve 4 wins
1st HK Washington D.C. Hcp (C3); HK Mission Hills Spa Hcp (C4); HK Vengeance Of Rain Hcp (C3); ARIEM 4 wins
1st SG PROGRESS; Dol De Lago 4 wins
1st Black Mount Springwater (72); Gambier Earth Movers Hcp; Katnook Estate Penola Cup; ELVIS EYES 4 wins
1st Hcp (68); Horizon Power Hcp (62); ENCOSTA BELL 4 wins
1st Mercedes Benz Commercials-Bm60; Sky Racing No. 1 In Racing Mdn; Leica Conquistador 4 wins
1st Fosters Australia Mdn Plate; Robert Handsaker Ford (Bm61); Powerplus Lighting Hcp (Bm65); Tumbarumba Cup (Bm70); Marco Lago 4 wins
1st Trans Territory Foods Cond (2); East Kimberley Plumbing Hcp; Watershed Wfa; Mystical Grey 4 wins
1st Winning Edge Presentations-68; Jvs Timber Hcp (72); Penglai Xianzi 4 wins
1st HK Shenzhen Hcp (C4); HK Castle Peak Hcp (C4); HK Homestead Hcp (C3); HK Lion Rock Hcp (C3); Serenada 4 wins
1st Luxbet.Com Mdn Plate; Silks Function Centre Hcp (68); Sir Lago 4 wins
1st Wyong Rugby League Club (Bm65); Roches Family Hotel Hcp (Bm60); We Betcha 4 wins
1st Thredbo Hcp (Bm79); Caip Hcp (Bm80); Ashie's Costa 3 wins
1st Darryl's Bobcat Marathon-Bm64; Two Rivers Wines Hcp (60); East Cessnock B.C. Hcp (Bm55); Beowolf 3 wins
1st Euclase Hcp (82); Eedeeal 3 wins
1st Paul Hannat Memorial Race (C4); Fire Tek Solution Plate (C3); Gangitano 3 wins
1st St Marys R.L.C. Hcp (Bm80); Sge Credit Union Hcp; Bluetongue Premium Lager Mdn; Lago Rider 3 wins
1st NZ Gibson Sheat Hcp (70); NZ Tui Setting The Pace Hcp (80); Layadelago 3 wins
1st Channel 7 Mdn Hcp; Small Myer Hughes Lawyers (C2); Searite Container Repairs (C1); LET'S BAT 3 wins
1st T. Tschirpig Conveyancing (67); Red Centre Pest Control Hcp-58; Rosko De Largo 3 wins
1st New Years Eve Celebrations Mdn; Universal Prince Hcp (C1); Claymore Hcp (Bm68); The Comedian 3 wins
1st Lamby's Tavern Hcp (68); B&D Technologies Mdn Plate; Tszyu 3 wins
1st Eidsvold Cup; Atreyu 2 wins
1st Dowling Real Estate Mdn Hcp; Traffic Logistics Hcp (Bm65); Delago Star 2 wins
1st TAB First Four Jackpot (Bm85); Australia's Favourite Air-Bm82; Encosta Don 2 wins
1st HK Jordan Hcp (C5); HK Pitt Hcp (C4); Essence Of Success 2 wins
1st C.C. Brick Supplies P/L (Bm60); Welding Industries Of Aus Mdn; Generosus 2 wins
1st Gilgandra Bowling Club Mdn; Gogo Delago 2 wins
1st Meadowlands Suppliments Hcp-C1; The Steel Supermarket Mdn Hcp; Hades 2 wins
1st Macleans Hcp (C1); Holding On 2 wins
1st Moorland Scones & Coffee Mdn; Hootilla 2 wins
1st L J Hooker Yamanto Mdn Hcp; La Victoire 2 wins
1st NZ R A Shearing Contractors (70); Lago Force 2 wins
1st Quakers Inn Mdn Plate; Winning Appliances Hcp (Bm65); Lupara 2 wins
1st Trailer Boat Show 6-7 March; Earthmoving Wearparts Mdn Hcp; Mancuso 2 wins
1st Luxbet.Com Hcp (68); Mothwing 2 wins
1st Randwick Autumn Carnival-Bm70; Wrc Members Hcp (C1); Olazabal 2 wins
1st Tracy The Placement People Mdn; Lamby's Bar & Bistro Hcp (62); PENINSULA 2 wins
1st Irish Day Saturday Rst Hrdl(2); Por Favor 2 wins
1st Cheryl's Boutique Mdn Hcp; Kordamentha Plate (C1); Quinta De Lago 2 wins
1st NZ Te Awamutu Club Hcp (80); NZ Shweeb@agroventures Rotorua-70; Seduced 2 wins
1st Westpac Gawler Mdn Plate; Stage Performer 2 wins
1st Hillmans Caravan Repairs Mdn; Baking Assoc. Of Australia-C1; Vodissa 2 wins
1st Shackell's Transport Hcp (C1); Zazzy Girl 2 wins
1st Hcp (Bm50); Nowra City Holden Mdn Plate; Arcora 1 win
1st Keith Ross & Guests Mdn Plate; Bombay 1 win
1st Golden Slipper Festival Mdn; Dal Dal 1 win
1st R'hill Gardens Event Ctre Mdn; Debird 1 win
1st The Pines Pet Resort Mdn Plate; Dr Win 1 win
1st HK Ho Man Tin Hcp (C4); Escura 1 win
1st Louie's Liquor Barn Mdn Plate; Fuwa 1 win
1st Horsepower Mdn Hcp; Griffin 1 win
1st Ireland Thomastown Stables Median Auction Maiden; Humongus 1 win
1st HK Tai Tam Country Trail Hcp-C5; Huvafen 1 win
1st Adelaide Casino Mdn Plate; INTACTO 1 win
1st Patrick's Residential Stpl; Keypoints 1 win
1st Y-Fest Warracknabeal Mdn Plate; Lancet 1 win
1st Thornton Family P Blank Hcp; Marker 1 win
1st Nmit Hcp (62); MEGARA 1 win
1st True Blue Chemicals Mdn Hcp; Sea Fox 1 win
1st Supreme Class Mdn Hcp; St Kiara 1 win
1st Sportsbet.Com.Au Hcp (68); Tawakoni 1 win
1st Eastcoast Plumbtec Hcp (68); Tessalove 1 win
1st NZ Ecolab/Newstalk Zb Mdn; Tricolore 1 win
1st Greenock Creek Charters Mdn; Wookah 1 win
1st Redoute's Choice Hcp (82);
© 2024 - © Copyright Breednet Pty Ltd. All rights reserved.
Terms and Conditions , Privacy Policy