Race 1 - Pryde's Biomare Cubes (C2) - 1210m
Class 2 Handicap. Apprentices Can Claim.
3 of 7
26/12/2019
1.2
Warwick
1100m
3yo Hcp
Good4
R Goltz (2) 58
1 Coup 58
3 of 8
24/01/2020
0.5
Toowoomba
1100m
3yo Hcp (C2)
Good4
Adin Thompson (6) 56.5
1 Kasita 54
1 of 7
28/09/2019
0.2
Gold Coast
1400m
3yo (Bm65)
Good4
R Goltz (1) 58
2 Flame Princess 55
1 of 9
14/09/2019
5.3
Toowoomba
1200m
3yo Mdn
Good4
R Goltz (3) 57
2 I'm Callin' Dibs 57
3 of 10
31/08/2019
2.8
Dalby
1100m
3yo Mdn
Good3
Beau Appo (2) 58
1 The Tyler 58
4 of 8
27/09/2019
4.5
Sunshine Coast
1000m
3yo C&G Mdn
Good4
N Thomas (5) 57
1 Dynamic Verse 57
1 of 9
11/10/2019
0.3
Sunshine Coast
1200m
3yo Mdn
Soft5
M Hellyer (5) 57
2 Phionaix 57
1 of 8
26/10/2019
0.2
Toowoomba
1210m
3yo Hcp (C1)
Good4
N Thomas (7) 58.5
2 Indispensable 56.5
6 of 8
24/01/2020
3.3
Toowoomba
1100m
3yo Hcp (C2)
Good4
Corey Bayliss (8) 57
1 Kasita 54
5 of 7
05/01/2020
3.4
Sunshine Coast
1000m
Hcp (C2)
Good4
N Thomas (2) 56.5
1 Let's Cheer Again 57
1 of 9
21/09/2019
3.3
Toowoomba
1875m
Hcp (C1)
Good4
Joshua Oliver (6) 57
2 Newstead 57
6 of 7
06/10/2019
6.9
Toowoomba
1850m
(Bm75)
Good4
N Tomizawa (3) 54
1 Benico's Prince 56.5
2 of 9
11/09/2019
1.8
Ipswich
1666m
Hcp (C2)
Good4
M R Du Plessis (1) 54
1 Amicitia 55.5
3 of 8
24/08/2019
3.1
Toowoomba
1640m
(Bm65)
Good4
Emma Ljung (4) 54
1 Priceless De Hero 57
3 of 12
10/08/2019
0.3
Toowoomba
1625m
Hcp (62)
Good4
Madeleine Wishart (9) 53.5
1 Haradify 57
2 of 6
26/10/2019
2.3
Toowoomba
1050m
Plate (C3)
Good4
K Yoshida (5) 57.5
1 Pieridae 57
4 of 9
02/11/2019
2.4
Toowoomba
1100m
Plate (C2)
Good4
K Yoshida (7) 59
1 Evamac 55
9 of 12
20/11/2019
5.0
Toowoomba
1100m
Hcp (C2)
Good4
Hannah English (4) 51
1 Moscini 56
2 of 8
26/01/2020
0.2
Beaudesert
1100m
E&G (Bm55)
Soft6
Ms S Bogenhuber (7) 59.5
1 Betajet 58.5
6 of 9
27/12/2019
5.1
Beaudesert
1100m
Plate (C3)
Soft5
Ms S Bogenhuber (6) 57.5
1 Goodonya Sonja 57
3 of 11
15/12/2019
2.3
Sunshine Coast
1200m
Hcp (C3)
Good4
Adin Thompson (3) 52.5
1 Doctor Zous 59.5
5 of 9
29/12/2019
1.2
Murwillumbah
1200m
Hcp (C2)
Good3
Adin Thompson (6) 54.5
1 Dreaming Of Biscay 58
5 of 7
24/11/2019
2.8
Sunshine Coast
1000m
Hcp (C3)
Good4
R Goltz (5) 54
1 Sleepy Heart 57
3 of 7
21/09/2019
2.7
Toowoomba
1050m
Hcp (C2)
Good4
R Goltz (7) 55.5
1 Miss Beneteau 56
1 of 9
31/08/2019
0.1
Dalby
1000m
Hcp (C1)
Good3
R Goltz (6) 55.5
2 Super Leon 54.5
3 of 8
01/09/2019
5.0
Toowoomba
1300m
(Bm62)
Good4
Joshua Oliver (8) 55
1 Just Favulous 58.5
5 of 11
21/12/2019
3.5
Toowoomba
1000m
Hcp (C1)
Good4
Joshua Oliver (10) 56.5
1 Hautclere 55.5
10 of 13
05/01/2020
4.1
Sunshine Coast
1200m
Plate (C1)
Good4
Adin Thompson (10) 55.5
1 Invincible Faith 59
1 of 11
01/02/2020
0.8
Toowoomba
1300m
Hcp (C1)
Good4
Joshua Oliver (11) 55
2 Tesarc 57
2 of 14
24/01/2020
2.5
Toowoomba
1200m
(Bm58)
Good4
Joshua Oliver (14) 56.5
1 Keep On Loving You 59
3 of 10
14/01/2020
0.7
Dalby
1100m
F&M (Bm55)
Good3
Joshua Oliver (7) 59
1 See For Yourself 58.5
4 of 6
31/12/2019
8.7
Doomben
1000m
Barrier Trl
Soft5
R Wiggins (2)
1 Emerald Kingdom
5 of 8
17/12/2019
2.2
Doomben
840m
Barrier Trl
Good4
S Cormack (2)
1 Mittere
1 of 8
01/02/2020
0.2
Toowoomba
1100m
(Bm62)
Good4
Corey Bayliss (6) 54
2 Wine Barrel 59.5
3 of 11
22/08/2019
1.3
Beaudesert
1200m
F&M Hcp-C1
Good3
James Orman (9) 56.5
1 Hannah's Song 59
7 of 10
12/08/2019
2.9
Lismore
1130m
F&M Hcp (C1)
Good4
M Mc Guren (8) 57
1 Texas Target 57
2 of 12
20/07/2019
0.2
Toowoomba
1200m
Hcp (C1)
Good4
Adam Spinks (1) 53
1 Sizzling Sun 56.5
5 of 9
26/10/2019
7.4
Gold Coast
1200m
F&M Plate (C2)
Good4
N Day (4) 59
1 Shooting Love 56.5
6 of 10
09/11/2019
1.6
Gold Coast
1200m
(Bm65)
Good3
Boris Thornton (2) 55
1 Miss Beneteau 57.5
5 of 12
23/11/2019
4.9
Doomben
1350m
Plate (C3)
Good3
Ms S Thornton (1) 54
1 V J Day 57.5
8 of 8
01/02/2020
7.0
Eagle Farm
1200m
Plate (C3)
Good4
M R Du Plessis (7) 55.5
1 Shalwa 55.5
3 of 10
12/01/2020
0.6
Sunshine Coast
1200m
Plate (C2)
Soft5
B N Stewart (4) 57
1 King Mombassa 59
6 of 6
31/12/2019
10.7
Doomben
1000m
Barrier Trl
Soft5
Boris Thornton (3)
1 Emerald Kingdom
8 of 12
11/10/2019
5.3
Sunshine Coast
1400m
Hcp (60)
Soft5
A Mallyon (7) 57
1 Patriotic Rose 54.5
4 of 11
28/01/2020
1.9
Rockhampton
1050m
Hcp (C3)
Soft7
Joshua Oliver (5) 55.5
1 Slaydem 57.5
4 of 9
28/09/2019
1.3
Toowoomba
1300m
(Bm65)
Good4
Emma Ljung (3) 54.5
1 Archer's Treasure 60
4 of 9
14/09/2019
1.8
Gold Coast
1200m
(Bm65)
Good4
A Chau (4) 54.5
1 Mr Storm 58
6 of 11
24/08/2019
7.2
Kilcoy
1060m
(Bm62)
Good3
Sheriden Tomlinson (7) 54.5
1 Alle Vongole 54
4 of 5
27/05/2018
5.6
Sunshine Coast
1600m
Hcp (C1)
Heavy10
S Galloway (4) 55.5
1 Heir To The Throne 59
3 of 10
11/12/2018
3.5
Dalby
1100m
Hcp (C2)
Firm2
Leslie Tilley (10) 55.5
1 Real Supremacy 55.5
5 of 10
28/12/2018
1.4
Ipswich
1350m
Hcp (C2)
Good3
Leslie Tilley (5) 54
1 Bold Warrior 56.5
5 of 9
25/01/2019
2.4
Warwick
1500m
Hcp (62)
Good3
Leslie Tilley (5) 55.5
1 Fast Arli 54
1 of 12
11/01/2019
0.8
Sunshine Coast
1400m
F&M Hcp (C1)
Good4
Leslie Tilley (4) 55.5
2 Sultry Testa 56
7 of 9
25/01/2020
4.1
Thangool
800m
(Bm55)
Soft6
Ms L Mc Coy (2) 60
1 Stick With Me 56.5
2 of 10
01/02/2020
1.0
Dalby
1200m
Hcp (60)
Good4
Ms L Mc Coy (3) 57
1 Mac's Boy 56.5
2 of 13
26/12/2019
1.3
Warwick
1500m
(Bm55)
Good4
Ms L Mc Coy (13) 59
1 Scottish Lad 57.5
3 of 10
09/12/2019
10.3
Gatton
1600m
Hcp (C2)
Good4
Ms L Mc Coy (5) 55.5
1 Louie La'joy 58.5
2 of 10
01/12/2019
4.0
Nanango
1600m
(Bm55)
Firm2
Ms L Mc Coy (10) 60
1 Spur With Ease 59
8 of 9
28/09/2019
5.2
Toowoomba
1300m
(Bm65)
Good4
Noriyuki Masuda (9) 55
1 Archer's Treasure 60
9 of 9
06/10/2019
9.8
Toowoomba
1300m
Hcp (C4)
Good4
Ms S Lacy (9) 54.5
1 Charlotte's Heart 56
4 of 6
04/02/2020
4.7
Eagle Farm
800m
Barrier Trl
Good4
Vishan Venkaya (6)
1 Coach
5 of 9
16/11/2019
4.1
Toowoomba
1000m
Hcp (C3)
Good4
Mikiko Nakao (2) 56.5
1 Evamac 56
6 of 9
21/12/2019
5.5
Toowoomba
1300m
Hcp (58)
Good4
J Woodhouse (4) 58.5
1 Honey Baby 55
9 of 11
30/11/2019
7.6
Gold Coast
1200m
E&G Plate (C2)
Good3
Alex Patis (11) 57
1 Royal Phoenix 59
2 of 10
28/12/2019
0.5
Toowoomba
1110m
F&M (Bm58)
Good4
Leslie Tilley (1) 58
1 Gingersnap 58.5
2 of 15
16/01/2020
0.2
Doomben
1200m
Hcp (C1)
Soft5
Taylor Marshall (4) 54.5
1 Paleontologist 58.5
5 of 9
11/12/2019
2.4
Dalby
1000m
F&M Hcp (C1)
Good3
G Geran (4) 56
1 Zaiteki 57
7 of 9
11/11/2019
7.4
Lismore
1100m
Hcp (C1)
Good4
G Geran (5) 55.5
1 Sparkling Facet 58.5
3 of 9
01/11/2019
1.0
Kilcoy
1060m
Hcp (C1)
Good4
G Geran (3) 57
1 Write The Rules 57.5
2 of 13
30/07/2019
3.8
Albury
1175m
Hcp (C3)
Heavy10
J Mallyon (4) 54
1 Let's Get Animal 55.5
6 of 13
11/08/2019
5.2
Wagga
1200m
Hcp (C1)
Heavy9
J Mallyon (9) 57.5
1 Quiet Lucky 56.5
9 of 11
07/09/2019
4.5
Griffith
1200m
(Bm50)
Good4
T Baker (9) 61.5
1 Cryfowl 59.5
1 of 12
26/01/2020
0.5
Kilcoy
1200m
Hcp (Cl B)
Soft6
Sophie Wilcock (11) 57.5
2 Black Envy 55
9 of 12
27/09/2019
8.0
Goulburn
1300m
E&G (Bm58)
Good4
J Mallyon (3) 56.5
1 Galahad's Quest 61
9 of 11
02/06/2019
5.0
Murwillumbah
1530m
Hcp (C3)
Soft5
B Looker (3) 54.5
1 Glamorous Miss 55.5
5 of 11
15/06/2019
6.3
Kilcoy
1500m
(Bm55)
Soft5
Carly Frater (1) 57
1 Coonowrin Ruby 58
7 of 9
18/05/2019
5.4
Beaudesert
1650m
Plate (C3)
Good4
Shannon Doyle (5) 57
1 Animal Instinct 55.5
1 of 8
11/05/2019
0.8
Lismore
1400m
E&G (Bm58)
Soft6
Shannon Doyle (5) 57
2 Wainui Gold 56.5
10 of 12
25/04/2019
4.7
Beaudesert
1100m
E&G (Bm58)
Good4
Shannon Doyle (2) 56.5
1 Brinkmanship 58
2 of 5
03/02/2020
0.2
Gold Coast
1000m
Barrier Trl
Good3
Shannon Doyle (4)
1 Mystic Mist
5 of 7
14/01/2020
4.3
Gold Coast
1000m
Barrier Trl
Soft6
P Hammersley (3)
1 Sovereign Nation