Find A Sire: 

HELMET (AUS)

Current Runners Accepted
Friday, February 28
Casino Race 5 - 1900m Class 1
Reagan's Mistake (ex: Lake Mountain)
Tnr: Harold Norman Rdr: Brooke Ainsworth
Casino Race 6 - 1300m Benchmark 66
Viking Raid (ex: Lindisfarne)
Tnr: Stephen Lee Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Sale Race 1 - 1112m Maiden
Hoodie (ex: Noondie)
Tnr: Mark Sues Rdr:
Sale Race 8 - 1212m Benchmark 58
Dream Brother (ex: Crystal Sprite)
Tnr: Mark C Webb Rdr: Campbell Rawiller
Singapore Race 1 - 1400m Class 5
Cai Poh Wang (ex: Tricolore)
Tnr: Zhan Lun Mok Rdr: Not Notified
Saturday, February 29
Alice Springs Race 6 - 1400m Benchmark 76
Momentum Amethyst (ex: Marvellous Miss)
Tnr: Kerry Petrick Rdr: Paul Denton
Morphettville Race 2 - 1600m Benchmark 82
Pickelhaube (ex: More Haste)
Tnr: Richard Wilson Rdr: Teagan Voorham
Mt Isa Race 2 - 900m Class B
No Hat No Play (ex: Pleats)
Tnr: Shryn Gabriel-Royes Rdr: Not Notified
Singapore Race 3 - 1800m Class 4
Barbeque (ex: Heat Of The Fire)
Tnr: Mark W Walker Rdr: R Maia
Singapore Race 3 - 1800m Class 4
Leatherhead (ex: Heat Of The Fire)
Tnr: Ricardo Le Grange Rdr: Ryan Munger
Wangaratta Race 8 - 1590m Restricted 58
Silent Protector (ex: Suffer In Silence)
Tnr: Chris Davis Rdr: Thomas Stockdale
Sunday, March 1
Colac Race 6 - 1200m Benchmark 58
Dream Brother (ex: Crystal Sprite)
Tnr: Mark C Webb Rdr: Campbell Rawiller
Esperance Race 1 - 1100m Maiden
Foxhood (ex: Foxbury)
Tnr: Meryl Hayley Rdr: Jade Mc Naught
Mudgee Race 4 - 1200m Benchmark 66
Helstar (ex: Star On High)
Tnr: Dar Lunn Rdr: Robbie Dolan
Sunshine Coast Race 3 - 1000m Class 1
Morion (ex: Any Wonder)
Tnr: Trevor Miller Rdr: Not Notified
Sha Tin Race 10 - 1400m Class 2
Glorious Spectrum (ex: Mara Spectrum)
Tnr: P F Yiu Rdr: Neil Callan
Wangaratta Race 2 - 1400m Maiden
Sinamay (ex: Mytika)
Tnr: Scott McIntosh Rdr: Ben E Thompson
Wangaratta Race 5 - 1300m Open
Silent Protector (ex: Suffer In Silence)
Tnr: Chris Davis Rdr: Liam Riordan
Monday, March 2
Cowra Race 4 - 950m Benchmark 58
Pip's Pick (ex: Take All Of Me)
Tnr: Connie Greig Rdr: Kate Cowan
Sapphire Coast Race 1 - 1600m Class 1
Rosebank (ex: Eliza Park)
Tnr: Luke Pepper Rdr: Simon Miller
Sapphire Coast Race 5 - 1400m Benchmark 58
No Emotion (ex: Allegretto)
Tnr: Natalie Jarvis Rdr: Amy Mc Lucas
Saturday, November 16
Race 4 - 1600m Restricted
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Saturday, February 15
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Race 6 - 1700m Open
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Coffs Harbour Race 1 - 1400m Class 5
Yarrinup Flyer (ex: Shooting Sally)
Tnr: Jim Jarvis
Hellenism (ex: Edaara)
Tnr: Aiden St Vincent
Coffs Harbour Race 3 - 1400m Benchmark 58
Yarrinup Flyer (ex: Shooting Sally)
Tnr: Jim Jarvis
Friday, February 28
Ballina Race 2 - 1305m Benchmark 66
Viking Raid (ex: Lindisfarne)
Tnr: Stephen Lee
Yarrinup Flyer (ex: Shooting Sally)
Tnr: Jim Jarvis
Ballina Race 4 - 1005m Benchmark 58
Millinery (ex: Stammer)
Tnr: Dwayne Schmidt
Ballina Race 5 - 1905m Class 1
Reagan's Mistake (ex: Lake Mountain)
Tnr: Harold Norman
Saturday, February 29
Race 2 - 1540m Restricted
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Race 4 - 1830m Restricted
Jousting (ex: Sleek Beauty)
Tnr: Ms A Shillito
Jousting (ex: Sleek Beauty)
Tnr: Ms A Shillito
Jousting (ex: Sleek Beauty)
Tnr: Ms A Shillito
Jousting (ex: Sleek Beauty)
Tnr: Ms A Shillito
Race 6 - 1540m Open
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Blunderbuss (ex: Sea Horse)
Tnr: Chris Diplock
Tuesday, March 3
Ballarat Race 3 - 1200m Maiden
Hoodie (ex: Noondie)
Tnr: Mark Sues
Ballarat Race 4 - 2000m Maiden
Jousting (ex: Sleek Beauty)
Tnr: Mandy Shillito
Ballarat Race 5 - 1400m Benchmark 58
Blunakka (ex: Hughes My Daddy)
Tnr: Dan O'Sullivan
Ballarat Race 6 - 2000m Benchmark 58
Polisher (ex: Russky Hustler)
Tnr: Max Hinton
Ballarat Race 8 - 1100m Benchmark 64
Chalcidian (ex: Little Artist)
Tnr: Dane Smith
Kembla Race 1 - 1000m Benchmark 64
Living Doll (ex: Diamondi)
Tnr: Natalie Jarvis
Wednesday, March 4
Flemington Race 2 - 1600m Benchmark 70
Royal Crown (ex: Princess Regina)
Tnr: Robbie Griffiths
Flemington Race 8 - 1200m Benchmark 70
Chalcidian (ex: Little Artist)
Tnr: Dane Smith
Kensington Race 3 - 1250m Benchmark 70
Ladies' Gem (ex: Royal Reign)
Tnr: Jim and Greg Lee