Results for 2017 Season
Australasia
International results are below Australasia
Silverstream 4 wins
1st Jungle Dawn Classic LR; 2nd La Trice Classic Gr3; Starstruck Classic LR; Monsieur Gustave 8 wins
1st City Of Ipswich Eye Liner Stks LR; Hmr Projects Glasshouse Qlty LR; Nestle Hcp (C1); Coke Zero Plate (C3); Natural Pest Control Qld-Bm80; Classic Uniform 5 wins
1st Parramatta Cup LR; #theraces (Bm71); Hyland Race Colours (Bm78); 2nd Winter Challenge LR; Son Of Maher 5 wins
1st NZ Fire & Mechanical (Bm75); 3rd NZ White Robe Lodge Hcp Gr3; Amovatio 1 win
2nd Vrc-Crv Winter C'ship Final LR; A Lotta Love 2 wins
3rd Cape Grim Beef Steaks Gr3; Rosemont Stud Stakes LR; Token Of Love 6 wins
1st Tab.Com.Au (Bm67); Empire Hazmat Services (Bm65); Sahara Siren 3 wins
1st James Squire Hcp (C1); Coastline Bmw 7 Series (C3); Zatacla 3 wins
1st Longford Cup New Years Day Mdn; Crown Lager Plate (C1); Rayner Transport Hcp (C2); 3rd Cascade Draught Tas Guineas LR; Al Passem 2 wins
1st A1 Tyrepower Wangaratta Mdn; Bill Collins Hcp; 2nd Thoroughbred Club Cup LR; Humanity 1 win
1st James Boag's Premium (Rs0ly); 2nd Fairetha Stakes LR; Speed Street 1 win
1st Agvantage Uav Vobis Gold Rush; 3rd Anzac Day Stakes LR; Avroson 6 wins
1st Kennards Hire Lift/ Shift-Bm60; Group 1 Feeds Rural Plate (C6); M Coal Transport Curlewis Cup; Cinnamon Carter 6 wins
1st Merlin Garage Door (Bm78); Inglis Pinker Pinker Plate; Simpson Construction (Bm78); Alliterate 5 wins
1st Lambton Bowls Sports Club-Bm65; Tycoon Mar 5 wins
1st Gooree Park Hcp (C2); Queanbeyan Leagues Club-Bm55; Jurds Real Estate Mdn Plate; Allzin 4 wins
1st Little Rascal Photography-Bm65; Goodwin Kenny Mornington Hcp; Digital Vision Direct (Bm75); Almaleo 4 wins
1st Statewide Oil (Rs0ly); Waroona Rural Services Hcp-C3; Gun Guru 4 wins
1st Coopers (Bm64); H Chauffeured Limou. (Bm70); Coopers (Bm64); La Spiaggia 4 wins
1st Edb Training Services Hcp; Coke Hcp; Lady Sansa 4 wins
1st Clarendon Tavern Hcp (C2); Newcastle Hino Hcp (C1); Fonterra Dairy For Life (Bm60); Marcks Maha 4 wins
1st Grampians Caravan Park (Bm58); Homemade Cafe Beaufort (Bm58); Agile Cabinets (Bm64); Comfort Inn Botanical Mdn; My Maher 4 wins
1st Scone Toyota Mdn Plate; Wilson Transformer Hcp (C1); Goulburn Express Freight (C3); Southern Cross Garages Hcp-C3; Sensation Ally 4 wins
1st McCaig Air Conditioning (Bm64); Bayside Suzuki Racing (Bm70); Skillful 4 wins
1st Precise Air (Bm67); Masterton Homes Hcp (C1); Gibson Howlin Lawyers Mdn Hcp; Ubet Hcp (C3); Alangejack 3 wins
1st E-Cycle Solutions Hcp (58); Sport/Entertainment Venue-Bm64; Almalita 3 wins
1st Dfk Crosbie Plate (C1); Arctic Grey 3 wins
1st Golden View Marquee (Bm52); Knights Meats & Deli (Bm60); Billet Doux 3 wins
1st Hughes Chauffeured Limos Mdn; Ladbrokes Nt Derby; Heart Foundation Hcp (64); Crackajack 3 wins
1st Darwin Horse Floats Hcp (66); Fawcett Cattle Company Hcp-64; Mitty's (Bm54); Forever Diamonds 3 wins
1st The Tabtouch Masters (Rs1mw); J.J. Richards & Son Hcp (C3); Imanui 3 wins
1st #theraces (Bm67); Key To Fame 3 wins
1st Schweppes Hcp (C3); Amelia Park Lamb (Bm72+); Schweppes (Rs1mw); Severn Road 3 wins
1st Emsley Racing (Bm64); Priceline Pharmacy (Bm64); Sister Joy 3 wins
1st Australian Bloodstock Hcp (C3); The Gavel 3 wins
1st Kembla Grange Plate (C1); Newcastle Comm. Properties-C2; Tab (Bm72); Vaucluse Bay 3 wins
1st The Pandora Committee Maiden H; Schweppes (Bm85); Pro Rata Atc Membership-Bm74; Al Cubana 2 wins
1st John McKinnon Memorial Hcp-C2; Dream Lane 2 wins
1st Fugen (Bm78); Skyview Windows (Bm69); Expertea 2 wins
1st Infield Dj Festival Mdn Plate; Fully Stoked 2 wins
1st Tolderol Pty Ltd Mdn; Ubet Sa Derby 13th May Hcp; Godfrey 2 wins
1st South West Catering Care-Bm55; XXXX Gold (Bm60); Grumpy Guru 2 wins
1st 15th Jan. Strathalbyn Cup-Bm60; Fabal Wines (Bm60); Oculist 2 wins
1st Martha Mary Horse Of Year Mdn; Tab (Bm67); Regal Class 2 wins
1st Rtw Steel Fabrication Mdn; Seacorp Hcp (C1); Roughead 2 wins
1st Perth Racing Membership-Rs1mw; Sunset Jewel 2 wins
1st Figtree Estate Mdn Plate; Nailed It Projects Hcp (C1); Woakwine 2 wins
1st Full Hammer (Bm90); Ubet Adelaide Cup 13/3 (Bm82); Alma Girl 1 win
1st Mid Coast Automotive Grp-Bm50; Almadol 1 win
1st Car Wash 2380 Mdn Plate; Almaheart 1 win
1st Advanced Inland Security Mdn; Newrons 1 win
1st Corowa Rsl Club Mdn Hcp; Peritus 1 win
1st Lyndhurst Stud Outback Dash-C1; Polarised 1 win
1st Baillie's Logistics Mdn Plate; Prating 1 win
1st Fenning Bairnsdale Mdn Plate; Sakan 1 win
1st Mdn Plate; Kirov 2 wins
1st HK Hibiscus Hcp (C4); HKJC Hap Mun Bay Hcp (C4); Maher Moment 2 wins
1st NZ Si Racing Awards 16/9 Mdn; NZ Majestic Horse Floats (Bm65);