Page: 2 of 13     Previous      Next
 
 

C - Sebring x Sunday Service
Kitchwin Hills

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring; from stakes-placed Sunday Service.
 

F - Sebring x Special Mention
Kas Racing

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring; from the family of champion sprinter Special.
 

C - Sebring x Sky Risks (Fr)
Rheinwood Pastoral

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring.
 

C - Sebring x Fly By Night
Rheinwood Pastoral

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring.
 

C - Sebring x Bibury Flyer (GB)
Kitchwin Hills

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring; from SW Bibury Flyer.
 

F - Sebring x Silk Veil
Reavill Farm

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring; from a sister to the dam of Gr 1 winner Zabrasive.
 

F - Sebring x Maidanz
Rosemont Stud

Fro the first crop of Golden Slipper winner Sebring; from a sister to SW Permaiscuous.
 

C - Sebring x Iris in the Glen
Riversdale Farm

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring.
 

C - Sebring x Liatris
Amarina Farm

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring. First foal of stakes-placed Liatris, a 3/4 sister to Shania Dane.
 

C - Sebring x Sheerama
Reavill Farm

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring. From a half-sister to Gr 2 winner Patpong.
 

F - Sebring x Tycoon Rhythm
Lyndhurst Stud

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring.
 

C - Sebring x Desert Finch
Woodside Park

From a half-sister to SW's Captain Bax and Snippets' Lass, dam of Snitzel.
 

F - Sebring x Starlevie
Middlebrook Valley Lodge

From the first crop of Golden Slipper winner and Champion 2YO Sebring.
 

F - Sebring x Household (USA)
Amarina Farm

Fromt he first crop of Golden Slipper winner and champion 2YO Sebring.
 

F - Sebring x Morinda
Yarraman Park

From the first crop of Golden Slipper winner and Champion 2YO Sebring.
 

C - Sebring x Tresor
Widden Stud

From the first crop of Golden Slipper winner and Champion 2YO Sebring. From a three-quarter sister to G1 winner Le Drakkar.
 

F - Sebring x Dream the Dream
Bellview Park

From Group Two SAJC Australasian Oaks winner Dream the Dream.
 

F - Sebring x Lacey Underall
Princess Park

From the first crop of Champion 2YO and Golden Slipper winner Sebring; from Group Two winner Lacey Underall.
 

C - Sebring x Pine Away (USA)
Widden Stud

Half-brother to Group One winner Absolut Glam; from the first crop of champion 2YO and Golden Slipper winner Sebring.
 

F - Sebring x Miss Excellence
Windemere Stud

From the first crop of champion 2YO and Golden Slipper winner Sebring.
 

C - Sebring x Canny Princess
Milburn Creek Thoroughbreds

From the first crop of Champion 2YO and Golden Slipper winner Sebring.
 

F - Testa Rossa x Betterthanblushing
Musk Creek Farm

 

F - Testa Rossa x Pimpinella
Willow Park Stud

Half-sister to this season's smart Sydney juvenile winner Anise.
 

F - Choisir x Chello Chello (USA)
Cinque Cavalli

 

F - Choisir x Cashell
Cinque Cavalli

 

C - Purrealist x Bella Grande
Keith Archer

 

F - Primus x Duchess Czar
Wellara Stud

 

F - Ready's Image (USA) x Flying Mistress
BEM Bloodstock

From the first crop of US Gr 2 winner Ready's Image.
 

C - High Chaparral (IRE) x Miss Distinction
Hallmark Stud, NZ

Half-brother to Gr 1 winner Gee I Jane and Gr 3 winner Miss Jessie Jay, dam of Gr 1 winners Katie Lee and Banchee.
 

C - Encosta de Lago x Bardego
Grange Thoroughbreds

Three-quarter brother to SW Delago Bolt from Gr 3 winner Bardego.
 

F - Bradbury's Luck x Dyneclipse
Glenlogan Park Stud

 

F - Easy Rocking x Sea Dreamer
Toolooganvale Farm

 

C - Mutawaajid x Najar
Emirates Park

Three-quarter-brother to this season's Gr 3 winner Mr Chard.
 

F - Duke of Marmalade (IRE) x Social Scene (IRE)
Coolmore

Half-sister to dual Gr 1 winner Zipping from the first crop of champion racehorse Duke of Marmalade.
 

F - Sebring x Special Mention
Kas Racing

From the first crop of Golden Slipper winner Sebring; from the family of champion sprinter Special.
 

C - God's Own x Rain Dance Lady
Grange Thoroughbreds

From Gr 3 winner Rain Dance Lady.
 

C - Sharkbite x Thousand Veils (NZ)
Grange Thoroughbreds

From the first crop of SW son of Redoute's Choice Sharkbite.
 

F - Hidden Dragon x Amen Blue
Grange Thoroughbreds

 

C - Bel Esprit x Dutch Harbor
Grange Thoroughbreds

 

F - Sharkbite x Rich Silk (USA)
Grange Thoroughbreds

From the first crop of SW Redoute's Choice son Sharkbite.
 

C - Stratum x Lady Sublime
Widden Stud

Half-brother to smart metropolitan winner Ladys Angel.
 

F - Testa Rossa x General Resolve
Lauriston Farm

Half-sister to Group Three winners General Truce and Arctic Command.
 

F - Blackfriars x Deception Park
Jack's Rest Thoroughbreds, WA

From the family of Group I VRC Derby winner Plastered.
 

F - Exceed and Excel x Legally Bay
Chris and Jane Barham

From Group Two winner Legally Bay.
 

F - Street Hero (USA) x Girl on the Game
Makybe

From the first crop og Gr 1 winner Street Hero; from a half-sister to Gr 1 winner Black Bean.
 

C - Purrealist x Kongouseki
Australian Thoroughbred Bloodstock

 

C - Street Hero (USA) x Unblemished
Makybe

From the first crop of Gr 1 winner Street Hero; from the family of Gr 2 winner Truly Wicked.
 

C - Purrealist x Smytzer's Thunder
Makybe

Half-brother to Group One placed Lucky Thunder.
 

F - Purrealist x Alated
Makybe

From the family of Group I winners Naturalism, Crystal Palace, dam of current star Palace de Cristal.
 

F - Purrealist x Enthrall
Makybe

 

F - Purrealist x Cumbria (GB)
Makybe

 

F - Purrealist x Celtic Bond
Talbena Stud

 

C - Danerich x Love to Honor
Rangal Park

From a half-sister to Melbourne and Caulfield Cup winner Viewed.
 

F - Encosta de Lago x Staging
Kitchwin Hills

Half-sister to Gr 1 winners Duporth and Excites.
 

F - Choisir x French Bride
Eagle Park Stud

 

C - Good Journey (USA) x Conquered by None
Lindsay Park

 

F - Face Value x Uniforms
Lindsay Park

 

F - De Beers x Cobby Princess
Lindsay Park

 

C - Barely a Moment x Demazali
Lindsay Park

 

F - De Beers x Tiaras
Lindsay Park

 

F - Good Journey (USA) x Miss Blevitone
Lindsay Park

 

F - Barely a Moment x Red Glamour
Lindsay Park

 

F - Barely a Moment x Slight Smile
Lindsay Park

 

F - Good Journey (USA) x My Mia
Lindsay Park

 

F - Good Journey (USA) x Magic Find
Lindsay Park

 

C - Reaan x Jeune Royale
Lindsay Park

From the first crop of Blue Diamond winner Reaan.
 

C - Good Journey (USA) x Classy Gift
Lindsay Park

 

F - Good Journey (USA) x Cashkalani
Lindsay Park

 

F - Reaan x Bergier
Lindsay Park

From the first crop of Blue Diamond winner Reaan.
 

C - Super Kid (NZ) x Applique
Lindsay Park

From the first crop of Hong Kong Gold Cup winner Super Kid.
 

F - De Beers x Bella's Magic
Lindsay Park

 

C - De Beers x Hoshiko
Lindsay Park

 

C - De Beers x Latina Lady
Pleasant Valley Stud

Page: 2 of 13     Previous      Next